Jak podat lék 3letému dítěti?

3425
23.5.08 11:05

Jak podat lék 3letému dítěti?

HOlky,

můžete mi prosím některá poradit, jak mám dostat do 3letého dítěte rozpuštěnou smectu proti průjmu? Malá se se mnou pere, plive to všude kolem a nespolkne ani hlt. Nemáte nějaký fígl, jak to udělat, případně, do čeho tu smectu zamíchat, aby jí to aspoň trošku chutnalo a vypila to? Už jsem z ní zoufalá, fakt.. :?

Díky, A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
23.5.08 12:06

My jsme to zkoušeli do všeho možného - džusu, čaje, jogurtu, přesnídávky i takových jídel, které běžně nedostává. Odhalil to všude. Takže nezbylo nic jiného, než vysvětlit, že to je sice hnusné, ale vypít to musí. Takže to nakonec vypil vědomě rozpuštěné ve vodě a pak dostal odměnu :-)
Na podobném principu ještě pracují tablety Enterol, je to kapsle a v ní taky prášek - je ho podstatně míň než Smecty (ale to taky tvrdojíšně odmítal). Jediné, co pil po průjmu ochotně, byl ORS 2000, to mu chutnalo.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.08 12:22

Ahoj,
já matka „Herodeska“ aplikuju velkou stříkačkou po dávkách.
Ale na průjem u nás nejlíp zabírají sušené borůvky. Je to fakt zázrak a stačí jich tak 5.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
5621
23.5.08 13:08

Taky jsem Smectu do staršího už nedostala, je toho na jedno polknutí moc. Ale ten Enterol v pohodě, na malou lžičku a je to skoro bez chuti. Jen je trochu dražší.

Borůfka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
23.5.08 13:33

Díky za tipy! :wink: Nejlíp mi teda zní sušené borůvky… :lol: Kde je koupím…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.08 13:38

Anduli,

já si je vždycky v létě nasuším do zásoby. Nikdy jsem je nekupovala, ale zkusila bych to v lékárně nebo v nějakém bylinkářství. Čím víc se rozkoušou, tím lepší je jejich účinek. Ať je malá nepolyká celý .-) To by moc nepomohlo. Pokud je rozkouše, uvidíš, že bude po průjmu. Opravdu stačí 5 , při větším množství hrozí zácpa:-))))) Vím o čem mluvím:-)

Tak ať je seženeš!

E.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.5.08 14:30

Naše děti snědí smectu v pohodě v kousku rozmačkanýho banánu s trochou vody… je to taková sladká kluzká kaše, tak je to neprudí.

Klára

• Nahlásit
  • Citovat
6545
23.5.08 17:22

Hm, tak Smecta mi u tehdy 3leté Báry neprošla vůbec - a to jsem dávala do jídla a tak, aby to neviděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4419
23.5.08 21:41

Tak mě asi ukamenujete, ale když jsem něco takového chtěla dostat do svého dítěte, nalila jsem trochu Coca-Coly, do toho to, co potřebuju do dítka dostat. To jste měli vidět ten cvrkot :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama