Zase se počůrává??!

delly
5.8.05 12:24

Zase se počůrává??!

Ahoj mamky, :D
mám dcerku, které jsou 4 roky. Ve třech letech se v noci ještě počůrávala :( a doktorka v poradně říkala, že do 5 let je to normální. Hlavně v noci nebudit a nenutit na záchod a tak. Ve dne nenosila plínku už od 18
měsíců. :arrow: Tak jsem tomu nechala volný průběh a ve 3 letech a 3 měsících, ze dne na den přestala sama od sebe :! a vydržela to od rána. Nestávalo se jí ani takové to občasné počůrání. A teď najednou už je to přes měsíc se každou noc počůrá :x :x :x .
Ze začátku byla nachlazená, tak jsme to svalovali na to, ale pak už nachlazení přešlo a počůrává se pořád. Vzhledem k tomu, že spí s námi v posteli, tak mě to celkem ničí. Ani se nevzbudí, klidně v tom spí celou noc. A já každé ráno peru a převlíkám. Nevím co s tím, přeci jí nedám ve 4 letech plínu?? A čím to může být? Že by psychika? Ale nijak jinak se to neprojevuje, že by třeba žárlila na mladšího brášku nebo tak, to vůbec… :twisted: Už si nevím rady
Nemáte s tímto prosím někdo zkušenost? Nebo nenapadá Vás něco,,, Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

486
5.8.05 14:04

Delly,
napadá mě, že by stálo za to, vyšetřit moč bakteriologicky, zvlášť, jestli to počůrávání začalo po infektu. Někdy se stává, že při infekci močových cest (může vzniknout při oslabení organismu při jiném infektu), která může probíhat v určitém procentu případů bez jiných zjevných typických projevů, mají děti jako jediný příznak počůrávání. A jaký má pitný režim? Zkusili jste omezit pití na noc?
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
delly
5.8.05 21:24

Ahoj, právě že ona vůbec strašně málo pije, na noc už vůbec. Předtím pila klidně i v noci a vydržela až do rána. tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
486
8.8.05 14:26

Delly, tím spíš, zajdi k dětské, ať vyšetří moč. Může ji to při čůrání pálit (infekce), proto málo pije a může to způsobovat to počůrávání.
Jendys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
15.8.05 12:28

Počůrávání

Mě to Adámek dělal taky . Měl plíny do 2 a půl let a pak konec.Kolem 3tího roku se najednou začal počůrávat a jak píšeš je to děsný,nevíš co se děje a výměna prádla každý den je taky záhul. Byla jsem s ním u doktorky a ta mu nic nenašla,prý to taky může být psychické.Já v té době čekala druhé miminko..tak třeba ač jsme si to nemysleli tak mu to jedno nebylo..počůrávání trvalo asi měsíc,ne sice každý den,ale často to bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.10.06 09:35

Ahoj, tahle diskuze je už trochu starší, ale téma je stále velice aktuální. Zajímaly by mne další zkušenosti, rady, a jak to dopadlo s vámi, co jste před rokem psali?
Moje holčička, jinak bych řekla dost chytrá a šikovná bohužel to taky nějak nezvládá. V noci problém nemá, vydrží až do rána, ale přes den se připočůrává, protože to vždycky nechává na poslední chvíli a sama si neřekne, to si toho člověk musí všimnout. Pokud si nevšimnu - pustí to. Začala chodit do školky a tak to začíná být opravdu problém. Někdy to už na ní vidím, tak se jí zeptám a ona mi klidně řekne, že nepotřebuje a že nepůjde a vzápětí se počůrá. Když jsem se jí ptala jestli to pozná včas, řekla mi, že ne, ale myslím, že si vymýšlí. Zkoušela jsem se rozčilovat opravdu hodně zlobit, zkoušela jsem jí domlouvat, nevšímat si toho, … všechno má stejný = žádný efekt. Napadlo mě motivovat nějakou odměnou, když zůstane celý den suchá. Co myslíte?
díky Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.10.06 09:38

Ještě bych k tomu ráda dodala, že malé je skoro 3 a půl a že bylo období, kdy si říkala, potom kdy si řekla na poslední chvíli a teď neříká už nic. ??? :o/
L.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.07 12:24

.

Ahoj Lenko. Jsem tady poprvéa ani nevím jak vkládat přízpěvky. Tohle je zkouška.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.07 12:29

Tak jo, takže jsem ti chtěla napsat, že náš problém je úplně stejný jako tvůj. Náš malej si taky za žádnou cenu neřekne, taky budetvrdit že se mu nechce a drží to v sobě spoustu hodin. Pak se počůrá nebo hodámvyčůrat sama. V noci je taky vždycky suchý. Taky chodí do školky ale jen na dopoledne, takže to vydrží nečůrat. Učitelka o našem prolému zatim nic neví ale až začne chodit na celý den, budu jí to muset říct. Moc by mi pomohla jakákoliv rada.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
14.1.07 13:07

Malá má 3,5 roku.Na noc jí dám plínu a ráno je nacucaná jak houba. Někdy je i pročuraná skrz. Určitě je to tím, že jí dávám navečer hodně pít. Ale ona pije přes den strašně málo, tak jsem ráda že pije alespoň večer. Taky vím, že je to moje lenost. Ale nedovedu si představit, že v noci 4× vstanu vzbudím ji, pak ji uspím a v 5 ráno vstávám do práce. Doktorka mi taky říkala, že do 5 let to je normální. Někomu to trvá dýl někomu ne. Tak to teda neřeším, kupuju tesco plíny. A zkusím to zase přes prázniny, kdy nepracuju.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.1.07 14:02

Ahoj holky, tak to s malým řešíme taky. Každý večer ho musím budit na čůrání, jinak se sám nevzbudí a počůrá se. Je mu 3.5 roků a počurává se jen v noci. Každý den mu vysvětluju, ať mě večer vzbudí jak se mu bude chtít čůrat, a stejně to nepomáhá. Řeším to prostě nočním buzením. Dám ho spát a za 1 - 2 hod. (podle toho kolik před spaním vypije) ho vzbudím na první čůrání. Druhé je asi za 2 - 3 hod. podle toho jak se vzbudím a pak vydrží až do rána. Někdy se ale stane, že i to ne. Naštěstí ho nemusím uspávat, hned zase usne. Jsem, ale sama zvědavá, jak to budu zvládat za dva měsíce. To bude na světě naše druhé miminko, a toho spánku bude moc málo. Fakt nevím jak se mi bude chtít vstávat jak k malé, tak k malému.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2
7.12.07 23:33

Ahojky právě se synem řeším ten samý problém,už jsem z toho zoufalá.Jsou mu čtyři roky a od dvou let byl v pohodě,najednou se začal ted v létě počůrávat a poslední týden se mi počůrává i přes den.nevím proč a nevým co s tim,vysvětlování nic nepomáhá a i když ho dám čtyřikrát za noc tak je ráno mokrej,mám druhou dceru které je rok a půl,nevím jestli to nemá vliv že by to vyděl u ní že čůrá do plen,nebo nevim,kdo s tím máte zkušenosti prosím poradte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
8.12.08 10:43

počůrávání

Ahoj,je to asi týden co jsem se podívala na téma počůrávání,dcera měla problémy až do 4 v noci se jí to sem tam stalo,nyní už vůbec.Syn má 3 roky a taky se počůrával v noci a po zhlédnutí tady jsem mu odebrala pleny a on už je týden bez pleny a suchý až do rána,i když jste mě nepoardili,ale aspoň jste mě postrčili a já jsem udělal správné rozhodnutí,syn mi teď říká„plenky necháme miminkám,starým nemocným lidem“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lupitak
26.11.13 13:05

totéž

AHojte, příspěvky tu jsou již několikaleté, ale přesně, jak píšeš to máme my. AKorát, že synovi bude 3.1.2014 již 6 let. Nicméně zítra jdeme na první vyšetření - ultrazvuk, pokud nenajdou nic fyzického, budem pokračovat jinak. Pojede už na lyžák, školku v přírodě atd… a taky je stále nastydlý, jak jak je furt v mokrém prádle :-(
Zajímavé je, že odplínkovaný byl před druhým rokem a ani jednou se nepočůral v noci! ani jednou! vše přes den a to spíš takové učůrávání, ale občas to pustil všechno…teď v poslední době je to jen učůrávání, ale není den, aby neměl kolečko na slipech :-(
Tak by mě zajímalo, jestli má někdo stejné problémy, jak se to vyvíjí, popřípadě jak se to vyvinulo. Čůrání zdar! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama