Zas nespi.

300
25.5.08 06:51

Zas nespi.

Ahojte,maminky,kdysi kdyz bylo male 10 mesicu,tak jsem tu resila,ze sama neusne a za noc se vzbudi 20×. Nekdo mi tu poradil metodu kontrolovaneho place a do tri dnu to zabralo. A spala az do zacatku tohoto tydne dobre. Ale v utery jsem ji dala spat a za 15 minut sileny rev. Tak jsem za ni sla dala ji dudel a spala dal. Ve stredu to same jen dudel nezabral,tak jsem ji na chvili vzala do obyvaku. A po pul hodine zanesla spat. O5 hezky usla. Ve ctvrtek zacala rvat jen jsem ji dala do postylky. Tak jsem ji zas vzala do obyvaku,ale nepomohlo. V postylce rvala az praskalo sklo v oknech. Tak jsem ji vzala do postele a uspala. Pak v noci jsem ji prenesla do postylky. Spala az do rana. V patek v noci ji v nasi posteli uspal manzel. Ja ji pak prenesla do postylky asi petkrat jsem k ni vstavala. A ve dve se vzbudila z hroznym jekotem. Tak jsem ji vzala o5 k nam. Manzel sel spat vedle at mame v posteli misto. Mala usla v pul sedme. A za hodinu byla vzhuru. A ted vcera v noci jsme ji nechali plakat. Rvala vkuse hrozne dlouho. Pak ji uspal o5 manzel. Ja ji v 10 prenesla do postylky. Vstala jsem k ni nekolikrat. Pak se zas vzbudila s revem. V pul 4 a ted je skoro 7 a ona nespi. Pokazde jak tak place tak vola:Maminko,maminko,ne nee nee maminko moje,pojd ke mne. Poradte proc to tak je? Co mam delat? Je mi do place jak jsem nevyspana a vse me boli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8928
25.5.08 09:57

Nebylo by jednodušší nechat si jí v posteli u sebe? Třeba má nějaké špatné období a zdají se jí špatné sny a prostě chce být u tebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
25.5.08 10:05

Noční děsy?
Nemám osobní zkušenost, jen si matně vybavuju, že by se dítě mělo úplně probudit ze sna a potom znova uspat (což už nevím, jak se dělá, můj syn bdí klidně 4 hodiny :roll: ).
Snad holky napíšou víc. Plakat bych ji ale určitě nenechávala, očividně je vyděšená.
Ať se to zlepší :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
25.5.08 19:29

Ahoj,tak mi tohle měli u starší dcery a dopadlo to tak,že jsem siji brala do postele a nakonec už se mnou spala stále(i s manželem).Nějak mi to nevadilo,jen nás strašně okopávala! :lol:
Tak se rozmysli,abys ji takhle nezkazila jako já!Jde to hůře odnaučit.Nám pomohla až její sestřička!
Ale jak jsem již psala.Mě to vůbec nevadilo.R. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
25.5.08 21:05

ahoj,

ja si taky myslim,ze muze mit nejake obdobi…nocni desy nebo proste chce byt s vami,neni ji prijemne byt samotna…a myslim,ze to za par tydnu prejde…zadne dite nefunguje tak,ze jakmile se neco nauci,tak to pak dela beze zmeny az do puberty :-) ..... deti to na nas zkousi,maji sva trapeni a strachy…jen to jeste neumi povedet…a maminky jsou jejich jedine zachrany :-) :-)

my to zazivame u male ted taky.....
usne ,o pul noci se vzbudi a proste se nenecha polozit zpet do postylky,za to na rukach usne do sekundy,dokonce i na rukach „chrape“…pripada mi,ze je uplne tuha,ale jak se dotkne prosteradla v postylce,je vzhuru…

tak spi s manzelem a se mnou v posteli.....a myslim,ze to vysumi a do mesice je zpatky ve vlastni posteli..

uplne stejne to bylo se synem,kdyz byl v tomto veku…taky to skoncilo,ze spal s nami v posteli a uplne v pohode se to pak odnaucil…proste se jen stridaly obdobi,kdy spal v pohode a kdy se budil…u male je to ted hodne podobne…dva mesice spala ukazkove,tak ted dva tydny nespi…
Vzdycky jsem mela akorat pocit,ze bych deti nenechala v tomto stavu „vyplakat se“…ze proste se neceho boji a proto me chteji…prijde mi to takove pohodovejsi a klidnejsi…

Co tak se par noci fakt vyspat spolecne v klidu v dospelacke posteli,ty se dospis,odpocines si … nebudes rozladena,nevyspana......a mala se mozna uklidni a vratite se do normalu…

tak pevne nervy.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.08 21:21

Ahojky, vypada to ,ze tva mala proziva nocni desy, nebo-li zle sny, ja to mela s mou dcerkou take tak neni tomu dlouho

Jestli se to nezlepsi zajdi klidne k doktorce, ja to udelala a na:,–(ila ji homeopatika, nevim jestli zabraly,ale vse mi doktorka vysvetlila a ja se citila lip a vedela jsem ,ze mala neco proziva a ze z ato nemuze.

U nas to trvalo asi 3-4 tydny, musis vydrzet, nejhorsi je, ze se z toho snu deti nechteji probrat, nase Kacka nas odmitala i me i manzela, a byla jakoby ve svem svete, museli jsme ji vzdy pevne drzet v naruci.

Poradim jen jedno, pokud to jsou zle nocni sny, tak udelej vse,aby se mala citila co nejlepe, tzn. nech ji u sebe, boji se ,ma zle sny a nedokaze ti to rict, me bylo me dcerky hrozne lito, strasne plakala, a nemohli jsme ji probrat.Opravdu to chce cas, a hlavne lasku a trpelivost. A pokud nema zle sny, ma jen nejake spatne obdobi nerostou ji treba zoubky???

Drzim palce, nekdo ma zle sny jen treba 2-3dny nekoho se to drzi dele tak jako u nas, u ns to byla katastrofa.

Pevne nervy a hlavne vydrz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
25.5.08 22:59

dekuju moc za vase odpovedi. Nocni desy to nejsou,protoze place nez usne. A pak se v noci vzbudi a place. Nocni desy miva,ale to je jine.

No nasla jsem ji nove zoubky,ale ty uz jdou videt a jsou par dni prorezane. Taky jsem ji mazala dasinka babydentem. Ten vzdy perfektne zabiral na zoubky a ted ne. Ted porad place i po namazani. Tak fakt nevim.

S nama moc spankat nemuze. Mame malinkou postel. Mame problem se tam vlezt dva. Ale jestli to tak pujde dal,tak vystrnadime tatku do obyvaku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.08 22:02

Taky v noci řve

Promiňte mi ten výraz „řve“, ale musely byste ho slyšet, „pláče“ je zcela nevystihující. Našemu synovi je 13 měsíců, poslední měsíc se budí 1 - 2× týdně v noci tak na 2 hodiny a řve - 100% mu nic není, to už jsem vyloučila, zlé sny nemá, zuby nerostou. Dokud ho v postýlce houpám, tak pochrupkává. Jak přestanu, je řev. Když ho vezmu k nám do postele, okamžitě chce nakojit (budiž) a pak stejně nespí - leze po posteli a spadnul by. Zabírá jenom nechat ho vyřvat - chodím k němu po čtvrt hodinách a on se časem laskavě nechá uspat (sám se neuřve) - vydrží to i dvě hodiny. Dneska nad ránem jsem nevydržela a naplácala jsem mu (je to hnusný, já vím, brala jsem to jako poslední pokus) - neuvěříte, ale do minuty spal! Vážně! Jenže takhle to samozřejmě dělat nechci. Poraďte mi něco, už jsem z něj vyřízená! Ještě mě napadá, že má pravidelný režim, spí přes den 2× po hodině a čtvrt.Už mi fakt došly nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.11.08 22:02

Taky v noci řve

Promiňte mi ten výraz „řve“, ale musely byste ho slyšet, „pláče“ je zcela nevystihující. Našemu synovi je 13 měsíců, poslední měsíc se budí 1 - 2× týdně v noci tak na 2 hodiny a řve - 100% mu nic není, to už jsem vyloučila, zlé sny nemá, zuby nerostou. Dokud ho v postýlce houpám, tak pochrupkává. Jak přestanu, je řev. Když ho vezmu k nám do postele, okamžitě chce nakojit (budiž) a pak stejně nespí - leze po posteli a spadnul by. Zabírá jenom nechat ho vyřvat - chodím k němu po čtvrt hodinách a on se časem laskavě nechá uspat (sám se neuřve) - vydrží to i dvě hodiny. Dneska nad ránem jsem nevydržela a naplácala jsem mu (je to hnusný, já vím, brala jsem to jako poslední pokus) - neuvěříte, ale do minuty spal! Vážně! Jenže takhle to samozřejmě dělat nechci. Poraďte mi něco, už jsem z něj vyřízená! Ještě mě napadá, že má pravidelný režim, spí přes den 2× po hodině a čtvrt.Už mi fakt došly nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
3.11.08 09:38

Jo tak to není asi nic neobvyklého. Já to řeším s malou do teď a to bude mít v lednu 3,5 roku. Některé noci chrní celé bez probuzení a jindy je zase vzhůru, ale chce jen a jen maminku, jinak příšerný řev. Teď když jsem těhotná tak sama blbě spím a ještě některé noci chodím uspávat malou, tak jsem pak vyřízená. Jsou to ale jen taková období - spacího klidu a spacího neklidu. Ono to tvoji malou asi zase přejde a bude líp, chce to jen vydržet. Ono se už v tomto věku dětem ve spánku promítácí, co zažili a můžou spát neklidně a pak potřebují maminku. Do postele k sobě bych ji však nebrala, to je někdy v tomto věku už nebezpečný návyk. Může to pak vyžadovat záměrně. Když se mi malá budila ve věku jako ta tvá a plakala, tak jsem k ní vždycky šla, vzala do náruče, zabalila do deky, houpala a povídala pohádku. Ona se vždycky uklidnila a usnula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
10.11.08 21:42

Ja to ted resim taky, nedavno jsme pouzili brecici metodu aby se malej (11 mes) v noci nebudil a po 3 nocich to zabralo. Byla jsem stastna jak se mi to povedlo (ikdyz to nebylo lehky ho slyset brecet) ale po par dnech se z niceho nic obratil a uz kdyz jsem ho pokladala do postylky tak brecel a pak se budil zase kazdou chvili a chce vylozene mamu. Tak premyslime jestli ho prestehovat zpet k nam do loznice (ve svem pokoji je uz 2 mesice) nebo co s tim. Dneska jsem ho zase zkusila vybrecet, ale pozvracel se. Tak fakt uz nevim… Ani tam nejde o piti, spis o moji pritomnost, ale spat s nama v posteli rozhodne nemuze a stehovat ho zpet k nam do pokoje je zase krok zpet :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
12.11.08 00:53

Saris, nakoukni do sekce o spaní, zvracení je zcela normální, dítě si prostě chce vynutit, že bude spát s vámi. Některé maminky to vyplaší, ale prostě to malý zkouší. Rozhodně na to nepřistupuj, bylo by to jen horší, a pokud budeš chtít poslat naskenovanou knížku o vyřvávací metodě a jak se zachovat při tom zvracení, ráda ji pošlu dál…písni sz.
pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
12.11.08 00:56

Jinak, já jsem „krutá“ matka a pokud se malý probudí a brečí, nemůže se uklidnit, má noční běs (ani v náruči, ani u nás v posteli), nereaguje na slova ani na doteky a všechny odstrkuje, tak s ním vlezu do koupelny a umyju mu obličej studenou vodou, to zabere vždy. Probere se, pak ho pohoupám a položím do postýlky… (stalo se nám to zatím 2×)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama