Zánět močáku dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.11 09:42
Zánět močáku?

Krásný den,

včera si dcerka od rána stěžovala na pálení při čůrání. Tak jsem nabrala moč a rychle s ní jela k dr, abychom pak nemuseli na pohotovost (když byl pátek). Dr říkala, že to není stejné jako u dospělých, že to zánět není. Zkontrolovala moč a tam prý zatím nic není. Prý máme jen po každým čůrání sprchovat, žádné toaletní papíry,ubrousky. Nesmí nosit rifličky, pokud možno jen šaty/sukně a popřípadě pláťáky.
Jenže dcerka skoro brečí u čůrání, navíc neudrží vůbec moč, pořád učůrává. A to musíme vydržet do pondělí, to máme dr donést moč. Nevím co s ní mám dělat?! :-(
Prosím tedy o radu, zda tedy nějaká existuje. :roll:

Reakce:
RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 09.04.11 09:46

nemam dite,ale jak moc pije?jestli neni dole nachlazena a nebo podrazdena…?????

me mudr vzdy rikal,ze kde se pije a pravidelne cura,ze je tam minimalni sance na uchyceni bakterii,ze ta moc to odplavuje-cisti

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 09.04.11 09:48

nevim jestli neni nejaky urologicky caj pro deti,jestli muzou brusinky,ale do pondelka bych neco takove zkusila,poptala se v lekarne,kde by poradily…

urco ti tady zkusene maminky poradi,ja aspon drzim pesti,at je holcicce lepe :kytka:

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 09.04.11 10:07

z pohotovosti te nikdo nevyhodi,to urcite ne…udelaji rychlo test moci,vysetri ji a nebo aspon ti poradi co uzit do pondelka,protoze je blby at se ti dite trapi dva dny :-?

mozna jestli se jen nepodchladila…me se to jednou stalo,ze me da se rict bolelo pri moceni a moc byla ok…tak mi doktor poradil teplo,klid a hodne tekutin,tak to vazne pomohlo…

tak drzim pesti…ja si s mocakem uzila za zivot sve,takze chapu,jak to musi byt neprijemne…kor pro malou holcicku…

silwer
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 09.04.11 10:10

Dost pomáhá čaj z kopřiv, nebo zkusit běžný urologický, případně velké množství brusinkového džusu. Ale jinak bych sama za sebe asi holčinu vzala na pohotovost, vím sama jak je to děsivě nepříjemný u dospělýho, natož u toho dítěte, které to nezná.

DMartina
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 09.04.11 10:17

Nám doporučovala dr., když si Linda takhle sem tam stěžovala, že „boííí“…, aby čurala do lavóru s rozpuštěným hypermanganem (doufám, že je to ono, prostě ten lehounce růžovoučký roztok vytvořit z teplé vody v lavoru a do něj jí posadit, když se jí chtělo čurat…). Takhle jsme to párkrát za sebou praktikovali a bylo po „bolí“… těžko říct, jestli vám to může pomoct, ale zas to není nic, co by snad mohlo ublížit.
Lindě to bylo hrozně příjemné. A to, že se vyčurá, poznáš podle toho, že roztok změní barvu.

RadanaH
Kelišová 7213 příspěvků 09.04.11 11:04

a neskrabe si to tam?nesvrbi?ono i z casteho curani muze byt venek podrazdeny,kdyz se treba poradne neutre ta moc…promin,me spekulace,ale snazim se na neco prijit…

ale ja bych radsi pro klid duse jela na pohotovost :kytka:

Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 09.04.11 12:05

No já bych asi taky sjela raději na pohotovost, pokud tu moč neudrží a často učůráva, tak bych se fakt obvávala, že je to ten zánět močáku. :think: :nevim:

LindaPraha
Extra třída :D 13856 příspěvků 04.09.17 14:04

Ahoj holky, mam podobny problem se synem. Ze skolky jsem letela pro zkumavku a k dr. Syn se pocural pry asi 4× a ze ho boli pytlik. V rozboru moci nic. Prijeli jsme domu a vubec nechce chodit curat, zacne strasne vyvadet, ze ho to boli. Na wc se vycura jen trochu, zbytek ucurava do kalhot, protoze to neudrzi. Nevite, co s tim? Vysprchovala jsem hom namazala Imazolem a pije caj s brusinkovym dzusem.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.09.17 14:16

@LindaPraha To Ti na to doktorka doporučila jen brusinkový čaj/džus? My dávali díteti urinal sirup a to rozhodně němel bolesti, jen trochu víc učůrával. Papírkem se v ordinaci zjistí tak maximálně krev a bílkovina, ale ani jedno nemusí u probíhajícícho zánětu být a stejně to může dost pálit a být velmi nepříjemné.
Vzala bych ho na pohotovost pro antibiotiky a zeptala bych se na možnost urologického čaje pro dítě (otázko je, zda to do něj dostaneš, jsou to bylinky).

Na čůrání mu napusť vanu a ať se vyčůráv sedě do vody. A imazol mu nepomůže.

LindaPraha
Extra třída :D 13856 příspěvků 04.09.17 14:34

@Svistice papirek nemaji, maji nejaky pristroj. Byl prvni den ve statni skolce, tak to muze byt pry z toho. Ale nevim, chodil do soukrome a byl v pohode. Navic mi ted tanci doma, zase se mu chce curat a boji se. Na WC uplne zachvaty. Ale hraje si, je v pohode

Svistice
Neúnavná pisatelka 17555 příspěvků 18 inzerátů 04.09.17 14:53

@LindaPraha Hele, kdyby se jenom počůral v té školce, tak bych to brala, že to má ze stresu/změny. Ale že brečí, že ho to bolí, to ze stresu podle mě nemá. A zánět močových cest je fakt nepříjemný a chudáka bych ho tedy do rána nebo jak dlouho netrápila.
A kup mu určitě ten urinal sirup.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 04.09.17 21:38

Koupila bych brusinkový sirup v lékárně, my měly taky Urinal sirup.
Jinak zkus pustit teplou sprchu, ať se vyčůrá tam nebo do té vany. A doktorka z toho přístroje zjistí bakterie v moči? Protože přítomnost bakterií automaticky nemusí znamenat i krev a bílkoviny…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >