Zápis

Anonymni
2.5.07 08:49

Zápis

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat co všechno musí umět děti u zápisu do školky.My se na zápis teprve chystáme.Nikolce budou 3 roky v srpnu, tak doufám že ji do školky vezmou.Eva

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

468
2.5.07 08:55

my jsme byly s dcerou ve trech skolkach a nikde po ni nic nechteli. Jen se ji treba ucitelka ptala, jak se jmenuje a protoze jsem byla tehotna, tak jestli bude mit brasku nebo segru a jak se bude jmenovat…Ale myslim, ze zapis do skolky neni jako do skoly, kde uz musi deti predvest jiste vedomosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1523
2.5.07 09:02

Neboj nic nechcou(my byli teda před rokem).Šli jsme nejprve do ředitelny pro přihlášku a pak sme se šli podívat mezi děti a pohrát si! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5447
2.5.07 10:19

Ahoj, kamarádka chtěla dát syna do školky a nevzali ho, protože v tý době neuměl se ještě zcela samostatně obléknout a utřít si prdelku po kakání…byli mu skoro tři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
2.5.07 10:36

Ahoj, u nás nemusiš mít ani dítě s sebou. Klára si někde hrála s dětmi a já stála frontu. U nás ale berou až od 4, protože je moc dětí. Teď jí budou v květnu 4 a vzali ji až letos.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
2.5.07 11:29

Byli jsme ve 2 školkach a nechtěli nic. V té první si hrála s dětma, v té druhé jsme byly samy v ředitelně, malá mi stála za zadkem, styděla se, pak začala brečet a problém neni, vzali mi ji. Požadujou jen aby se částečně najedla a neměla plenky, s oblékáním pomohou a zadek prý utírají i 5ti letým dětem :D , některým. Jo a u zápisu jí bylo rok a 3/4, skoro nemluvila. . .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5447
2.5.07 11:43

Vladkaa, no ono asi jak kde, jak je hodně dětiček, tak se asi v Praze snaží se najít důvod, aby tolik dětí nebrali…jsem zvědavá, co mě za pár let čeká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
14.7.12 18:18

Prosím víte prosím někdo…pokud dítě nenavštěvuje ten rok před školou školku, prostě je doma a chystá se jít až do školy. Jak a kde matka vlastně zjistí kdy je zápis…vím že se o tom informuje ve školce, ale když tam nechodí tak jak to vlastně funguje? Posílá se nějaká informace třeba poštou? Nebo to rodiče si sledují sami? Přijde nějaká pozvánka k dostavení se k zápisu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
15.7.12 09:41

Ahoj,
určitě sleduj internetové stránky vybrané školy. A sleduj je už od začátku školního roku, protože škola může mít nějaký program pro předkoláky, do kterého by se dítě už mohlo zapojit.
Moje děti (dvojčata) chodily do školky, takže o zápisu do školy jsem věděla, ale chtěla jsem dát děti do jiné školy, o které jsem něco věděla od kolegyň z práce a stejně jsem jejich stránky sledovala. Takže děti zvládly před zápisem dvě setkání s předškoláky, i zápis a jsou v jiné škole, než v té místní.
Určitě Tě nikdo nebude obesílat.

• Nahlásit
  • Citovat
1438
15.7.12 19:03
@adri57 píše:
Prosím víte prosím někdo…pokud dítě nenavštěvuje ten rok před školou školku, prostě je doma a chystá se jít až do školy. Jak a kde matka vlastně zjistí kdy je zápis…vím že se o tom informuje ve školce, ale když tam nechodí tak jak to vlastně funguje? Posílá se nějaká informace třeba poštou? Nebo to rodiče si sledují sami? Přijde nějaká pozvánka k dostavení se k zápisu?

Přesně, jak bylo napsáno - sledovat www stránky nebo venkovní nástěnku vybrané školy, bývá tam jak informace o zápisu, tak i o případných dni otevřených dveří, které bývají ještě před zápisy. Taky tyhle informace bývají na www stránkách městského úřadu nebo v městských novinách.

Anebo se na sledování vyprdni, zápisy probíhají ze zákona mezi tuším 15. lednem a 15. únorem (nebo tak nějak mezi lednem a únorem), tak stačí začátkem ledna zavolat do vybrané školy (nebo na školský odbor vašeho úřadu) a zeptat se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama