Zánět průdušek bez vyššího CRP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie_Sx
Závislačka 3589 příspěvků 04.03.19 23:54
Zánět průdušek bez vyššího CRP?

Malá má už pátý den kolem 38, rýma, kašel, necítí se dobře. Pediatr říkal, že poslech nemá dobrý, navrhl atb, ale CRP má „do 8“. Může to být virové? Nebo bakterie nezvedne CRP? Zatím vyčkáváme. Je to pro mě novinka, díky za info či zkušenosti.

Reakce:
Brouk č.1
Kecalka 295 příspěvků 05.03.19 05:50

Čerstvá zkušenost - malá měla teploty 7 dní. Pátý den jsme byli u doktorky - dopo bez teploty, poslech čistý, zahleněná, CRP čisté. Odcházeli jsme s tím, že pokud se teplota vrátí, nebo kašel zhorší, máme jet na pohotovost. Samozřejmě teplota večer zase trochu stoupla. V sobotu (6. den) odpoledne opět vyletěla na 39, tak jsme vyrazili. Na pohotovosti na poslech opět čistá, zahleněná, atb nepředepíše. I potom, co jsem vysvětlila, jak to míváme (astmatička, riziko febrilních křečí, průběh viroz…), tak paní dr. odvětila že ji nechá ještě další tři dny v horečkách. 8o Až jsem jí řekla, že než jsme jeli, tak jsem volala s naší dr., že by atb rozhodně nasadila, tak jí je dala. Ještěže tak, na kontrole u naší mudr, měla chycené průdušky. Chytlo se to v začátku a neměla to tak hrozné jako obvykle. I tak byla doma 2,5 týdne a byl to očistec. Týden s horečkama a 10 dní s atb.
Pokud je to virové, CRP se nezvedne. CRP zvedá zánět - bakterie. Nicméně i naše paní dr. z alergologie říkala, že pokud je teplota delší jak 3-4 dny, tak už je to na atb, že je tam nějaká bakterie.

luca241
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 05.03.19 07:52
@Lucie_Sx píše:
Malá má už pátý den kolem 38, rýma, kašel, necítí se dobře. Pediatr říkal, že poslech nemá dobrý, navrhl atb, ale CRP má „do 8“. Může to být virové? Nebo bakterie nezvedne CRP? Zatím vyčkáváme. Je to pro mě novinka, díky za info či zkušenosti.

CRP míň než 8 a zápal plic.potvrzeno na rtg ,poslech špatný.sic byl virovy,ale ATB dostala.brala 10 dní,byla hned ok.predtim ca 4-5 bez ATB ,ale pořád byla teplota a kašel opravdu nehezky.

Alyss1
Závislačka 3069 příspěvků 4 inzeráty 05.03.19 10:31

Dle masi doktorky Crp u plicnich infekci nemusi byt prukazne.

Nsvic pokud je nslez na prududkych, davaji se atb i bez vysokeho crp - kdyz je zanet vitovy, v plicich na nej rychle nasedne bakterie.

Lucie_Sx
Závislačka 3589 příspěvků 06.03.19 00:23
@Brouk č.1 píše: Čerstvá zkušenost - malá měla teploty 7 dní. Pátý den jsme byli u doktorky - dopo bez teploty, poslech čistý, zahleněná, CRP čisté. Odcházeli jsme s tím, že pokud se teplota vrátí, nebo kašel zhorší, máme jet na pohotovost. Samozřejmě teplota večer zase trochu stoupla. V sobotu (6. den) odpoledne opět vyletěla na 39, tak jsme vyrazili. Na pohotovosti na poslech opět čistá, zahleněná, atb nepředepíše. I potom, co jsem vysvětlila, jak to míváme (astmatička, riziko febrilních křečí, průběh viroz…), tak paní dr. odvětila že ji nechá ještě další tři dny v horečkách. 8o Až jsem jí řekla, že než jsme jeli, tak jsem volala s naší dr., že by atb rozhodně nasadila, tak jí je dala. Ještěže tak, na kontrole u naší mudr, měla chycené průdušky. Chytlo se to v začátku a neměla to tak hrozné jako obvykle. I tak byla doma 2,5 týdne a byl to očistec. Týden s horečkama a 10 dní s atb.
Pokud je to virové, CRP se nezvedne. CRP zvedá zánět - bakterie. Nicméně i naše paní dr. z alergologie říkala, že pokud je teplota delší jak 3-4 dny, tak už je to na atb, že je tam nějaká bakterie.
@Alyss1 píše:
Dle masi doktorky Crp u plicnich infekci nemusi byt prukazne.Nsvic pokud je nslez na prududkych, davaji se atb i bez vysokeho crp - kdyz je zanet vitovy, v plicich na nej rychle nasedne bakterie.

Z obojího mi plyne, že jakmile na to sedne bakterie, tak CRP zákonitě musí vyletět nahoru, ne…?
Rtg dělali a ok. No uvidíme v ten čtvrtek. Dneska se mi zdála trochu lepší, ťuk ťuk.
Nechci ji hned podrazit antibiotikama, pokud nebudu fakt muset.

Váš příspěvek
Reklama