Je možné zmrazit korpus na dort a krém?

3752
3.6.21 12:43

Je možné zmrazit korpus na dort a krém?

Ahoj lidi. Jsme s dětmi nachlazení (běžná rýma, trochu kašel, lehce zvýšená teplota). A babička se ještě včera ujišťovala, že bude dort. Já teda dneska upekla korpus a udělala krém. Dneska mám v plánu dort dát dohromady a přes noc do lednice, jíst se bude až zítra.

A manžel mi dneska povídá, že proč teda nechodíme za babi a chráníme ji, když jí potom předložím dort s bacily. A babi ho teď nechce. Když ho dam přes noc do lednice, udrží se na něm případné bacily/viry… (nekašlu na něj, ale ve vzduchu to je, respirátor doma s dětmi nenosím)? Nebo, kdybych teda piškot a krém dala zvlášť do mrazáku, bude to stačit a až dort dodělám, bude bezpečný pro konzumaci?

Jako je to dost práce a je mi líto vyhodit povedený krém a korpus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3155
3.6.21 12:46

@Modesta já nevím asi by se krému nic nestalo ale je možné že už to nebude dobré. a co kdyby jste ho doma snedli a pro babi pak udělali čerstvý až budte všichno doma zdraví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56156
3.6.21 12:47

Kdyby nebyl covid tak to nikoho ani nenapadne. Myslím, že by to byl první případ, že se někdo nakazil z „kontaminovaného“ dortu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 12:50

Z dortu se snad ani nakazit nedá, virus přežívá na/v živém hostiteli, na povrchu něčeho jiného rychle uhyne. Jinak klidně dej cely dort do mrazáku, já to dělám běžně, když mame velký a nesni se to třeba za 2 dny a pak postupně vyndavam když má někdo chuť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
3.6.21 12:54
@Modesta píše:
Ahoj lidi. Jsme s dětmi nachlazení (běžná rýma, trochu kašel, lehce zvýšená teplota). A babička se ještě včera ujišťovala, že bude dort. Já teda dneska upekla korpus a udělala krém. Dneska mám v plánu dort dát dohromady a přes noc do lednice, jíst se bude až zítra.

A manžel mi dneska povídá, že proč teda nechodíme za babi a chráníme ji, když jí potom předložím dort s bacily. A babi ho teď nechce. Když ho dam přes noc do lednice, udrží se na něm případné bacily/viry… (nekašlu na něj, ale ve vzduchu to je, respirátor doma s dětmi nenosím)? Nebo, kdybych teda piškot a krém dala zvlášť do mrazáku, bude to stačit a až dort dodělám, bude bezpečný pro konzumaci?

Jako je to dost práce a je mi líto vyhodit povedený krém a korpus.

Z tohohle dotazu jsem velmi zmatená.

Ty se bojíš, že se babička nakazí z dortu respitrační chorobou, takže ho chceš dát do mrazáku, abys zabila viry. Ale zároveň se zítra chystáš babičku navštívit ty i nemocné děti? :think:

Nakazit se z dortu se nezdá moc pravděpodobné, ať už máte z rejstříku respiračních nemocí cokoliv. Ale nakazit se od tebe a od dětí, to je velmi pravděpodobné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
3.6.21 12:59

Dort klidně celý zamraz to se dělá běžně. Obavy o nakažení z dortu je přehnaná hysterie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
3.6.21 13:03
@aiwwa píše:
Kdyby nebyl covid tak to nikoho ani nenapadne. Myslím, že by to byl první případ, že se někdo nakazil z „kontaminovaného“ dortu.

Přesně to mě napadlo - nebýt Covidu, tak podobnou otázku v životě nikdo nikdy nenapíše :lol: :lol: :lol:

Svět se v pr*del obrátil :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
3.6.21 13:03

Taky jsem nepochopila, proč kontaminovaný /ehm/ dort vadí, ale nemocní ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
3.6.21 13:04
@Anik
@Anik píše:
Taky jsem nepochopila, proč kontaminovaný /ehm/ dort vadí, ale nemocní ne.

To jsem ráda. Protože to je dost zásadní. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3752
3.6.21 13:27

@Bábrdl

Nene, babi bysme prostě předali kousek dortu mezi dveřmi, zatím nám to takhle funguje bez problémů. Alespoň na něco jsou ty respirátory dobré… Nebo to je můj pocit, že s respirátorem ji chráním víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9173
3.6.21 13:31

Tomu dortu nic nebude 8o neprokázal se přenos na povrchy a hlavně vůbec nevíte, jestli máte covid. Bych to neřešila. Dort udělala a babce normálně kousek dala. Kdybys měla angínu, tak to taky budete řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3752
3.6.21 13:36

@Ariadne

Však já píšu, že se jedná o obyčejné nachlazení, ale i to nejspíš bude nějaký virus… Každopádně dort udělám a na noc strčím do lednice a bude to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
3.6.21 13:45
@Ariadne píše:
Tomu dortu nic nebude 8o neprokázal se přenos na povrchy a hlavně vůbec nevíte, jestli máte covid. Bych to neřešila. Dort udělala a babce normálně kousek dala. Kdybys měla angínu, tak to taky budete řešit?

Angína je přenosná minimálně.
Nicméně ne, nechtěla bych nemocnou návštěvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3469
3.6.21 13:48

Když jsem nachlazená, nosím doma roušku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31833
3.6.21 13:51
@DanielaD píše:
Když jsem nachlazená, nosím doma roušku

Nevím, jestli to myslíš jako vtip, ale já to třeba fakt dělám. Naučila jsem se to, když byl blízký člověk nemocný a potřeboval ochránit. A zůstali jsme u toho. Dávno před covidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat