proč v koupelně zapáchají ručníky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
e008
Závislačka 3310 příspěvků 27 inzerátů 23.08.18 16:35
Zapachajici rucniky

Zdravim, nemate nekdo zkusenost, proc v koupelne zapachaji rucniky? Rucnik vyperu, ususim na slunci, dam do koupelny, ten den se do neho utru po sprse a uz zapacha. Okno v koupelne neni, ale dvere jsou porad otevrene a naproti dverim okno na ventilacku. Poustim porad vetrak, zrejme to bude vlhkosti, ale ze i ted v tom vedru…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21154 příspěvků 1 inzerát 23.08.18 16:39

Na kolik ručníky pereš? Já je peru na 60 v prášku a nic nesmrdí.

Šarlota4
Extra třída :D 10092 příspěvků 23.08.18 16:39

Nezustali ti nekdy dlouho v pracce? Pradlo jak jednou zatuchne, tak uz to z nej nedostanes. To uz je na vyhoz

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 23.08.18 16:40

@e008 na kolik je pereš?

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 23.08.18 16:40
@e008 píše:
Zdravim, nemate nekdo zkusenost, proc v koupelne zapachaji rucniky? Rucnik vyperu, ususim na slunci, dam do koupelny, ten den se do neho utru po sprse a uz zapacha. Okno v koupelne neni, ale dvere jsou porad otevrene a naproti dverim okno na ventilacku. Poustim porad vetrak, zrejme to bude vlhkosti, ale ze i ted v tom vedru…

Na kolik je pereš?

A jak jsou ty ručníky staré?

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 23.08.18 16:43

Taky s tím bojuju. Stává se mi to i u ručníků, které vyperu na 90 a suším v sušičce…Nevím, co s tím…

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 23.08.18 16:44
@e008 píše:
Zdravim, nemate nekdo zkusenost, proc v koupelne zapachaji rucniky? Rucnik vyperu, ususim na slunci, dam do koupelny, ten den se do neho utru po sprse a uz zapacha. Okno v koupelne neni, ale dvere jsou porad otevrene a naproti dverim okno na ventilacku. Poustim porad vetrak, zrejme to bude vlhkosti, ale ze i ted v tom vedru…
Čistíš pračku? Jak máš dlouho pračku a ty ručníky? Na kolik je pereš? To mi normální nepřipadá. Vyprala bych je v pračce na vyvářku, vyčistila pračku i všechny její záhyby a třeba to bude lepší :think:
meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 23.08.18 16:45
@kacaba379 píše:
Taky s tím bojuju. Stává se mi to i u ručníků, které vyperu na 90 a suším v sušičce…Nevím, co s tím…

U některých praček zůstává třeba voda v odpadní hadici a občas se dostává zpátky do pračky, jestli nebude někde něco v pračce. Nebo u filtru, pod těsněním :think:

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 23.08.18 16:47

Záleží na tom na kolik a v čem pereš. Na věci, u kterých očekáváš namočení není úplně dobrý prostředek na mýdlovém základu (bývají na něm různé eko a sensitive praci prostředky), mydlo má tendence se usazovat a při navlhčení smrdet. Takže bych vyprala v neeko nesensitive pracím prostředku, dala bych ho přiměřeně, nepredavkovat, nepoddavkovat, do přihrádky na aviváž bych dala ocet a zapnula druhé máchání.

35ja
Kecalka 402 příspěvků 23.08.18 17:00

@e008 musím ač nerada přiznat že mám ten samý problém, každý den dávám čisté ručníky a vůbec nevím co s tím.pracku meju, dokonce kupuji i čistič praček,teď jsem zkusila sanytol na prani a desinfekční gel z dm.jinak prací gely střídám,prádlo suším venku a ručníky po utření ( namočení) smrdí :nevim:
Zkusím ještě nakoupit nové… většinou už máme starší

janiiiv
Povídálka 28 příspěvků 23.08.18 17:00

Stává se nám to taky, jde o konkrétní „smraďochy“, ne celou várku. Přítel vypozoroval, že u jeho ručníků to bývají ty z hutnějšího materiálu nebo jak to říct, ty neseprané. I je důležité, jak se suší, aby tím mohl proudit vzduch - dáváme je na sušák přes 2 šprušle. Občas zapneme prázdnou pračku na 90 s kyselinou citronovou. Používáme prací gel. Taky by mě zajímalo, co s tím ještě můžeme dělat :nevim:

Mala.ještěrka
Kecalka 320 příspěvků 23.08.18 17:02

Kolegyně tvrdila, že pomáhá ručníky žehlit. Prý potom tak rychle nezatuchnou.

ivašot.
Kelišová 6743 příspěvků 23.08.18 17:03
@35ja píše:
@e008 musím ač nerada přiznat že mám ten samý problém, každý den dávám čisté ručníky a vůbec nevím co s tím.pracku meju, dokonce kupuji i čistič praček,teď jsem zkusila sanytol na prani a desinfekční gel z dm.jinak prací gely střídám,prádlo suším venku a ručníky po utření ( namočení) smrdí :nevim:
Zkusím ještě nakoupit nové… většinou už máme starší

zkusila bych vyprat v klasickém prášku, ne v gelu

Lenka_Hal
Kelišová 5732 příspěvků 23.08.18 17:09

U nas to delaji rucniky z horni koupelny. Vzdycky jsme myslela, ze je to tim, ze tam se sprchuji „chlapi“ a ja dole proste nesmrdim :lol: a oni se jen blbe umyvaji a "zasmradi' tak rucniky…a koukam, ze to mozna bude i tou koupelnou a stylem suseni :think:

Megane 123
Kecalka 278 příspěvků 23.08.18 17:12

Já Peru ručníky jen na 90 stupňů , v prášku, gelu i kapsli - to je fuk. Pak jak to dopere dam aviváž a hodím 15ti minutový program. Nejlépe sušit venku ale v zimě suším doma na sušáku a je to úplně jedno…ručníky žehlit !!! A nesmrdí mi ani jeden. Kdysi smrděly ale to jsem prala na 40 než jsem se poučila…i 60 je málo.
A naše ručníky na tělo nenecháváme nikdy v koupelně mokré. Suším v pokoji na sušáku po každém koupání…ručníky na ruce částo měnit

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >