Zánět spojivek?Poraďte...

3321
5.7.06 23:15

Zánět spojivek?Poraďte...

Ahojky všem,

potřebuji poradit.Na dovolené u moře jsme si všimli že malému mírně zčervenaly očička ve vnitřním koutku.Nijak jsme to neřešili,téměř to nebylo vidět.Teď už jsme doma a malý má asi 2 dny červené oko-bělmo,jedno více.Pořád si je tře,asi ho to svědí?!
Zahnisané je nemá,ani ráno.Může to být zánět spojivek??´Večer jsem mu 2× kápla Opthalmo-Septonex,tím snad nic nezkazím.

Poraďte prosím co se dá ještě dělat,díky.

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2857
6.7.06 10:38

nazdárek Gabule:o)

nečteš deníček:)))???? omlouvá tě dofča:o)))) takže Opthalmo-s nic nezkazíš. Pokud je to zánět spojivek tak pomůže… my měli zánět a pomohl… bohužel v květnu Michalovi opět zčervenalo bělmo jednoho oka, a pomalu se to horšilo, Opth. nezabíral, oko si neustále třel. Praktická dr nám dala Pamycon a Opthalmo Framykoin, ale ani potom se to nezlepšilo, bělmo stále dost zarudlé, až na očním nám dr. dala Opth - framykoin comp - s kortikoidy… že to vypadá na alergii, mazali jsme tejden, po tejdnu se to výrazně zlepšilo, po vysazení cca na týden zhoršilo a ted už je to v pořádku… diagnoza .. alergie na nevím co , testování po sezone. Každopádně dle oční dr nevadí, ktyž je oko zarudlé, ale vadí když si prcek oko tře, může si podřít.. a ted já nevím co… ale něco v tom oku…

ale v podstatě co píšeš, tak ti nevím, vypadá to jak u Michala.. nejdřív to měl v jednom oku, pak i v druhém v obou případech u vnitřních koutků… a třel si je

Jinak poradím rovnou se se svou praktickou domluv ať vám dá papír na oční, páč nás nesmyslně 4 dny léčila ATB, který stejně stav jen zhoršily…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
6.7.06 10:46

Ahoj Gabule, zánět spojivek to být může, stejně jako alergická reakce.. Určitě bych zašla k lékaři, který vám předepíše účinné kapičky, Ophtalmo - Septonexem nic nezkazíš, ale pokud je to ten zánět nebo alergie, tak nepomůže. Máme podobný problém, malému už od loňska čas od času během léta zčervená očičko a objeví se fleky nad ním na čele, dr. tehdy říkal, že to bude asi nějaká senná alergie a napsal nám Spersallerg, který vždycky ihned zabere.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
6.7.06 11:31

Ahojky, tak s ocickom sa trapime uz dlho aj my :-((
Prvy raz to mal v maji, zacalo to na slovensku v egypte sa mu to vyrazne zhorsilo, mal to cervene (bez hnisu) trel si to.
Tamojsi dr. nam dal antibiotikum+kortikoidy. Zabralo, ale po vy:,–(eni to zase zacalo.
ZO zufalstva (nic sme tam nemali) som mu tam zacala kvapkat moje mlieko a za jeden den to zmizlo a mali sme klud!!
Teraz sa cvachtal v zahradnom bazeniku a zase zapalene ocicka, ale tentokrat si ich netrel, mal tam len hnis. Nemal ziadne ine priznaky, tak sme liecili doma.
Do toho zacal po 2 tyzdnoch teplotovat a hnackovat, isli sme k dr. a ma hnisavu anginu, ktora sa prejavovala aj zapalom tych ociciek a hnackou. momentale berie svoje prve antibiotika :-(
No a k tym ocickam, my sme na to kupili oculo heel (homeopatikum) lieci zapaly a to aj chronicke. Malemu to velmi pomohlo, len to trva tak zo 2 tyzdne u homeopatik trva dlhsie, kym sa prejavi efekt. Ale lepsie to bolo skor, len to uplne vyliecenie trvalo dlhsie.
Pocula som, ze teraz je nejaka takato viroza, co sa prejavuje aj zapalom oci.
Avsak ak to ma len cervene a vyrazne si to trie, tak to pravdepodobne bude alergia :-(
Spersalerg ma v pribalovom letaku, ze neboli studie robene na detoch a pod 2 roky sa nesmie uzivat, takze s jeho pouzitim dost vaham, predsa len su to ocicka :-(
No uvidime, toto leto snad zvladneme este bez neho a nabuduci rok ho necham vysetrit na alergologii.
Prajem, aby sa vam ocicka vyliecili, je to hrozne aky je clovek bezmocny :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
6.7.06 11:48

Ahoj Gothic,
také jsem váhala, když nám dr. Spersallerg naordinoval pro tehdy 18. měsíční dítko. Doktor mě ale ujistil, že pokud nebudu kapičky dávat dlouhodobě, nijak to malému neublíží… Ale je fakt, že jsem je od té doby použila asi 3×, vždy po zčervenání očička, které si malej třel, jsem mu je kápla a do 20minut byl úplně ok :)
Jinak loni na dovolené u moře se malej opravdu netradičně seznámil se slanou vodou: když mu stříkla do obličeje včetně očiček, zareagoval přirozeně tak, že si oči začal třít ručičkou, kterou měl ale obalenou pískem :( No, byl z toho řev na celou pláž, ale na výplach očí stačila v tomto případě jen obyč. pitná voda a následná aplikace Ophtalmoseptonexu.
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
6.7.06 11:49

Spersallerg - máme taky, máme kapat jen když si bude dřít oči, protože to je nebzepečnější než ty kapky… U dr mi bylo řečeno že Spersallerg dávají od 6 měsíců . Nic jiného prý není… takže líp Spersallerg když je třeba než nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
6.7.06 13:30

Holky dik s tym spersalergom, my ho totiz nemame pre prcka, ale pre seba (sme tiez alergici), tak som vahala, ked nam ho nedal priamo dr. pre neho. Ale uz budem odvaznejsia, predsa len uz ma 20m. Ked bude najhorsie, tak pouzijeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
6.7.06 22:42

Ahoj, tak přesně tohle trápí i nás, opět!

Asi před 6 týdny mu zarudlo u vnitřního koutku očičko, po pár dnech se přidalo druhý, kapala jsem Ophtalmo Septonex, bez jakékoliv zlepšení. Dětská nás rovnou poslala na oční, tam nám řekli asi alergie na NĚCO, a napsali nám Sper:,–(ex, to jsou antibiotika a kortikoidy. Za týden to bylo dobrý.
Bohužel nám to začalo včera znovu, zase jedno a dneska k večeru měl zarudlý i to druhý. Takže se zájmem jsem si přečetla tuhle diskusi.

My máme doma ještě jiné kapičky, Naaxia, taky je mají taťka a starší syn na alergii. Mělo by to být podobné tomu Spersallergu, jen se bojím bez porady s doktorkou mu to začít kapat. Problém je, že doktorka má dovolenou. Achjo, u nás je to normální, my marodíme zá:,–(ně o pátečních nocích a o dovolených.

Budu ráda za každý názor.

Smailinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
7.7.06 22:57

Může to být zánět spojivek ale pokud to opravdu je myslím že Septonexem to nevyléčíte, já na to dostala ATB ale s očima mám celkem problém takže na takovéto věci nejdříve zkouším Ophtalmo-Evercil ale nevím jestli to můžou děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
9.7.06 23:07

Díky za odpovědi,nakonec jsme na chalupě zajeli k dr.na oční-dr.na malého kouknul,zeptal se zda není alergický?!To sice nevíme ale napsal nám ATB kapky OKACIN a kapeme 3× denně.Je to podstatně lepší ale zítra raději brnknu naší dr.ráda bych zkusila ta homeopatika.

Takže zdravým očičkům zdar !!!

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.15 09:03

Obnovuji diskuzi

Malej měl minulý týden ráno zalepené oči. Kapali jsem Ophtalmo septonex a mazali večer Azulenem. Zároveň k tomu měl ve středu zánět středního ucha.Od pátku OK. Dnes ráno zase. Bohužel jsem ho musela dát do školky
Mohl by to být problém? Je to hodně infekční?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
20.4.15 10:28

@Vorvaň obrovský pokud vím, tak existuje infekční a neinfekční zánět spojivek - ten neinfekční je z podráždění (dlouhodobé sledování monitoru apod.).
Mně teda dítě ze školky vraceli se zánětem spojivek fofrem, protože infekční samozřejmě infekční je a děti si to neohlídají - prostě hamtnou do oka, pak na spolužáka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.15 10:39

A dá se nějak laicky poznat, jestli je infekční či ne? Nesvědí ho to, ani o tom vlastně neví. Po 3 dnech se mu to vrátilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
20.4.15 10:51

@Vorvaň obrovský to fakt nevím. osobně bych vyvodila, že pokud dítě předtím nekoukalo x hodin do tabletu/na TV nebo podobně a je to spojené třeba s nachlazením, tak je to infekční.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
20.4.15 10:54

Ha, tak jich je víc http://www.ordinace.cz/…ivek-u-deti/
ještě nakažlivý bakteriální a nenakažlivý alergický.
Volila bych lékaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama