Co se zánětem zvukovodu? Na ORL mi řekli, že to musím vydržet.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
buresinka
Stálice 58 příspěvků 30.06.10 08:57
Zánět zvukovodu

Ahoj, prosím o radu. Už třetí den mám šílenou bolest ucha, která se pomalu rozšiřuje po celé hlavě. Píchá to, hučí, bolí, prostě snad všechno. každý den jsem na orl - a říkají, že je to zánět zvukovodu, který se prostě musí vydržet. Dostala jsem kapky Garasone.
Je to už třetí den a já nevidím žádné zlepšení, spíš je to čím dál horší. BEru analgetika, ale i ty moc nezabírají.
Nemáte nějaké rady, co s tím? Udělám cokoliv…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 30.06.10 09:09

buresinko-u nas se dava do ucha na noc vata namocena ve slivovici. :wink: .A pomaha.Na zanety trpim,nedavno mi pomohla jedna noc s vatou v uchu,a ted je to dva dny,co jsem takhle pomohla synovi-ten mel tu vatu na dve noci.Ted mi jeste kamaradka donesla rostlinu Netresk a tu stavu z listku taky kapem do ucha.Dvakrat aplikovano a syn je opet v poradku(tuk tuk tuk) /zpravilo se mu i spatne slyseni,se kterym jsme v posledni dobe opakovane kvuli zanetu bojovali/
Tak zabrala slivovice a i ten Netresk.

Anomiska
Kecalka 486 příspěvků 30.06.10 09:16

Ahojky, já měla zánět zvukovodu cca před měsícem. Narozdíl od tebe mě ale v tom uchu „jen“ rvalo. Vyfásla jsem od dr antibiotické ušní kapky Otipax a během 1 dne byla bolest pryč. A nerozšířilo se ti to už na zánět středního ucha, když tak trpíš??? :nevim:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 30.06.10 09:18

Já jsem na to hrozně trpěla někdy ve 14 letech, byla jsem s tím i v nemocnici :roll: Léčili mě tak, že udělali 2 proužky z gázy nebo čeho, jeden opatlali Framykoinem, druhý Flucinarem (ale je to všecko na předpis :zed: ), zamotali do sebe, nacpali mi to pinzetou do ucha a nechali tam - samo měnili, myslím jednou denně. Sice jsem byla hluchá jak peň, ale pomohlo to :lol:

buresinka
Stálice 58 příspěvků 30.06.10 09:22

ahoj, dík za rady, tu slivovici mám při ruce, tak vyzkouším. NEmůžu ani kousat a otevřít pusu, mám všechno ztuhlý, takže dneska opět ORL, ale jiný doktor… tak snad pomůže.
CO vám nejlíp zabírá na bolest? střídám paralen s ibalginem, ale bolí to pořád… to je fakt síla.
Ještěže máme babičku, jinak bych se zbláznila…

Anomiska
Kecalka 486 příspěvků 30.06.10 09:22
Hmmm, tak teď fakt nevím… Když jsem byla malá, tak mi mamka dala do ucha vatu namočenou do slivovice. Když ale bolest neustoupila, šla se mnou na ušní a tam mamku dr vyloženě seřval, že se na záněty NESMÍ nijak to ucho ucpávat, ani vatou!!!
Any píše:
buresinko-u nas se dava do ucha na noc vata namocena ve slivovici. :wink: .A pomaha.Na zanety trpim,nedavno mi pomohla jedna noc s vatou v uchu,a ted je to dva dny,co jsem takhle pomohla synovi-ten mel tu vatu na dve noci.Ted mi jeste kamaradka donesla rostlinu Netresk a tu stavu z listku taky kapem do ucha.Dvakrat aplikovano a syn je opet v poradku(tuk tuk tuk) /zpravilo se mu i spatne slyseni,se kterym jsme v posledni dobe opakovane kvuli zanetu bojovali/
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 30.06.10 09:27
Anomiska píše:
Hmmm, tak teď fakt nevím… Když jsem byla malá, tak mi mamka dala do ucha vatu namočenou do slivovice. Když ale bolest neustoupila, šla se mnou na ušní a tam mamku dr vyloženě seřval, že se na záněty NESMÍ nijak to ucho ucpávat, ani vatou!!!
Any píše:

No vidis,Anomisko,a u nas to doporucuje i prim.ORL :wink: ,ktery je opravdu vyborny. Verim,ze co doktor,to nazor,tohle je i stara babska rada(ktere jsem mmch taky neverila),ale u nas zabrala.Kdyz je zanet,je clovek schopet udelat cokoliv.

asha
Nadpozemská drbna 29620 příspěvků 30.06.10 09:39

Slivovice, netresk, jak tu bylo psano a jeste radi hodne prolivat slanou vodou. Dela se to i detem, sul na spicku noze do dvou deci vody, natahnout do strikacky a do nosu…a fakt hodne.

Anomiska
Kecalka 486 příspěvků 30.06.10 09:46

Tak tak, ať je to slivovice, bylinky či ušní kapky… hlavně ať to pomůže :palec: Zánět v uchu je fakt maras, bolest jak prase… Je pravda, že každý dr poradí něco jiného - už jsem se s tím několikrát setkala (bohužel).

Murka
Ukecaná baba ;) 1981 příspěvků 30.06.10 10:12

Nenech se odbít!!!! Měla jsem taky zánět zvukovodu, oboustranný, bolestí mi málem přeskočilo (doslova). A doktoři mi nevěřili, že to může TAK bolet. Nakonec to dobře dopadlo, ale musela se za mě ozvat sestra (já v té době už nebyla schopná ničeho). Požádej doktora, ať udělá výtěr z ucha, aby se ukázalo, jaký „zvířátko“ tě tam zlobí a dali ti na to SPRÁVNÁ atb, já týden užívala atb zbytečně, teprve po výtěru se zjistilo, že musím brát jiný.
Jinak běžné léky na bolest na to moc nezabírají, brala jsem ibalgin a nepomohl vůbec. Až pak v nemocnici mi proti bolesti něco píchali a to pomohlo mnohem líp.
Držím všechny palce co mám, ať jsi brzo fit :kytka:

Jodi
Kelišová 6651 příspěvků 30.06.10 10:18

Tak já teda mám zánět zvukovodu pravidelně 2-3× do roka, u mně to nejspíš souvisí s atopickým ekzémem…
Slivovici vyzkoušenou nemám, netřesk jsem zkoušela a pomohl… ale jenom pokud to nemám rozjetý…
To, co popisuješ, tak už -podle mne- netřesk nezachrání. Mně většinou doktor dává ATB vložku do ucha, pokud to nezachytím včas, tak končím i na celkových ATB :-?
Moc držím palce, určitě bych se vydala na ORL znovu a nenechala se odbýt!!!

buresinka
Stálice 58 příspěvků 30.06.10 15:50

Tak mudr mi dal antibiotika (prášky) a antibiotický kapky. A Algifen na bolest… JE už malinko líp a já jen doufám, že to tak bude pokračovat!
Jo a udělal mi stěr, minule jsem tam měla nějakou prapodivnou mrchu, tak jsem zvědavá, co tentokrát.

Murka
Ukecaná baba ;) 1981 příspěvků 30.06.10 16:05

Hlavně aby atb a léky proti bolesti zabraly :kytka: Už jen když si vzpomenu jak to bolelo, dělá se mi zle :wink:

amezian
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.11 20:36
zánět zvukovodu

pomáhají mi kapky ciplox a pozor nesmí tam přijít žádná voda,je dobré si zakoupit špunty do uší na střelbu

honza3
Nováček 1 příspěvek 25.06.11 20:20
zánět zvukovodu

mohu se zeptat v pátek jsem zašel na orl a tam mi oznámili že mam zánět zvukovodu do ucha my dali mast která mi bolest z dvojnásobyla už 3 dny trpim .mohu se zeptat jak dlouho vám trval tento ošklivý zánět ?předem děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama