Zápis do MŠ a rodný list dítěte

166
8.5.20 20:58

Zapis do MŠ a rodny list ditete

Dobry den, ceka nas zapis do MŠ a jelikoz jsou zapisy bez deti a zastupcu, mame dokladat vse postou. Mame dolozit mimojine i rodny list ditete. Nevite nekdo, zda je nejaky problem, kdyz v rodnem liste jsem zapsana pod svym rodnym prijmenim (ted jsem jiz vdana) a nemam tam prijmeni zmenene? Nebude to skolce nejak vadit? Nebo nemam dolozit take kopii oddaciho listu? Dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24385
8.5.20 21:01

On se musi měnit rodný list, když rodič meni prijmeni? Jinak ne, tam jde asi spis o ty udaje o diteti, kdyz nema jiny doklad totoznosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
8.5.20 21:04

@Kriss Tina ja mam za to, ze mi tehda prave rikali, ze rodny list menit nemusim, pokud vylozene nechci. Ale nevim, zda v te skolce nebude problem, kdyz v rodnem mam takove a pak se tam podepisuje zakonny zastupce a budu tam jinak. Ale verim v to, co pisete. Ze to pro ne spis slouzi jako doklad totoznosti. Dekuji za odpoved :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
8.5.20 21:09

Nám už před svatbou vzali rodné listy obou děti a že je pošlou poštou nové s mým novým příjmením, takže i když jsem nebyla vdaná a neměla stejné příjmení, jako děti, tak teď už v rodných listech děti mám příjmení jako děti a manzel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
8.5.20 21:16

Vdávala jsem se loni a taky mi bylo řečeno, že dneska už se to automaticky nedělá, že by se měnily rodné listy, protože toho už je tolik, že by to nestihali :mrgreen: ale pokud chci, můžu si ho nechat změnit.. takže povinné to není a myslím, že školce bude stačit jen ten RL, ale pro klid duše jim tam klidně přihodte i kopii oddacího listu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
8.5.20 21:43

Nemění se, jen kdo chce. Jako když se matka vdá třeba 5krát, tak bude dětem pokaždé rodný list? To asi ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78189
9.5.20 08:17
@mamina2017 píše:
Nemění se, jen kdo chce. Jako když se matka vdá třeba 5krát, tak bude dětem pokaždé rodný list? To asi ne ;)

Zas na druhou stranu, je to záležitost tak na 20 minut…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
9.5.20 08:20

@j.a.n.i1 tak u nás musíš zažádat a pak za měsíc si teprve pro něj jdeš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78189
9.5.20 08:30

@mamina2017 To se jim evidentně moc nechce pracovat… Ja mam i dětské na počkání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
10.5.20 14:21

A podle čeho školka pozná, že dítě přihlašuje skutečná matka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
11.5.20 07:08

@niiina dítě snad má matku napsanou v rodném listě, ne :lol: a maminka má snad občanku, kde má také svoje jméno napsané ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78189
11.5.20 07:23
@mamina2017 píše:
@niiina dítě snad má matku napsanou v rodném listě, ne :lol: a maminka má snad občanku, kde má také svoje jméno napsané ;)

No, tak pokud je třeba podruhé vdaná, tak ta jména jaksi nesedí… Na druhou stranu je tam rodné číslo a to bývá u většiny lidí stále stejné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
11.5.20 07:26

@j.a.n.i1 já teda jsem poprvé vdaná (a snad naposled), tak tam mám napsáno vyvdané+rozená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
11.5.20 12:30
@mamina2017 píše:
@niiina dítě snad má matku napsanou v rodném listě, ne :lol: a maminka má snad občanku, kde má také svoje jméno napsané ;)

Ale jde právě o to, když se to jméno na rodným listu liší od aktuálního příjmení, to se tady celou dobu řeší :D navíc já teď prihlasuju dceru do školky a po mě nikdo rodný list vůbec nechce :) a jsem vdaná poprvé a v občance mám teda jen a pouze aktuální příjmení, ani stav vdaná tam napsaný nemám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4163
11.5.20 12:40

Já teď přihlašovala syna a chtěli tedy po nás hodně lejster a RL zrovna byl první v seznamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat