Zarůstání dírek v uchu

2114
18.4.11 23:19

Zarůstání dírek v uchu

Ahoj, v lednu měla mladší nastřelené naušnice, které sme po 6t vyměnily za stříbrné, teď sme je vyměnily za takový smaltový naušnice ( nevim ale jaký materiál je v uchu… ale stejný jak skoro všechny smaltový )na den, na noc vyndaly, druhý den sem jí je zas chtěla dát ale vystříkl hnis, z druhého ucha sem vytáhla takový špunt z kůže tak sem to nechala bez naušnice, mazala a dnes tedy po jednom dnu bez naušnic už tam nemůžu stříbrnou naušnici dostat. V podstatě od toho ledna jí to celou dobu tak nějak hnisá lehce. Nevíte jestli se to dá ještě nějak zachránit?? Prostě nějaká rada?? Může to za jeden den zarůst?? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17518
18.4.11 23:47

Myslím si /ale fakt jenom selskej rozum/, že by to tak rychle zarůst nemělo, spíš se tam jen udělal „stroupek“ když je to živé. Zkoušeli jste naušnici protlačit i z druhé strany? Je stříbrná naušnice rovná? I když by nastřelená dírka neměla být křivá, tak by mohla být našikmo a i díky tomu špuntu nejde prohnutá naušnice dobře nasadit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35726
19.4.11 05:14

No jo, ony se ty tkane slepi dost rychle, ale jak pise kadla, srostle to jeste neni. ale abys to zase roztrhla, bude to chtit razanci. nebo nechat zarust a nastrelit znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30509
19.4.11 07:35

Ahoj, mně zarůstají od dětství uši po pár dnech, co nemám náušnice. V dětství mi maminka nechala náušnice opravit, měla jsem je 3 dny pryč, v uších nic a už je tam nemohla dostat, šlo o zlaté náušnice. Dr. mi uši propichovala znovu(jehlou), trauma, dodnes si to pamatuju. Potom se to stalo ještě jednou.

Nepamatuju si, že by mi v dětství uši hnisaly, měla jsem náušnice jen zlaté(trvale zamčené zámečkem), ale když jsem si v pubertě vyměnila za nějakou bižuterii, uši mi hnisaly, nesnesla jsem to tam, napuchl mi lalůček a tak je to v podstatě do dnes. Akorát s tím rozdílem, že od prvního těhotenství nesnesu ani ty osvědčené zlaté. Taky mi najednou napuchly a hnisaly lalůčky. Náušnice jsem vyndala, po pár dnech jsem je tam nemohla dostat.

Před pár měsíci jsem si nechala náušnice znovu nastřelit, ty z chirurgické oceli, taky napuchlý lalůček, hnisání, vyndala jsem je a za týden dírky opět zarostlé.Chtěla jsem to nechat vyhojit bez náušnic a vyměnit za zlaté. Už na to kašlu, náušnice nenosím a smířila jsem se s tím, že nikdy nosit nebudu.

Dcera má náušnice od 4 měsíců, má zlaté, broušené bílým zlatem, zatím je nikdy neměla sundané, ani v nemocnici, tak nevím, co by to s jejími dírkami udělalo a jak by reagovala na jiný materiál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30509
19.4.11 07:38

Já nesouhlasím se „selským rozumem“ :lol: , skutečně po pár dnech je možné, aby byla dírka zarostlá, ne slepená.
Samozdřejmě jsem poprosila někoho z rodiny, jestli by mi náušnici násilím nezkusil dírkou protlačit, nějak to rozlepit. Zkoušelo to víc lidí více typy náušnic, nešlo to, bolelo to,rozhodně bych tím 6leté dítě netraumatizovala. Nechala nastřelit - to skoro nebolí.

Já tam náznak původních dírek mám, jen jimi prostě nejde nic prostrčit :mrgreen:

Jinak ženské v okolí mě, i když pár měsíců v uších náušnice nemají, prý ji tam dostanou, dírky nezarostou.
Mně to v dětství zarostlo prý po 2 dnech, co byly náušnice na opravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
19.4.11 08:31

tyyy jo,to jsem netusila,ze je to mozne tak rychle zarust 8-o 8-o .
Ja nausnice uz moc nenosim(drive neustale),ted jen vyjimecne,kdyz se mi chce nejak ozdobit :wink: ,nemam je v uchu treba rok a dirka nezaroste.. :think: .Asi to dnes vyzkousim :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
19.4.11 08:46

Z druhé strany sme to nezkoušely, zkusím. A naušnice je kroužek tak ještě zkusím rovnou naušnici. Ale už mam strach protože když sme v neděly nandavaly naušnice tak nevím jestli to s tím vůbec může souviset ale dcera mi skolabovala, byla v bezvědomí, pak jí odvezla záchranka do nemocnice a je tam doteď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24468
19.4.11 08:52

Já bych teda viděla problém v materiálu náušnic… Nedala bych nic jiného, než zlato (max. to stříbro, pokud ho snese). Nebo tu ocel.
Zřejmě jí ten materiál nevyhovoval, dírku to rozdráždilo a rozmokvalo, po vyndání náušnice se to logicky slepilo a při hojení se to zacelí. (Tomu odpovídá i ten hnis…)
Já taky nemůžu nic jiného než zlato, jinak mě uši bolí a mokvají. Ale dírky teda nezarostou, náušnice nenosím už deset let, když si vzpomenu dvakrát za rok, tak si je v pohodě nasadím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35726
19.4.11 14:21

po trech dnech uz muze byt srostla, ale po dni je jen slepena fibrinem. jde to roztrhnout, ale je to vetsinou krvava akce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
19.4.11 14:51

Ahoj, dcera neměla náušnici v oušku půl dne a už se objevil bílý „špunt“. Známé holčička ztratila náušničku a než stihli koupit novou, museli jít znovu na propíchnutí. Ouška zarůstají někdy pekelně rychle. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
20.4.11 13:08

Tak nakonec sem ani nic nezachraňovala, protože dcera po propuštění z nemocnice začla horečkovat tak jí nechci přitěžovat, navíc ty dírky už vypadají jako by tam skoro nebyly, takže sme se dohodly že necháme zarůst a píchnem znovu. Díky za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
valinaaa
31.8.12 13:24

Já teda nenosila náušnice 2 měsíce a vůbec mi to nezarostlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
93
7.10.12 19:36

Ahoj holky, chci se optat zda někdo nevíte po jaké době zaroste dírka v uchu. Malé 7měsíců jsem nechala nastřelit 17.7. naušnice, před 3 týdny jsem ji ji vyměnila za zlaté, bohužel si za jednu tahala tak statečně že ji ouško začelo hnisat a zrudlo okolo dirky… :? tak jsem ji je tedy vyndala teď je to týden ouško už má zhojené ale mám obavy zda ji dírka nezarostla když je měla tak krátkou dobu, u té zdravé je dirka jak byla a tady je menší no popravdě moc nemám to :srdce: ji tam rvát naušničku kdyby ji to mělo moc bolet, přinejhorším nechám tu jednu a pak zovu nastřelit. Prosím máte někdo zkušenost?? díky
p. s.naše malá se směje u všeho i když ji nastřelovali naušnice ani neplakala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama