Antibiotika na všechno

15
10.2.20 12:13

Zase antibiotika...

Ahoj holky, dnes jsem byla u doktorky a zase mi napsala antibiotika. Problém je, že je píše na všechno. Říkala jsem jí že jsem asi jen nachlazená, měla jsem zvýšenou teplotu, únava, bolest svalů, ale nic vážného a stejně je zase mám. Chci se zeptat, myslíte že pozná když je brát nebudu? Třeba z krve, moči? :think: nebo je mám radši brát? Jak by ste to udělali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

704
10.2.20 12:18

Udělala Ti test CRP???
Jinak, když to brát nebudeš není to z čeho poznat.

Jestli Ti neudělala CRP, můžeš si ho udělat sama, mají ho v lékárně. Pokud bude negativní a ty máš příznaky co popisuješ je to nejspíš viróza. Na to ATB nezabírají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60141
10.2.20 12:21

@VandaH a proc jsi tam sla? Ze jsi je nebrala nepozna. Pokud nemas v doktorku duveru, zmen ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4817
10.2.20 12:22

@VandaH
Co vám napsala za ATB a jaké dávkování?

Samozřejmě léky si nemusíte ani vyzvednout, lepší však bude najít si jiného lékaře, pokud nejste spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
10.2.20 12:23

CRP ti udělala??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
10.2.20 12:23

Bez testu CRP bych si nikdy nenechala napsat ATB :nevim: Skoč si do lékárny, ten test si udělej sama a podle toho postupuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5066
10.2.20 12:24
@Pajik 76 píše:
Udělala Ti test CRP???
Jinak, když to brát nebudeš není to z čeho poznat.Jestli Ti neudělala CRP, můžeš si ho udělat sama, mají ho v lékárně. Pokud bude negativní a ty máš příznaky co popisuješ je to nejspíš viróza. Na to ATB nezabírají.

To se prece neda takhle rict. Zrejme doktorka usoudila z aktualniho stavu, ze jsou potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
10.2.20 12:25

Tak za prvé s nachlazením není třeba chodit k lékaři. Za druhé nepozná, jestli jste ATB brala a je to jen vaše věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5066
10.2.20 12:26
@unuděná píše:
Bez testu CRP bych si nikdy nenechala napsat ATB :nevim: Skoč si do lékárny, ten test si udělej sama a podle toho postupuj.

Prosim te, co to je za blbost, spolehat se jen na CRP?
Dulezity je celkovy stav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
10.2.20 12:27
@unuděná píše:

Těžko říct jestli ten lékarenský test je spolehlivý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5066
10.2.20 12:27
@Petula306 píše:
Tak za prvé s nachlazením není třeba chodit k lékaři. Za druhé nepozná, jestli jste ATB brala a je to jen vaše věc.

Treba zakladatelka potrebovala neschopenku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4817
10.2.20 12:28

@jannina1
Moje řeč. Léčí se pacient, ne laboratorní hodnota. Laboratorní hodnoty jsou pouze pomocníkem, na 1. místě je pacient, jeho potíže a objektivní nález.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15

Žádný test mi nedělala. To je asi nějaká novinka že? Zkusím to v té lékárně.
Kvůli té teplotě jsem tam radši zašla, ale ano už se koukám po jiném lékaři který nabírá.
Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704

@jannina1
Vždyť tohle ví už snad každej, že při nízkém CRP se nejedná o bakteriální infekci.
Proto se ten test dělá, aby se ATB nenasazovala zbytečně. Dělá to každý doktor, když si není jistý etiologií. Na virózy se ATB nepíší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4817
10.2.20 12:29

@Pajik 76
A když dotyčný kašle, má horečky, poslechový nález odpovídá zápalu plic, CRP 30 mg/l… ATB ano, nebo ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama