Zánět nosohltanu - nepije

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hedvika6
Stálice 59 příspěvků 02.11.14 18:36
Zánět nosohltanu - nepije

Dobrý večer maminky, můj 10ti měsíční syn má zánět nosohltanu a nechce vůbec nic pít, nedostanu do něho čaj, jediné co chce je kojení, ale kojily jsme už jen večer a ráno, takže mléka už mám málo. Nechce ani nic jíst zkusila jsem mu před chvilkou udělat strouhanou hrušku, hodně vodnatou, aby s ní přijmul i nějaké tekutiny ale po první lžičce vyzvracel vše co měl v žaludku. Má horečku 38,5, ráno jsme byly u doktora a dal nám čípky na horečku, prosím jak poznám že je chlapeček dehydrovaný? Myslíte že je to vážné, když nechce čaj?

Reakce:
Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 02.11.14 18:40

Já bych kojila, laktace už je ustálená, mléka tak málo nebude, tvoří se při kojení. Lepší než aby byl dehydrovaný.

Hedvika6
Stálice 59 příspěvků 02.11.14 18:41

@Sibyla0 No kojím každou chvilku, jen sem vystrašená jak nemám žádnou kontrolu toho kolik vypije.

Run
Generální žvanilka 20654 příspěvků 02.11.14 18:46

@Hedvika6 no určitě aspoń něco vypije. Jinak na malý jsem to poznala hned, začala být naprosto apatická, hadrová.. Tenkrát nechtěla ani to prso, lila jsem jí pití skoro rovnou do krku, fakt jsem byla vyděšená, ale pomohlo to skoro hned, ožila a pak už se zase kojila, takže pak už jsem byla v klidu.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 02.11.14 18:53

Pokud miminko ještě nemá uzavřenou velkou fontanelu, tak dehydrataci poznáš tak, že kůže nad fontanelou je jakoby propadlá. Taky hlídej počůrané plíny, pokud nemusíš přebalovat nějak výrazně méně než normálně, tak se není proč bát.
Zkus do něj tekutiny dostat třeba stříkačkou, pokud máš pocit, že mlíko nestačí. Že nebude den dva nic jíst, toho se neděs, může být zahleněný a žaludek je z toho podrážděný, ale ty tekutiny se do něj snaž dostat. Ideálně kdybys měla doma Kulíška, ten by mohl pomoct.

Hedvika6
Stálice 59 příspěvků 02.11.14 19:02

@Bersaba Jako čůrá míň než normálně, ale ne zas tak moc, budu ho hlídat. Kulíška doma nemám, ale moc děkuji za tip. Snažím se kojit hodně často, každou hodinu a vždycky si rád dá a i se u toho uklidní. Děkuju za info.

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 02.11.14 19:11

@Hedvika6 Tak to bude dobrý, uvidíš. Ono toho mlíka tak málo mít nebudeš, když si může cucnout každou hodinu. Držte se, a ať je brzo líp.

adna
Kecalka 303 příspěvků 02.11.14 20:09

@Hedvika6 A UM z lahve nepije?
Nebo posadit do židličky na krmení a dávat vodu nebo cokoli po lžičkách.
Co to zkusit stříkačkou? Klidně i tou na Nurofen.
Nebo tu židličku dát před televizi a zkusit po lžičce.
Naše ani při nemoci nevezmou čaj. Jen vodu.
Nebo mu to přisladit. Sice je ještě malý. Ale lepší dát sladké, než skončit na kapačkách.
Nebo v noci ve spánku zkusit strčit flašku s čajem do pusy.
Ale jestli kojíš a čůrá, tak je to dobrý. Dehydrataci bys poznala - začne být malátný, apatický a začne mu smrdět z pusy po acetonu.

Hedvika6
Stálice 59 příspěvků 02.11.14 20:13

@adna Děkuji za rady. On právě UM vůbec nechce to mi plive, jediný co tak trochu čaje ale to ted při nemoci taky ne. Tak jen to kojení. Zatím vypadá dobře, má jen horečku ale malátný není a i čůrá

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >