Dát dítě do státní školky?

Anonymní
7.5.20 20:58

Dat do statni skolky?

Holky poradte. Memu synovi budou na konci srpna 3 roky a ja musim v zari nastoupit do prace. Jenze je tady trochu problem v tom, ze syn nejenze skoro nemluvi, ale ma celodenne pleny, odmita nocnik I zachod, naji se sam tak napul a neoblekne si nic. Ten nocnik opravdu trenuju ale zatim teda uplne bez vysledku. Rozeslala jsem ted prihlasky do statnich skolek ale nejenze mam obavy ze se neodplenkuje ale I ze by to ve skolce celkove nezvladl. Resite nekdo to same? Jak to mam resit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5043
7.5.20 21:04

Nemluveni nevadí pokud rozumí a poslechne pokyny učitelek, spolupracuje s kolektivem. Musí se umět sám najíst lžíci, aspoň částečně obléknout a nesmí mít. Máte na to celé leto, takže by se melo podařit plen zbavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
7.5.20 21:05

No, ne ze by to syn nezvladl - spis naopak by byl pritez pro ty ucitelky… takovyhle dite jen zdržuje ostatni s prominutim. Ve 3 letech nevidim nic spatnyho na tom, aby se dite umělo obléknout a byt bez plen. To neni zadna extra prace ho to naucit. Spis lenost z obou stran

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1065
7.5.20 21:07

S plenkou Vam ho nevemou… Jinak nemluvení nevadí. No je potřeba aby se uměl trochu oblíknout, obout a tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18453
7.5.20 21:15

Tak pokud musis nastoupit do prace, musis zacit trenovat a dite vychovavat. Je mu 2,5, to jiz motoricky zvladne cele oblekani. Venuj mu ted ten cas, co se nauci sam si uz bude oblekat sam vzdy. Je rychlejsi, dite do obledeni navlect, ale spatne pocity ve skolce bude zazivat to dite, ne ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
7.5.20 21:15

Do září se může o velký kus posunout… Našla bych si do zálohy soukromou MS, ale v září bych tu státní zkusila, třeba se do dvou týdnů srovná. A nebo yo nepůjde, tak ho odhlasis a dáš do soukromé. No stress.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 21:21
@Platanka píše:
Do září se může o velký kus posunout… Našla bych si do zálohy soukromou MS, ale v září bych tu státní zkusila, třeba se do dvou týdnů srovná. A nebo yo nepůjde, tak ho odhlasis a dáš do soukromé. No stress.

A v soukrome skolce muze byt s plenami a kdyz se neumi sam obleci?

• Nahlásit
  • Citovat
3817
7.5.20 21:22

Dcera je hodně stydliva, tak jsem ji začala dávat do dětské skupiny na dva dny v týdnu dopoledne. Aby si zvykla než půjde do státní. Je tam individuální přístup a nevadí ani pleny, ale platí se samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30062
7.5.20 21:26
@Anonymní píše:
A v soukrome skolce muze byt s plenami a kdyz se neumi sam obleci?

Ve vetsine ano. Otázkou je, jestli je to dítko v pořádku. Kombinace nemluveni a celodenne na plenach, které se nedaří ani částečně odbourat, neschopnost se sám obléknout, by pro mě v tomto věku bylo varovnym signálem, zda si nevyzadat specializovaná vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30062
7.5.20 21:31
@Cuddy píše:
Tak pokud musis nastoupit do prace, musis zacit trenovat a dite vychovavat. Je mu 2,5, to jiz motoricky zvladne cele oblekani. Venuj mu ted ten cas, co se nauci sam si uz bude oblekat sam vzdy. Je rychlejsi, dite do obledeni navlect, ale spatne pocity ve skolce bude zazivat to dite, ne ty.

Nikde přece není napsáno, že dítě roste jak dříví v lese :nevim: Pokud by byl někde problém, tak jsou možnosti pokroku dost omezené i při řádné výchově. Dítě zdravé ve 2,5 letech by nemelo být celodenne na plenach, mělo by zvládat částečně nočník, byť s nehodami, s oblekanim by taky mělo aspoň dopomahat a to nemluveni bych už taky řešila, i kdyby rozumnělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 21:32

Můžu se zeptat, jak trénuješ to odplenkování? Teď je léto, pokud máte zahradu, tak to v pohodě můžete přes léto zvládnout. Metoda, která funguje už celá desetiletí: Nechat bez pleny jen ve slipech a až se počůrá nebo po… tak ho v tom hezky nechat třeba i hodinu nebo dvě. Zní to nechutně, já vím, ale přísahám na to ;) U nás v rodině se to používá už od dob mé prababičky a každé dítě se tak VEEEELMI rychle naučilo na ten nočník chodit :lol: Mimochodem, já taky. Ale ne že by mě to naučila máma, té se to zdálo moc kruté. Nicméně musela jsem ve 2 letech do jeslí a tehdy jsem ještě nadělávala do plen. Jenže tehdy soudružky absolutně nepřebalovaly, nechtěly se tím obtěžovat. Takže když si mě máma pak z jeslí vyzvedla, byla jsem zes…. jak zákon káže. Do týdne jsem prý chodila na nočník :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
18453
7.5.20 21:38

@Jana206 nemusi rust jak drivi v lese, staci, aby melo matku, co za nej vsechno udela. Aby si zdrave 2,5 lete dite, ktere je k tomu vedeno, neobleklo ani jednu vec, je divne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30062
7.5.20 21:47

@Cuddy Možná jsem trochu podjata tím, že pracuji s dětmi se speciálními potřebami, pravidelně chodím na praxe do MS speciální. Nepřijde mi to prostě normální, aby se dítě, které má 2 roky a 8 měsícu, chovalo jak mimino.

I kdyby zdravé dítě mělo matku, ktera za něj vše udělá, v určitém okamžiku se zlomí a bude chtít dělat vše samo. Bude chtít napodobovat okolí.

A to vůbec nesrovnavam se svými zdravými dětmi. Nejmenší 2 roky a 6 mesicu, už skoro tři čtvrtě roku bez plen, dávno i na noc, mluví ve větách a obléká se sama s drobnou dopomoci. Vím, že to zakladatelce nepomůže, že to píšu. Ja bych v jejím případě nečekala na tříletou prohlídku, ale stav zkonzultovala s doktorkou. Pokud je to dítě minimálně nemocné, naposledy ho pořádně viděla v roce a půl a potom na očkování priorixu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 21:50
@Jana206 píše:
@Cuddy Možná jsem trochu podjata tím, že pracuji s dětmi se speciálními potřebami, pravidelně chodím na praxe do MS speciální. Nepřijde mi to prostě normální, aby se dítě, které má 2 roky a 8 měsícu, chovalo jak mimino.

I kdyby zdravé dítě mělo matku, ktera za něj vše udělá, v určitém okamžiku se zlomí a bude chtít dělat vše samo. Bude chtít napodobovat okolí.

A to vůbec nesrovnavam se svými zdravými dětmi. Nejmenší 2 roky a 6 mesicu, už skoro tři čtvrtě roku bez plen, dávno i na noc, mluví ve větách a obléká se sama s drobnou dopomoci. Vím, že to zakladatelce nepomůže, že to píšu. Ja bych v jejím případě nečekala na tříletou prohlídku, ale stav zkonzultovala s doktorkou. Pokud je to dítě minimálně nemocné, naposledy ho pořádně viděla v roce a půl a potom na očkování priorixu.

Syn je uplne normalni, jen trochu pomalejsi. Vim o vice detech v okoli co jsou stejne stare a maji plenu..

• Nahlásit
  • Citovat
18453
7.5.20 21:56

@Jana206 co tak vnímám z okolí, tak plenky honí na poslední chvíli před školkou víc lidí. Ty píšeš o dcerce, která je ale několikáté v pořadí. Ta má úplně jinou motivaci k samostatnosti než chlapeček, který může být první, s nikým se nesrovnává a jehož mamca a vše zařídí. I to nemluveni v 2,5 není nic neobvyklého. Jasně, může se poradit s pediatrem, ale ten má tak široké tabulky, že zakladatelce jen doporučí motivaci a shrne to konstatováním o linem pánovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama