Reklama

Zapomněla jsem 5 pilulek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zu00
Nováček 1 příspěvek 03.01.17 19:20
Zapomněla jsem 5 pilulek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by jste mi poradily s mym problémem. Jela jsem za přítelem a zapomněla jsem si doma HA byla jsem u něj 4 dny a pátý den jsem již ráno dostala menstruaci. Když jsem přijela domu tak jsem si hned vzala HA + ještě jednu v dobu pravidelného užívání, druhy den jsem to opakovala stejně (2 pilulky) dnes je již 3 den a Já Mám porad menstruaci a nevím zda ji Mám nechat doznit bez užívání HA nebo HA dobrat do konce a jestli Mám užívat dále 2 pilulky denně (abych se dostala ve správný den na poslední prasek) nebo dobirat pouze po jednom.
Děkuji moc za vaše odpovědi a názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 03.01.17 19:23

Pokud jsi dostala MS, měla jsi první den MS začít užívat nové platíčko na 28 dní…
Co co jsi udělala, by mě teda ani ve snu nenapadlo, zdvojnásobit hormony…

hapovab
Kecalka 442 příspěvků 03.01.17 19:24

Treba by bylo lepsi si precist pribalovy letak :nevim:

-Evka-
Závislačka 3624 příspěvků 03.01.17 19:24

Přečti si příbalový leták, určitě tam je popsaný postup co a jak.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 03.01.17 19:24
@Zu00 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak by jste mi poradily s mym problémem. Jela jsem za přítelem a zapomněla jsem si doma HA byla jsem u něj 4 dny a pátý den jsem již ráno dostala menstruaci. Když jsem přijela domu tak jsem si hned vzala HA + ještě jednu v dobu pravidelného užívání, druhy den jsem to opakovala stejně (2 pilulky) dnes je již 3 den a Já Mám porad menstruaci a nevím zda ji Mám nechat doznit bez užívání HA nebo HA dobrat do konce a jestli Mám užívat dále 2 pilulky denně (abych se dostala ve správný den na poslední prasek) nebo dobirat pouze po jednom.

Jako k čemu přesně bylo brát 2ks tabletek HA denně, když se ti rozjela MS? :zed: :roll:
Panebože. 8o
Příbalový leták k HA máš? Nemáš? Vygoogli a podívej se, co se radí při tvé značce, jak postupovat.
Ale pokud si 5 pilulek nevemeš, tak je lepší prostě naběhnout na rozjetou MS a pak pokračovat „normálně“.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62533 příspěvků 3 inzeráty 03.01.17 19:26

@Zu00 No, stačí po příjezdu přečíst ten leták, tam je dost jasně napsané, že už je dobré nechat tu 7 denní pauzu a začít novým balením.

Helileli
Závislačka 2759 příspěvků 03.01.17 19:27

5 dnů zafungovala stejně jako sedmidenní pauza, ta se dá právě i zkrátit. Normálně ber dál antikoncepci, po jednom prášku do konce plastická, pak klasickou pauzu. Po celou dobu jsi chráněná.

morinka7
Kelišová 6657 příspěvků 03.01.17 19:27

@Zu00
Co třeba příbalový leták? Dva prášky najednou a víc dní? 8o
Buď jsi měla načíst nové platíčko nebo počkat 7 dní od posledního prášku ( uměle jsi si posunula MS) a pak začít brát z nového plata.
Počítej s tím, že jsi si pořádně rozhodila cyklus.

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 03.01.17 19:42

S takovýmhle užíváním ji nemusíš brát vůbec :lol: :lol: :lol:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.01.17 19:42
@Zu00 píše:

Pardon, ale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 03.01.17 19:46

@Lekninka91
To jsou pak ty příspěvky - otěhotněla jesm i přes HA… :roll: 8)

mumisek79
Extra třída :D 12037 příspěvků 03.01.17 20:36

@Zu00 :zed: Do nebe volající…čti

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 03.01.17 20:38

To sis to pěkně podělala. Jak píšou ostatní, číst příbalové letáky. Tam je přesně popsané, který den máš při vynechání co dělat.

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 03.01.17 20:42
@Helileli píše:
5 dnů zafungovala stejně jako sedmidenní pauza, ta se dá právě i zkrátit. Normálně ber dál antikoncepci, po jednom prášku do konce plastická, pak klasickou pauzu. Po celou dobu jsi chráněná.

No tak tím bych si tak jistá nebyla. Navíc nepíše, jestli bere tu třífázovou nebo tu, co má celý měsíc stejnou dávku hormonu. V každém, případě si už pěkně rozhodila cyklus. Co si tak pamatuju u Mercilonu, tak tam tuším bylo, že se má po pauze načít nové plato a to původní už nedobírat.
To, co udělala, nevím, jak napravit.

nenapadna
Závislačka 3008 příspěvků 03.01.17 20:44

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: uz je jasne, jak tu uzivatelky casto otehotni „pres prasky“ :mrgreen: jeste tu chybi dotaz „za cely mesic jsem vzala jednu pilulku. Bude antiko pusobit?“ :jazyk:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama