Reklama

Zánět močových cest po sobě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klemetýna
Kecalka 146 příspěvků 31.03.18 21:24
Zánět močových cest po sobě

Zdravím,

Minulý týden jsem na zánět močových cest dostala týdenní antibiotika. Vyklubal se mi z toho i zánět ledvin. (Laboratoř konstatovala, že jsem tam bakterii ecoli neměla, ale antibiotika jsou správná). Během antibiotika jsem stále cítila nepříjemný pocit při čůrání, nemohla jsem se „vyčůrat úplně až do konce“. To pokračoval i po dobrání antibiotika, ale přišlo mi, že to je jen podrážděné.

Včera večer si přítel hrál a prsty zašel docela daleko. (Cítila jsem se už zdravá). Ale po 4 dnech dobrání antibiotik, druhý den ráno po hrátkách, jsem se probudila opět s bolestivým čůráním ke konci, a cítím i bolest čípku myslím. Večer krev v moči, a hodně.

Je možné, že antibiotika nezabrala? Co to může být? Po svátcích hnedka běžím na urologii/gyne­kologii.

Reklama

Reakce:

truelly
Závislačka 2644 příspěvků 31.03.18 21:26

Obávám se, že bys mela jít na pohotovost. :(

Hrozina
Kecalka 308 příspěvků 31.03.18 22:42

Pokud je krev v moči tak rychle na pohotovost. Možná ATB nezabraly, byly na jiné bakterie, stává se to.

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 31.03.18 23:56

@Klemetýna Ahoj, osobně bych ještě teď jela na pohotovost.

Petruna21
Echt Kelišová 9855 příspěvků 01.04.18 00:15

Stává se to a já na to trpím dost často :roll: na začátku tehu sem dostala zánět močaku a močových cest a měla jsem antibiotika na 10 dni a dva dny po dobrani se mi to vrátilo :zed: a před cca měsícem to samé. Zašla bych k doktorovi ;)

Annne
Závislačka 3232 příspěvků 01.04.18 05:39

Niekolko rad, aby sa uroinfekty neopakovali;

Pred sexom vypi pohar vody tak, aby si po sexe isla hned curat. Mocom sa ti odplavia bakterie, ktore sa pri sexe dostanu na ustie uretry. Toto zarucene funguje.
Urolog mi takisto poradil zvysenu hygienu pri sexe, pokial partner pouziva prsty, tak by si mal dobre umyt ruky, nesiahat prstami na konecnik a potom na vaginu, tiez je dobre pouzivat prezervativ a po sexe sa oplachnut cistou vodou.
Na intimnu hygienu nepouzivaj mydla, ziadne parfemy, ale specialne pripravky, ktore ti neznicia prirodzenu, ochrannu floru.
Dodrzuj pitny rezim, za den treba vypit 2 - 3 litre vody, odplavuju sa tak pripadne bakterie z dolnych ciest mocovych.
Po kazdych antibiotikach si nasad probiotika.
Je dobre sa vyhnut veciam, ktore drazdia mocovy mechur, napriklad kava, alkohol, cigarety.
Zvyseny prijem vitmainu C pri akutnom uroinfekte okysluje moc, ktory je pre bakterie kyslostou nevhodny. Nesmie sa ale brat dlhodobo a privysoke davky, ktore by mohli poskodit oblicky.
Nikdy nenos nohavicky z polyesteru, zasadne iba bavlnene. Polyesterove pradlo je idealne na mnozenie bakterii.

Mala som rovnaky problem, neustale, opakujuce sa infekty mocovych ciest, antibiotika aj 6 krat za rok. Po dodrziavani tychto pravidiel sa vykyt infektov rapidne znizil.

S momentalny akutnym infektom necakaj, radsej chod na pohotovost.

Klemetýna
Kecalka 146 příspěvků 02.04.18 20:01

Děkuju všem moc za rady :D Mám další antibiotika a tento týden jdu na urologii, aby mi udělali vyšetření. Snad už se toho zbavím :lol: Ještě jednou všem děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama