Odhad porodní váhy

2773
29.6.05 10:51

Odhad porodní váhy

Dnes jsem se vratila z poradny s tim, ze mimi ma 14 dnu pred TP pravdepodobne uz 3,7 kg :roll: a do porodu jeste naroste. 8O .
Dr. me tim vubec nepotesil, jsem docela drobna a rada bych porodila spontanne.
Jake jsou vase zkusenosti s odhadem porodni vahy? Jsou tyto odhady spise presne, nebo je to jen takova „strelba od boku“????

Hajinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

322
29.6.05 11:03

Ahoj,
já myslím, že jsou jen orientační, velmi nepřesné. Mému synovi odhadovali ultrazvukem porodní hmotnost 3.1 a měl 3.9. Ale neboj se, i kdybys měla větší mimi, určitě to zvládnete.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.6.05 11:08

vaha mimi

AHoj Hajinko,
podle me zalezi na druhu pristroje, minuly tyden jsem se ptala porodnika v nemocnici - moje mimi ma dle UZ 3kila v 37tt - kolik se pocita + - a rikal, ze 200-300 gramu. Ale slysela jsem i nazor, ze pul kila sem nebo tam se da splest..
nezalezi na tom, jak jsi mala nebo velka, ale na prostornosti panve, tak se neboj a hodne stesti!
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
29.6.05 11:18

Ahoj Haji,

předem zkusím bejt za chytrou - nemám ráda odhady váhy miminka, i když uznávám, že v některých případech je dobré to hlídat (diabetes apod.). Mimi stejně musí ven, přijde mi zbytečné stresovat maminku tím, kolik bude prcek mít, sama s tím mám docela negativní zkušenost.

V 38.tt mi UTZ napočítal 4050g a omejvali mě. 40+0tt se narodil Vojta a vážil 3380g. :-) Pochybuju, že by tak zhubnul, prostě se sekli.

V půlce těhotenství jsem ležela na rizikovým s maminkou hospitalizovanou pro plánovaného císaře (úzká pánev, první dítě měla také císařem a ještě nějaké další problémy). Chtěla třetí dítě a tak se s primářem dohodli, že porod zkusí vyvolat 5 dní před TP, a že to zkusí přirozeně. Dělali jí special UTZ na odhad váhy miminka a mělo 2900g. Porod vyvolali, zvládla to skvěle a druhý den po tom odhadu se narodil krásnej klučina Matteo a vážil 3900g. :-)

Bude to v pohodě a ty to krásně zvládneš!!!
Držíme pěsti.

Peta, Vojta a Klíště

• Nahlásit
  • Citovat
850
29.6.05 11:24

Ahoj,

taky napíšu svou zkušenost.
V 36tt odhadovali mimíska na 1,6kg, v 38tt na 1,9kg, a tím, že 3kg nezvládneme. Ve 40tt (přesně) se na rodil Kubíček 3,4kg.
Váha miminka je orientační +-půl kila.

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
29.6.05 11:24

Mě podle UTZ odhadovali v den termínu 3,4 kg.Nakonec se malej narodil o 10 dní později.Podle břicha prý bude mít sotva 3 kg ,řekla sestra při porodu.No a měl 3,6kg,takže taky povyrostl.To všichni zírali:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
29.6.05 11:27

Uf, koukam, ze je to uplne jedno, nahoru nebo dolu, nakonec jenom priroda asi vi, co dela :lol: .
Tak se na to vykaslu, jen tu doporucenou dietu asi podrzim (a to jsem se nijak necpala, jen tu kofilku, to joooo, to priznavam :twisted: ), jinak „jedeme“ doma v zelenine a minutkach.
Ono to nejak dopadne. Zkusim Franitska trosku popohnat, moje babicka i mama pry porodily spolehlive den po te, co bastily cocku :P (celkem 3 deti), tak to zkusim taky. :lol:

Diky holky, uz jsem klidnejsi a optimistictejsi :D .

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
29.6.05 11:34

Ahoj,

ve 41. t. váha dle utz 3,50 kg, ve 42. t. při porodu 3,62 kg.

Baghira a Eliška (momontálně 14,5 m. a něco kolem 10 kg:))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
29.6.05 12:25

Ahojky,

ve 39. týdnu mi v Písecké porodnici naměřili na UTZ 2800 g a za 5 dní ve 40. týdnu ve Strakonické porodnici 3600 g. Markétka se narodila 40+2 a měla 3280 g.

Tak si potom vyber!!!!! :wink: :wink: :wink:

Markéta a Markétka 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
29.6.05 12:36

Haji,

s tou dietou by mě to zajímalo - nikdy jsem nesylšela, že by to mělo na velikost miminka vliv. Našla jsem dotaz z poradny dr. Kouckého, tak kopíruju…

//Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat, jestli je možné nějak ovlivnit velikost plodu. Jsem cca tři měsíce po porodu, syn váži 4650 gramů a měřil 54 cm. Je to moje třetí dítě (první vážilo 3050g, narozeno v 37. týdnu, druhé 3950g). Rádi bychom měli ještě jedno dítě, ale bojím se, že bude zase takhle velké - konec těhotenství a porod nebylo nic moc příjemného. Přitom já sama jsem spíš drobnější, měřím 162 cm a ani manžel není žádný obr. Ještě důležitá informace - těhotenskou cukrovku jsem neměla, orální glukózový toleranční test test byl v pořádku.
Díky za odpověď.

Dobrý den, velikost plodu ovlivnit nelze, je dána geneticky již v době početí.//

Tak a babo raď. :-)
Peta

• Nahlásit
  • Citovat
143
29.6.05 13:20

Mě gynekolog dle ultrazvuku neustále odhadoval miminko jako větší, v porovnání s tím co bývá obvykle uvedeno v knížkách atd. to bylo fakt dost tak jsem se bála - jsem taky prcek. Měsíc před porodem mi odhadoval 3500g. Nakonec se mimíšek narodil sice císařem - ale vážil 3100g!! Na mě to bylo i tak dost, ale prognózy se nepotvrdily! Není to vůbec směrodatné. Hlavně se moc nepřejídat ke konci těhu a vše bude OK!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
29.6.05 14:22

Ahojky, mně dr. tvrdil, jak je mimi drobné, že bude mít max. 3,2 kg. Synek se narodil necelý týden po tom, co dr. toto říkal a měl 4 kg. Porod jsme zvládli oba v pohodě, bez jakýchkoli zásahů a medikace. Vzhledem k tomu, že to bylo první mimi, mi to udělalo velkou radost :D . Kamarádce také říkali, jak bude mít malé mimi a chlapeček měl 3,8 kg. Takže bych tvrzení lékářů ohledně velikosti mimíska brala s velkou rezervou :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
29.6.05 14:35

Missorko,

me to prislo taky zvlastni, jednak proto, ze se opravdu neprejidam, a krome te kofilky k slabemu kaficku zadne hrichy nemam, jednak jsem taky slysela, ze mimi se „vyzrat“ neda, ze to, co je navic, jde do speku maminky. Ale pravda je, ze dnes se rodi vice deti s porodni vahou nad 3,5 kg nez treba pred cca 25-30 lety (pry).
Existuje nazor, ze za to muze prehnane uzivani tehotenskych vitaminu, ale je nejedla pravidelne, takze tim to byt nemuze.
Nejak to uz dopadne, tak se necham prekvapit :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
29.6.05 15:29

Tak taky prispeju. Den porodu jsem byla v poradne Dr. delal UZ a rikal, ze mimi bude mit maximalne 3,20kg. Za nekolik hodin jsem porodila temer 4kg cvalika. Takze UZ je opravdu hrube orientacni :)))))) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
29.6.05 19:36

Jestli taky můžu přispět do diskuze: mně dělali poslední ultrazvuk v 32.týdnu a to měl prcek odhadem už 2,5 kg. Pak už to odhadovala pouze doktorka v poradně pohmatem bříška. Ve 39.týdnu tipovala 3,8 kg. Honzík se narodil začátkem 41.týdne a měl 3,9 kg. Takže se paní doktorka celkem trefila a bez ultrazvuku:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama