Žárlím a štve mě to

Anonymní
28.12.19 21:02

Žárlím a štve mě to

Prosím anonymně. Po naprosto pohodových a nádherných Vánocích jsem to dnes asi po… a pěkně mě to štve. Zkazila jsem celý ten krásný dojem, které ve mně tyto svátky zanechaly a zase si budu pamatovat, co následovalo, takže konec špatný = všechno špatné. :/
Manžel dnes vyrazil se starší dcerou k tchýni, původně jsme byli domluvení, že na oběd už budou doma, nakonec se návštěva protáhla až do večera a mě to nazlobilo. Do včerejška jsem pořád něco chystala a hostila návštěvy (většinou příbuzné z manželovy strany), a tak jsme se ráno domlouvali, že si konečně uděláme rodinný den víceméně pro sebe. Zítra už tady bude zase šrumec - manžel domluvil návštěvu dalších příbuzných. Jenže dohoda tím padla a já tu zůstala s mladší dcerou jako kůl v plotě, resp. se svou mámou, která na dva dny přijela z dálky, aby si holky užila. Takže jsem byla na manžela protivná a on se asi tak trochu natruc odpoledne, kdy už jsem myslela, že opravdu přijdou domů, šprajcl a zůstal s dcerou u tchýně, což mi teda po telefonu oznámil. Takže se na mě obořila moje matka, že za to můžu já, že kdybych nebyla protivná, mohli být doma. Ve skutečnosti si myslím, že ji taky trochu štve, že je tu pro nás vždycky, když potřebujeme (a to sem jede 80 km a bere si dovolenou), zatímco druhá babička odmítá hlídat, ačkoliv už je 5 let v důchodu a bydlí 50 m od nás. Takže doma všichni naštvaní - mamka i manžel i já, napětí by se dalo krájet a já přiznávám, že žárlím. Protože po většinu roku cca 95% věcí okolo holek zařizuju já a lítám jak hadr na holi, to samé teď záhul o svátcích a tatínek a tchýně si užijí jediný volný den, který měl patřit nám. Přitom kdykoliv jsem potřebovala hlídání, tchýni to v průběhu roku děsně obtěžovalo. A teď jsem naštvaná a žárlím na jejich program, že dcera ani nechtěla jít narozdíl od mladší domů (tu manžel dovedl) a že se to všechno pokazilo. Co mám dělat? Mamce jsem se omluvila a řekla pravdu, že se cítím mizerně, a proto moje blbá reakce, ale stejně to nebere a zítra, až bude odjíždět, bude určitě naštvaná (teď spí). Na manžela mám vztek, protože ačkoliv jeho pohnutky úplně chápu (i to, že chtěl, aby byla dcera s jeho matkou, když ji přes rok skoro nevidí), štve mě, že se zařídili po svém a nebrali na nás ohled. A to si ještě teď domlouvá s přáteli, že v půlce ledna pojedou se starší na hory, zatímco my s mladší (3 roky) budeme doma, protože jsou jen poslední dvě volné postele a mladší zatím nelyžuje. Během roku je pořád v práci nebo si dělá svoje, zatímco já jsem s holkama pořád a ani nemůžu chodit na víc jak 1/2 úvazku, protože nemám hlídání a děti by neměl kdo vyzvedávat (tchýně doma, ale NEMŮŽE). :zed: To, že teda tatínek je king, co vydělává (zatímco já vydělám svých pár šušňů na půlúvazek) a ještě dělá dětem ve vzácných chvílích, kdy je s nimi, zábavu, jasná věc. Ale veškeré povinnosti, kroužky, úkoly mám na starost samozřejmě já. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7337
28.12.19 21:09

Jsi proste uhonena a unavena. Udelej si taky nejake volno, nechdeti manzelovi a nekam si vyraz. Klidne jen na jedno odpoledne. Kdyz budes spokojenejsi, tak te nebudou takove veci vytacet.
Peci o deti si trosku rozumne rozdelte, nechapu co znamena, ze si dela svoje, ale je to otec, tak bych ho trosku zapojila. To jaky kdo mate uvazek, nehraje roli. Ty makas doma, tak si sebe zacni vic vazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1427
28.12.19 21:16
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Po naprosto pohodových a nádherných Vánocích jsem to dnes asi po… a pěkně mě to štve. Zkazila jsem celý ten krásný dojem, které ve mně tyto svátky zanechaly a zase si budu pamatovat, co následovalo, takže konec špatný = všechno špatné. :/
Manžel dnes vyrazil se starší dcerou k tchýni, původně jsme byli domluvení, že na oběd už budou doma, nakonec se návštěva protáhla až do večera a mě to nazlobilo. Do včerejška jsem pořád něco chystala a hostila návštěvy (většinou příbuzné z manželovy strany), a tak jsme se ráno domlouvali, že si konečně uděláme rodinný den víceméně pro sebe. Zítra už tady bude zase šrumec - manžel domluvil návštěvu dalších příbuzných. Jenže dohoda tím padla a já tu zůstala s mladší dcerou jako kůl v plotě, resp. se svou mámou, která na dva dny přijela z dálky, aby si holky užila. Takže jsem byla na manžela protivná a on se asi tak trochu natruc odpoledne, kdy už jsem myslela, že opravdu přijdou domů, šprajcl a zůstal s dcerou u tchýně, což mi teda po telefonu oznámil. Takže se na mě obořila moje matka, že za to můžu já, že kdybych nebyla protivná, mohli být doma. Ve skutečnosti si myslím, že ji taky trochu štve, že je tu pro nás vždycky, když potřebujeme (a to sem jede 80 km a bere si dovolenou), zatímco druhá babička odmítá hlídat, ačkoliv už je 5 let v důchodu a bydlí 50 m od nás. Takže doma všichni naštvaní - mamka i manžel i já, napětí by se dalo krájet a já přiznávám, že žárlím. Protože po většinu roku cca 95% věcí okolo holek zařizuju já a lítám jak hadr na holi, to samé teď záhul o svátcích a tatínek a tchýně si užijí jediný volný den, který měl patřit nám. Přitom kdykoliv jsem potřebovala hlídání, tchýni to v průběhu roku děsně obtěžovalo. A teď jsem naštvaná a žárlím na jejich program, že dcera ani nechtěla jít narozdíl od mladší domů (tu manžel dovedl) a že se to všechno pokazilo. Co mám dělat? Mamce jsem se omluvila a řekla pravdu, že se cítím mizerně, a proto moje blbá reakce, ale stejně to nebere a zítra, až bude odjíždět, bude určitě naštvaná (teď spí). Na manžela mám vztek, protože ačkoliv jeho pohnutky úplně chápu (i to, že chtěl, aby byla dcera s jeho matkou, když ji přes rok skoro nevidí), štve mě, že se zařídili po svém a nebrali na nás ohled. A to si ještě teď domlouvá s přáteli, že v půlce ledna pojedou se starší na hory, zatímco my s mladší (3 roky) budeme doma, protože jsou jen poslední dvě volné postele a mladší zatím nelyžuje. Během roku je pořád v práci nebo si dělá svoje, zatímco já jsem s holkama pořád a ani nemůžu chodit na víc jak 1/2 úvazku, protože nemám hlídání a děti by neměl kdo vyzvedávat (tchýně doma, ale NEMŮŽE). :zed: To, že teda tatínek je king, co vydělává (zatímco já vydělám svých pár šušňů na půlúvazek) a ještě dělá dětem ve vzácných chvílích, kdy je s nimi, zábavu, jasná věc. Ale veškeré povinnosti, kroužky, úkoly mám na starost samozřejmě já. :zed:

Ne…nežárlíš, jsi naprosto oprávněně naštvaná na to, jak je to ve Vaší rodině nastavené. Chyba, že jsi to dopustila, přenastavení je ve Tvých rukách.„Jaký si to uděláš, takový to máš“. Přeji ať se daří :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
28.12.19 21:39

Máš právo být naštvaná. Taky bych byla. Neměl slibovat, že přijde na oběd! Musíte si promluvit a bez výčitek sdělovat svoje predstavy a dohodnout se, abyste byli spokojeni oba. Vyříkejte si to. A ty se zacni snažit, aby dělení volneho casu bylo spravedlivé. Jako ja bych jako kul v plote nebyla a rozhodne by manžel sam na ty hory nejel. Rozhodne ne kvuli nejakym mistum. Hotelů je plno!!! Jste rodina a dovolenou bych chtela travit společne. Muj chlap ma treba dovoleny 1 tyden v roce jen pro sebe a svoji dovolenou. Ja mohu kdykoliv kamkoliv taky. Chapu, ze si potrebuje odfrknout, ale musi to byt dohoda a spravedlivě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2077
28.12.19 21:45

Musíš se nad celou vánoční situací zamyslet a jinak si vše zorganizovat. Je zbytečné být naštvaná, to sama cítíš. Snažíš se, honíš se, aby byli všichni spokojení, a nakonec jsi nespokojená sama. Proč vlastně? Něco je špatně domluveno. Tak až si uděláte s mužem čas, popovídejte si v klidu a udělejte pro příště domluvu o organizaci všeho takovou, abys byla spokojená i ty.

Nikdo nemá právo být naštvaný a svou naštvaností kazit ovzduší. Je to špatný zvyk, takto reagovat. Vždycky je víc možností, jak si věci jinak zorganizovat, jinak domluvit: a to tak, abych nebyl ve výsledku naštvaný, ale abych prožíval spokojenost, radost, Radost, spokojenost má člověk správně kolem sebe šířit. Toho jde docílit, když člověk přestane hledat chyby v druhých lidech, a místo toho se sám nad sebou zamyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat