prsty x dudlík

Bedhann
23.5.08 08:53

prsty x dudlík

Ahoj mamči. Nemám teda ještě batole, ale má k tomu blízko a tak svůj dotaz vkládám sem…

Jde o to, že naše Terka si neustále cpe ruce do pusy. Pokud tam nemá zrovna nějakou hračku, tak tam má ruce. Jedna známá mi říkala, že když byla s rok a půl starým dítkem u zubaře, tak jí řekl /malý si taky „okusuje“ prsty/, že pro dítě je lepší naučit jej na dudlík, že právě prsty způsobují křivé zuby a předkusy /které nelze spravit/.

Naše Terka je dudlík zvyklá pouze v postýlce (když spí) a já NECHCI aby si zvykala na dudel v čase, kdy si hraje :( Mě se ty děti s dudlem nonstop v puse prostě nelíbí :?

Máte s tím některá nějakou zkušenost, případně radu? Dát či nedát dudel?
Díky moc B.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2748
23.5.08 09:10

Bedhann ahoj,
musím napsat, že mi máme (teda dáváme) naší Tině dudlíka. Ale to neznamená, že si také nestrkala pořád ručičky do pusy. Neustále musela mít něco v pusince, buď to byly ručičky nebo cokoliv, co bylo zrovna po ruce. Pozorovala jsem to u ostatních kamarádek a těm to děti nějak extrémně nedělaly. Ale každé je jiné a naše měla zrovna tuhle zálibu. Tak nějak kolem toho 1 roku nechala ručičky sama od sebe na pokoji a teď se buď dožaduje dudlíku nebo si strká do pusy flaštičku od pití(ale to ji neschvaluju-jen pokud se chce napít) nebo co je kde v okolí.(různé hračky a tak podobně. )
A nepolezou Terezce zoubky? Třeba ji může svědit dásno a ona se snaží jen se „podrbat“? Zkus ji třeba nabídnout kousátko. Já nevím… Musíš asi zkoušet.
Já vím, zase ses nic nedozvěděla, že? Musím, ale připustit, že dudlík je opravdu zlozvyk, nehezký, ale švagr si prý také strkal jeden prstík do nosu a druhý do pusu. Prý tak usínal a teď má křivé vystouplé přední zuby. Tak nevím jestli to má souvislost. Manža nic podobného nedělal a do 1 roku nosil dudel a má krásné zuby.
Petrusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
23.5.08 09:10

hmm teda tak s timhle zkusenost nema - ale jsem rada ze M ma dudlik jen na spani a vyt Tebou tak ho nedavam… spis ji asi zlobi zuby zkus ji nabidnout kousatko , mrkev nebo neco jineho cim by si mohla ty dasne podrbat…a porad omilat dokola ze se to nedela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
23.5.08 09:16

No jo holky, ale to by jí musely růst zuby od doby, kdy objevila ruce… 8O :lol: :lol: :lol: Ona je tam má totiž od té doby. Zuby už má čtyři a asi jí rostou další, ale nějak mám pocit, že u ná to nemá spojitot se zuby, že ona to prostě tak normálně dělá (jakože každé dítko něco „dělá“) :wink:
Fakt bych se dost nerada uchýlila k tomu, že jí budu přes den dávat dudel :(

Gabi, tak to jí pořád říkám ne a odstčím ruce od pusy, ale akorát následuje hnusný pohled a řev :lol: :lol: Evidentně jí to dělá dobře :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
19249
23.5.08 09:18

Ahoj Bedhann
Mě to děti nedělali.Jako nic moc si pořádně do pusy nestrkaly.Dudlík měly jen na spaní a potom poctivě odevzdávaly.Teda Gabča dostávala ještě dudlík,když chytla hysterák.Jinak se neuklidnila.Tak byla sem tam vidět i venku s dudlíkem. :roll: A jen opravdu,když už to nešlo jinak,protože se mi taky nelíbí chodící děti s dudlem.
Ale co jsem vlastně chtěla napsat.....Asi bych ji ty ruce pořád z pusy vytahovala a pořád dokola opakovala,že se to nedělá. A nebo bych ji dávala něco mlsat (kukuřičné krupky apod.)
Snad ti to aspoň trochu pomohlo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1473
23.5.08 09:26

No co poradit prostě ruce vndavat a říkat, že se to nedělá. I když v tomhle věku to asi moc účinek mít nebude. Naše malá měla od roka dudlíka také jen na spaní, nebo do auta a občas i do kočárku. Doma ho nevyžadovala to si ocucávala hračky. Každopádně pokud by s těma rukama nepřestala tak bych radši volila dudlík páč ten se pak líp odnaučuje. Prostě ho stratíte, sní ho pějsek a bude. Rukou se jen tak nezbavíte. Švagrová si palec do pusy na usnutí přestala dávat ve třetí třídě a to jen proto, že se bála, že se jí budou děti ve škole v přírodě smát. Takže já bych volila radši ten dudlík. Teď jsme ho ve dvou letech zrušili úplně a vpohodě, ale jak píšu měli jsme ho jen na spaní a v případech nouze.
Ryšavka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
23.5.08 09:26

Holky ještě k tomu dudlu, plně chápu, vaše nedávat a nedávat dudlík, ale … Já když jsem chodila na hřistě s Tinou ona byla schopna si ze země zdvihnout kamínky a strkat si je do pusy… Nezajímaly ji nějak děti,prostě pořád něco cpala do pusy a v kočárku jsem se jí ho také snažila nedávat a dát ji radši rohlík, piškot, sušenku … ale to bych doma měla za chvilku otesánka. Ne , teď vážně.
Postupným odnaučováním a opakovaným ne a neustálým pláčem jsme to s těma rukama přestaly dělat, ale chce to čas- jako všechno. Ona na to přijde uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
23.5.08 10:55

Já zase zastávám názor, že než aby si dítko cumlalo palec do 10 let, zničilo si nehty i zuby, to ho raději nechám dudlat a ve 3 letech ho to odnaučím. Chvilku si pořve a bude mít klid do konce života, tak jako třeba s kojením.
iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
23.5.08 11:23

Iffko ona si právě necucá palec, ona si tak jakože rve pomalu celou ruku :roll: Palec si nikdy necucala :wink:

Zkusila jsem najet na tvrdou metodu odříkání, prostě jí vytáhnu ruku a řeknu NE a uvidím, zatím mě občass poslechne a občas zabečí, ale není to zatím žádná katastrofa… uvidím časem :wink:

Holky díky za názory!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
1064
23.5.08 12:29

ahoj,
souhlasim s Iffkou, dudlik vezmes,ale ruku ne. ja mam sice jen maly miminko,ale kdyz jsem videla,ze si uz v porodnici cuca ruku, tak radsi volim dudaka. ten se da odnaucit pekne. taky bych se bala o vyvoj dasni a zubu, cela ruka je fakt velke sousto pro takovyho prtouse. zkus se prenest pres odpor k detem s dudakem. treba ji to prejde driv nez si myslis a bude bez dudaka i ruky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
23.5.08 12:34

ale jinak myslim ze to je proste i takovy obdobi.proste poznava svet vsemy svymi smysly-takze rve vsechno do pusy- pokud by to uz nebylo vsechno ale opravdu jen ta ruka tak pak fakt trvat na tom ze NE- to sou rady co :roll: :roll: :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bedhann
23.5.08 12:38

Gabi :lol: :lol: :lol: Ale jsou to rady :wink:

Ona je vůbec takové šidlo, ona si rve do pusinky všechno, nejen prstíky. Včera se dávila mouchou :oops: Cokoliv, co najde letí do pusy. Už se děsím toho, až vylezeme ven… :roll: a že tam je dobrůtek 8O :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
168
23.5.08 12:54

Ahoj,já tohle zrovna taky řeším.Mladší dcerka má palec v puse snad od narození.A stále jí ho vyndávám.Tak už začala dávat celou ruku.A dudlík nepomáhá.Starší dcera dostala dudlíka po 4 měsíci a mladší ho měla už v porodnici! :cry: Ale jiné řešení nevidím.Stále vyndávám! :lol: R. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
23.5.08 13:48

Ahojky, myslím, že to dělají všechny děti, více či méně. Neboj. Jsou jinačí místa kam si je pak bude strkat :lol: :oops: :lol: :oops: neboj a už to tak esteticky vypadat nebude. Co jsme se odplínkovali, vím o čem mluvím. Spíš bych to tak neřešila, tím víc jí to možná baví..... a dudlík bych taky nedávala, stejně by jí to tak „nebavilo“. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
23.5.08 14:32

Ahoj,
tak naše malá byla ucucaná od miminka. Za různě tvarované dudlíky a dudlíky silikonové nebo latexové jsem utratila celé jmění :) , ale ani jeden nezabral :? :( . Nejlepší byl paleček. Ve dne ne tak často, zato v noci pořád. A pokud jsem ho chtěla vytáhnout, skoro jsem za něj zvedla i malou , jak ho měla přisosnutý. Odnaučovat paleček je fakt za trest. Obešli jsme lékárny a poptávali se na spec. laky na prstíky : tak jsem zjistila, že ten co nám doporučovala zubařka Morde-ex (tak nějak) španěl.výroby obsahuje toluen i aceton - to mě zděsilo ! :evil: (zajímaly by mě testy nezávadnosti) Pak jsem šla do jiné lékárny a tam jsem měla štěstí i na paní lékárnici - tedy její radu,co s palečkem. Ta radila obtáhnou ručku i s palečkem lepící páskou - z lékárny takovou jakoby papírovou, co se dá snadno rukou utrhnout (myslím, že Omnipor-fixační páska z netkaného textilu), to odlepování pak tolik nebolí- a pak jsme ještě koupili Daum-exol( cca168.-Kč) lak na okusování nehtíků a cucání palečků. Zkusili obojí. Po třech letech předchozích neúspěchu, jsme hned po třech dnech téhle „terapie“ slavili úspěch. :D Myslím, že kdybych to zkoušela dřív mohla jsem mít ušetřeny nervy,malá menší předkus, ale nejsem si jistá, zda by na to dcerka přistoupila (snad ještě jako mimi by se prostě „smířila“) a nebrala to jako „týrání“. Takhle jsme si o tom popovídaly, Kajka si hrála , že má nalakované nehtíky jako dospělá, a že má tu pásku jako sádru . Tolik naše palečkové story. :D Některé dítka jsou prostě závisláci na cucání a když není to "mámino cucací " po ruce, tak si hledí najít něco jiného.
Jinak souhlas s Iffkou 8)
Janek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama