Zánět ledvin u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:17
zanět ledvin u batolete

Manžel jel s dcerou-rok- k dr. má od pátku teploty 38, celkově je podrážděna. já myslela, jestli ode mě nechytla anginu. teď mě manžel volal, že čekají na výsledky krve, prý podezření na zánět ledvin.jak se to léčí, jak dlouhý je pobyt v nemocnici a následky mohou být? děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:23

Léčí se většinou doma antibiotiky, někdy tedy i pobytem v nemocnici. Naše malá má téměř každého půl roku. Léčba je myslím 10 dní po 8 hodinách anti a 6 týdnů (to už nevím teď jistě, jestli 6 nebo 4)udržovací dávka antibiotik na noc. Kontroly na nefrologii, při těžkých zánětech se může stát, že se zjizví ledviny a dále neporostou, ale to je jen velmi malá pravděpodobnost. Pošlou vás v pěti letech na sono, kde to zjistí.

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:24

A z čeho to může mít? mě totiž nikde neprochladla

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:25

Jinak teploty 38 je ještě dobré. U naší malé poznám zánět ledvin už z toho, že nemá žádné příznaky jiné nemoci a teploy jsou nad 40, jednou dokonce měla 41,2, ale to už bylo fakt zle.

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:26

Holčičky jsou na to citlivější. My to měli v parném létě. Stačí troška stolice k močovým cestám, příčina v podstatě není jasná. Prostě mají krátkou trubici na močení a stačí malá nečistota a vznikne zánět

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:26

Já mám starší dcery s ledvinovým refluxem, ale ta měla zánet pred deseti lety a uz si vubec nepamatuju co a jak ji delali:-/

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:28

:? naše taky nejdřív bez příznaků, já myslela, že to jsou zuby a až dneska už byla protivná, tak manžel raději jel

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:31

Já už jezdím okamžitě na dětské do nemocnice, když je bez příznaků a s horečkami. Nikdo mi nikdy neřekl, z čeho to vlastně je, prostě je na to citlivější. Na nefrologii nás pozvali hned po prvním zánětu a kontroly jsou 1× do roka s ultrazvukem ledvin. Pak to velké sono v pěti letech. Blbá je ta dlouhá léčba antibiotiky. Malé je 18 měsíců a zánět ledvin prodělala 3×, poprvné ve 4. měsících. Hlavně ať pořádně a pořád pije. Od doby, co se naučila hodně pít, tak zánět neměla, ale nevím, jestli to souvisí

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:33

Holky kdyz se me narodily, tak mely od mala urdzovaci leky. a u posledni me rekli ze reflux nema :? chjo, ja vubec nevim co bez ni budeme doma delat, doufam, ze v nemocnici to s ni manzel zvladne

helenski1
Stálice 76 příspěvků 15.12.12 18:36

Naše malá když jí byl rok měla teploty 39, taky to byl zánět ledvin, zjistilo se to z testu CRP, ten se dělá při nejasné vysoké teplotě, je to na počkání z kapky krve z prstu. Doktorka říkala že to může být i z toho že málo pila. S tím tedy máme problémy od mala, nechce pít ať jí dám cokoli, jsou to boje. Byly jsme tenkrát 3 dny v nemocnici, dostávala antibiotika kapačkou a pak ještě brala antibiotika doma asi týden. Pak následovala kontrola na nefrologii asi za 14 dní a pak za půl roku.

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:36

No, já zase nevím, co je to reflux ledvin. Třeba Vám ji dají domů, mně Káju daly vždy domů, ani jednou neskončila v nemocnici a to měla oproti tvé holčičce opravdu vysoké horečky.

Natyna
Echt Kelišová 9330 příspěvků 15.12.12 18:38

Můj syn měl taktéž v roce oboustranný zánět ledvin. Teplotu neměl ale vůbec. Začalo to hrozným průjmem a zvracením. Po dvou dnech ho dr. poslal do nemocnice a tam mu teprve přišli na to co muje. A trvalo mu minimálně rok, než měl moč úplně čistou. nevím co měl za bakterii, ale jezdili jsme každých čtrnáct dní s močí do laborky. Musela tam být do dvou hodin od vyčůrání.

kracmeratko
Kecalka 411 příspěvků 15.12.12 18:38

@helenski1 Učila jsem malou pít tak, že jsem jí to cpala injekcí z léků, prostě pořád těmito injekcemi, aby se naučila potřebovat tekutiny a dneska pije jak duha, ale byly to taky boje.

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:40

Reflux je to, ze ma rozsirene panvicky a pri kazdem curani se vraci moc nazpatek do ledvin
nase pije celkem dost, jenze otazka je, co je pro me dost a co by mela skutecne vypit
ted me psal manzel, ze vysledky pry trvaji az hodinu

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 15.12.12 18:42

@kracmeratko to zavedu taky

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >