Zánět spojivek u kočky

15.2.20 22:40

Zánět spojivek u kočky

Zdravím, mám doma ani ne ročního kocourka a už od Vánoc se mu opakovaně vrací zánět spojivek. Bral antibiotika, vyplachujeme a mažeme. Vždycky se to na nějakej čas zlepší a pal se to zase vrátí, jinak je hravej, papá, ale je vidět, že ho to bolí. Už ani veterinář si s ním neví rady. Přemýšlela jsem jestli není třeba na něco alergickej, ale jak to poznám? Zkoušela jsem vyměnit i písek, ale tím to asi nebude. Ven nechodí, jen jen domácí a máme ještě jednoho kocourka stejně starýho a ten je v pohodě. Má někdo podobnou zkušenost? Už nevim co s drobečkem… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
15.2.20 22:44

U nas to delala kombinace prachu z rekonstrukce a sucheho vzduchu. Doktorka dala maxitrol(coz je sajrajt i pro dospely!), kocourovi otekly oci tak, ze jsme jeli na pohotovost. Nakonec jsme dostali masticku pro lidi optal neco, omyvat oci hermankem, zaroven proplachovst dutiny strikackou s hermankem a zmenit prostredi. Rok uz mame pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:50

@Scara my používáme tohle. A jak změnit prostředí v bytě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3428
15.2.20 22:56

Našemu pořád slabě teklo z očí ne teda vyloženě zánět spojivek ani nevypadal že ho to bolí spíš že je mu to nepříjemný. nám se špatně dýchalo tak jsem začala zvlhčovat vzduch a ono to vyřešilo i ty jeho oči a veterinář říkal že teda asi moc suchý vzduch :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
15.2.20 22:58

@Drobek999 tak Floxal je dobrej, pomoci by mel. Jestli treba mate sussi vzduch, tak zvhlcit, na netu jsou ruzne rady jak na to. Jestli pouzivate bentonitovy kockolit, tak zkusit na chvili treba silikonovy. Bentonit je hodne suchy a je z nej hodne prachu. Ono staci dost casto i to, ze se kocky porvou a nacpou si tlapu do oka. Tim dojde k poskozeni a zanet je na svete. Tece mu i z nosu? Jestli jo, jsou to spis dutiny, jestli ne, tak je to mechanicke.
Jinak klidne kup hermankovy caj, uvar, vychlad a tamponkem namocenym tim oci pretirej. Minimalne zklidni a kocour nebude mit tendence to drazdit trenim packama…

PS. nejsem vet, tohle jsou jen zkusenosti s 6 kockama co se mi vali doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 23:11

@Scara jj z nosu mu taky teče právě i pšíká, což je divný ven fakt nechodí. Ale je fakt, že ten druhej co se zdá být dobrej tak sem tam taky zapšíká a toho máme od prosince, předtím byl venku s jinýma kočkama a doktor Říkal, že právě on může být ten bacilonosič i když se zdá být v pohodě, tak asi při další návštěvě vezmu radši oba. Jinak zvlhčení vzduchu a i ten heřmánek zkusim, díky za typ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
15.2.20 23:31

@Drobek999 tak tady je mozne, ze mladsi byl v dobe ockovani nachlazeny nebo jinak nemocny a po ockovani zustal nejak infekcni. Tam je pak potreba lecit oba najednou. Moje nejstarsi kocka takhle fungovala, a kdyz mi tu pak kycha cela smecka, jsem na provaz, jednak kvuli penezum u vet. A jednak kvuli kocicim nudlim vsude… :zed: museli jsme prelecit celou grupu 2×, takze se nam ta banda nalezencu pekne prodrazila, ale od vyplatilo se.
Jestli mate dobreho vet, bude to drahy, ale bude to v pohode:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 23:37

@Scara no tak léčit takhle 6 koček musí být zahul docela, ještě že mám jen dva a nenudim se s nima :D čert vem peníze, hlavně ať jsou v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
16.2.20 16:17

Zkus odvar že Světlíků lékařského. My ho používáme na tekoucí oči všichni. Je součástí i např. kapek Occuflash. Přeju ať vám zaberou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama