Rozestup mezi atb

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.03.19 20:28
rozestup mezi atb

Ahoj,

dcera má 3 r a poprvé atb, já jsme zvyklá z dětství, že atb vždy byly po určité hodině, většinou si pamatuji po 8 hod a že na to máma vždy dbala, že se to musí dodržovat, ty co bere dcera - amoxicilin se berou 3× denně a v lékárně se nezmínila, že musí být po 8 hod, ono 3× denně je logické, že by to bylo ok, ale v příbaláku píší, že -

Užití dávky rozložte rovnoměrně v průběhu dne, mezi jednotlivými dávkami udržujte odstup nejméně 4 hodiny. znamená to tedy, že nemusím nutně dbát na 8 hod? jedna dávka vychází na 4 ráno a mám problém, že dcera mi pak nemůže zaspat už, jakmile je vzbudím, jinak vstává v 6, občas v 7, tak si říkám, že bych ji to dala až se vzbudí po snídani, což i píší, že by mělo být po jídle, jak ji to dám ve 4 ráno nalačno, navaluje se ji z toho sirupu..ale zas abych něco nepokazila..

Reakce:
kve-tinka
Závislačka 4835 příspěvků 3 inzeráty 04.03.19 20:30

Prvni davky muzes dat blize k sobe, aby byly rozestupy pak v “normalni” casy. Nocni davka, ale bude vzdy nalacno. ;)
Tr: 8-16-24, 6-14-22

PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.03.19 20:32

@kve-tinka no jde mi o to, že v příbaláku nic nepíší o 8 hod a ani v lékarně mi o tom nic enřekla a na příbaláku je jen , že odstup musí být min 4 hodiny, takže mě zajímá, zda lpět na těch 8 hod či zda nevadí, když by ta noční dávka, která ted vychází na 4 ráno byla třeba po 6 ráno..

kve-tinka
Závislačka 4835 příspěvků 3 inzeráty 04.03.19 20:34

@PAN66 to mela mudr do receptu napsat, ale drzela bych se tech 8h. Klidne dej po 6h ranni ;)

Daisy86
Povídálka 21 příspěvků 04.03.19 21:03

Ty 4 hodiny jsou minimální rozestup, kdyby jsi chtěla přizpůsobit harmonogramu dne. Běžně se dává amoxilicin po 6 nebo 8 hodinách, když to máš 3× denně, tak po těch osmi… Jsou antibiotika, kde přesné podávání nemusí být přesně na hodinu a jiná, kde je to kvůlu účinnosti vysoce vhodné, jako např. u toho amoxicilinu.

PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 04.03.19 21:08

jo dík, dám to raději po 8 hod, at to zabere jak má

Váš příspěvek
Reklama