Zapomněla jsem dát koprovku do lednice

66
9.6.21 07:28

Zapomněla jsem dát koprovku do lednice

Ahoj holky, mám asi trošku netypický dotaz. Včera večer jsem zapomněla dát koprovku do lednice, a teď nevím, jestli to můžeme jíst. Dovařená byla včera někdy mezi 3 a 4 a do lednice jsem jí dala až teď před půl 8. Máme tu okolo 21 stupňů. Maso v ní naštěstí není, ale stejně se bojím, aby nám nebylo špatně. Budu ráda za každou radu, díky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9166
9.6.21 07:33

Včera se mi stalo to samé, a taky koprovka. Jen jsem ji teda vařila později a měla jsem ji do rána na dlažbě. Nic jí nebylo. Pokud se tváří " normálně, jedla bych ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
9.6.21 07:34

Ja casto dovarim koprovku (i jina jidla) v 10 nebo 11, najime se, koprovka je jeste horka, ze ji nemuzu dat do lednice. Jdeme ven, vratime se v 21 a koprovku dam do lednice az po navratu. Nikdy nam z ni nic nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334

To je u nás běžný stav. Pokud nesmrdí a nemáš doma 30 stupňů, v klidu bych ji snědla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522

@Deni94 Ochutnej jí a uvidíš, ale myslím že jí nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35076
9.6.21 07:42

Já dávám jídla od oběda do lednice taky až večer, když uvařím večer, tak až ráno.

Ale nevařím omáčky od základů, nám moc omáčky nechutnají, tak že když už si jednou za čtvrt roku vzpomeneme, tak ze sáčku od Vitany, místo vody vlastní vývar, rozmixuji zeleninu, kde se to hodí, do koprovky přidávám sterilovaný kopr a rozdělím to na oběd mezi všechny tak, aby nic nezbylo.

U koprovky od základu bych se bála, protože je vařená z mléka, šlehačky nebo kysané smetany. Nicméně kdyby vypadala a chutnala normálně, asi bych ji jedla a servírovala. Dochucuje se octem a cukrem, to jsou konzervanty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
9.6.21 08:14

Ochutnej, zkyslou smetanu fakt poznáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
9.6.21 08:45

Ja dávám většinu jídel do lednice až druhý den ráno, protože vařím odpoledne nebo k večeru na druhý den. A teplé to do lednice fakt nedávám. Nikdy se mi nic nezkazilo. Problém by mohl být, když by v ní zůstala naběračka. Ale zkyslou smetanu poznáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
9.6.21 09:19

V pohodě. :nevim: Až ji budeš ohřívat, nech ji přejít znovu varem (to ostatně dělám vždycky u ohřívaného jídla), ochutnej, jestli nechutná divně, a jestli bude ok, klidně bych ji snědla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6829
9.6.21 10:09
@Pears206 píše:
Já dávám jídla od oběda do lednice taky až večer, když uvařím večer, tak až ráno.

Ale nevařím omáčky od základů, nám moc omáčky nechutnají, tak že když už si jednou za čtvrt roku vzpomeneme, tak ze sáčku od Vitany, místo vody vlastní vývar, rozmixuji zeleninu, kde se to hodí, do koprovky přidávám sterilovaný kopr a rozdělím to na oběd mezi všechny tak, aby nic nezbylo.

U koprovky od základu bych se bála, protože je vařená z mléka, šlehačky nebo kysané smetany. Nicméně kdyby vypadala a chutnala normálně, asi bych ji jedla a servírovala. Dochucuje se octem a cukrem, to jsou konzervanty.

Koprovka ze sacku? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
9.6.21 10:56

To si vážně ženský s takovými věcmi nedokážete poradit samy? to jste nesprávne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4171
9.6.21 11:03
@evulinda79 píše:
To si vážně ženský s takovými věcmi nedokážete poradit samy? to jste nesprávne

O tom žádná… ale zas někdy lepší, když tady ten dotaz padne, než aby dotyčná vyhodila hromadu dobrého jídla. Což si myslím, že (v dnešní blahobytné době) je dost častý způsob řešení - když si lidi nejsou jistí, tak to raději vyhodí, co kdyby z toho něco bylo…
Třeba si vzpomínám onehdá na dotaz, že dotyčné zkrystalizoval med, jestli se to dá nějak zachránit, nebo ho má vyhodit. 8o Z představy, že někdo vyhazuje sklenici medu jen proto, že mu zkrystalizovala, se mi udělalo skoro mdlo, když si představím tu neskutečnou práci, kterou vzniká…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
9.6.21 13:19

@evulinda79 No a nenapadlo Vás, že třeba nejsem ostřílená mamina, ale že se teprve třeba všechno učím? A jelikož nikdo z rodiny nebyl dostupný, tak jsem se dovolila zeptat zde. Ale jak tak koukám, tak tady už člověk dostane „čočku“ fakt za jakýkoli dotaz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
9.6.21 13:25

Jinak všem ostatním moc děkuji. Nakonec jsme to snědli a snad v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat