Zánět průdušek a amoksiklav

23291
28.2.20 10:55

Zanet prudusek a amoksiklav

Zdravim, syn ma uz 5 tydnu rymu a kasel, byli jsme na ORL, mel dvoje ATB kapky, ktere nezabraly. Ster ukazal pneumokoka. Ted mu uz dali celkove atb Amoksiklav. Ale ja porad premyslim, jestli to nema od tech prudusek a jestli amoksiklav zabira i na zanet prudusek? Ono totiz ve stejnou dobu kdy mu to zacalo, mel starsi syn prave zanet prudusek a taky mel atb, ale uplne jine…tak to porad ve mne hloda.
Nechci aby dobral jedny atb a dostal pak dalsi na prudusky. Uz nam jednou atb uplne zlikvidovaly imunitu, ze jsme museli na imuno pro leky a nechci aby se to opakovalo. Tak jestli zmenit, tak hned. Dekuji za info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2763
28.2.20 11:01
@marfra píše:
Zdravim, syn ma uz 5 tydnu rymu a kasel, byli jsme na ORL, mel dvoje ATB kapky, ktere nezabraly. Ster ukazal pneumokoka. Ted mu uz dali celkove atb Amoksiklav. Ale ja porad premyslim, jestli to nema od tech prudusek a jestli amoksiklav zabira i na zanet prudusek? Ono totiz ve stejnou dobu kdy mu to zacalo, mel starsi syn prave zanet prudusek a taky mel atb, ale uplne jine…tak to porad ve mne hloda.
Nechci aby dobral jedny atb a dostal pak dalsi na prudusky. Uz nam jednou atb uplne zlikvidovaly imunitu, ze jsme museli na imuno pro leky a nechci aby se to opakovalo. Tak jestli zmenit, tak hned. Dekuji za info.

Zánět průdušek může být způsoben různými bakteriemi, příp. viry, proto jsou indikována různá ATB, nebo je někdo ani nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1874
28.2.20 11:04

Dcera teď měla šílený kašel a vysoké horečky, byť CRP jen 5, ale protože je astmatička, MUDr. nasadila amoksiklav, a pomohlo to… Věř doktorům, alespoň já věřím té naší pediatře.
Za běžné situace, kdyby nebyla astmatik, jí ATB nenasadí, ale obávala se až zápalu plic v jejím případě. Ono když jsou potřeba, nedá se nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
28.2.20 11:07

Moje mamka taky měla Amoksiklav na průdušky a zabral dobře. Já na dutiny a taky v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1933
28.2.20 11:20

Amoksiklav je širokospektré antibiotikum, měl by na typické patogeny (což je většina bakterií) zabrat. Ale zánět průdušek může být (většinou i bývá) virový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23291
28.2.20 11:35

Super, dekuju moc, ja doktorum verim, o to nejde. Jen chodime tech 5 tydnu rovnou na ORL, kde resi porad jen tu rymu, prudusky se tam neresi, nikdo ho tam neposlechne ze…proto mi to vrtalo v hlave, jestli ta bakterie nemuze jit z prudusek a jestli tyhle ATB kdyztak vyleci prip. i prudusky. Tak dekuju! Bere je teprve 3.den, tak uvidime…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama