Zase ta hlavička - 4 měsíční nedrží

960
30.4.20 10:03

Zase ta hlavička - 4 měsíční nedrží

Ahoj, nevím, jestli je nějaká rada, nebo si tu prostě jen tak postesknu. Ale pokud se najde zkušená maminka a třeba mě nějak uklidní, budu ráda. Mám chlapečka, za pár dní mu budou 4 měsíce. V polovině března jsme byli na neurologii. Je hodně plačtivý. Doktorka řekla, že je dráždivý má mírnou hypotonii trupu, slabé bříško. Nařídila Vojtovku a dávat pyridoxin, že prostě jen potřebuje dozrát, že to není žádné drama. Pyridoxin je zcela k ničemu, pláče pořád fakt hodně.

Cvičíme zhruba měsíc (najít fyzio v době opatření proti Covid bylo složitý, a 3 týdny jsme cvičili jen na dálku s doktorkou přes aplikace jako skype a whatsapp. I tak nás ale chválí, že cvičíme dobře, a že se syn zlepšuje - leží symetricky, hezky pase).

Co mě trápí. Vůbec nedrží hlavičku, mám na mysli, když ho výjimečně vezmu do náruče svisle. Vím, že se to nemá, tak ho tak nenosím, ale třeba jednou za pár dní to zkusím. Kdybych mu nepodpírala hlavu, spadla by mu dozadu, stejně tak při trakčním testu, když ho fyzio bere za ruce z lehu. Ona se tomu sama diví a přidala už dva cviky. V úterý na kontrole říkala, že moc nechápe důvod, prý syn nijak ochablý není. Koníky pase velmi dobře, hlavu zvedá pěkně bez záklonu, sleduje okolí, uvolňuje dlaně a snaží se už na bříšku brát hračky, snaží se otáčet ze zad na bříško, dostane se na bok. I když u toho ho musím štelovat, aby nešel přes záklon. K tomu má pořád sklony a v noci tak spí.
Mám strach o jeho vývoj. Přeci jen, všude čtu, jak kolem 3 měsíce už většina miminek celkem spolehlivě drží hlavu. On jinak asi dělá cca vše, co zhruba má. Brouká si, směje se (i když ne nějak moc často a ne nahlas, ale úsměv opětuje). Koníky jsem psala. Bere hračky do obou rukou, prohlíží si je. Jen kvůli slabšímu bříšku moc nezvedá nohy, má je častěji položené.

Když nedržel hlavu ve 3 měsících, říkala jsem si, jak za měsíc se tomu budu smát, že jsem měla obavy. Ale ono je to i přes cvičení pořád stejné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3721
30.4.20 10:35

Precti si neco o kiss syndromu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12663
30.4.20 10:36

Je to divný. Ale pořídila bych ergo nosítko nebo navázala do šátku, bude chtít koukat, posílí svaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12663
30.4.20 10:37
@e008 píše:
Precti si neco o kiss syndromu

jo, to by taky mohlo být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 10:39

Díky mrknu na kiss syndrom. O nosítku jsem uvažovala, ale fyzio doktorka ho nedoporučuje, jsem z těch protichůdných doporučení od doktorů atd. už fakt zblblá…

ps. oprava - spletla jsem nostíko a lehátko… lehátko fyzio nedoporčuje, jsem to smotala :)

Příspěvek upraven 30.04.20 v 11:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2538
30.4.20 10:51

@Mutlice mrkni do skupinky nosíme děti, s nositkem poradi, tak aby nebylo visítko. Jinak mě pomáhalo brát dceru na tygříka.. Nutilo ji to past koníky. Jinak 4 měsíční dcera se taky nesměje často nahlas.
Neřeším to, povídá si, a to je hlavní. A v noci spí klidně s vyvracenou hlavou.. Určitě ji nehodlám rovnat, jiné problémy nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 10:53

@mackA159 On právě koníky pase pěkně. V tom problém není. Padá mu hlavička ve svislé poloze :( ale na to nošení v nosítku se zaměřím, díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
30.4.20 10:59

@Mutlice Jak už tady někdo psal o Kiss syndromu…Může to být ono a nemusí…Ale klidně bych to zkusila, jen nevím, jak se na to bude tvářit ta fyzioterapeutka, jelikož po zákroku osteopata nemůže mimčo cca 3 dny pást koníky… U takhle malých mimin většinou pomůže jedna návštěva osteopata (já byla nedávno s cca 6 týdenním kojencem a blokádu mu tam objevila). Pak jsem tam byla s pětiletou dcerou a tam už těch návštěv to chce více…
Držím palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 11:06

@Pocahonta díky za tip, zkusím to s ní probrat. vůbec jsem netušila, že se odblokování dělá u miminek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12663
30.4.20 11:06
@Mutlice píše:
Díky mrknu na kiss syndrom. O nosítku jsem uvažovala, ale fyzio doktorka ho nedoporučuje, jsem z těch protichůdných doporučení od doktorů atd. už fakt zblblá…

musíš pořídit kvalitní nosítko, kde děcku nezničíš kyčle a záda, pak to bude v pořádku…minulu, lenka, fidella, martys, je toho spousta :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
978
30.4.20 11:09

Tak napisu spoji zkusenost. Hypotonicky syn nepasl, tak jsme zacli cvicit vojtovku. Cvicili jsme celkem 2 mesice, pak uz byl jen pozorovany. Za tyden pasl, ve ctyrech mesicich se pretacel a v 6 plazil, takze uz jsme dal necvicili, vyvoj sel dobre. Chodit zacal ve 13 mesicich. Proc to pisi, hlavicku nedrzel ve svisle poloze fakt dlouho. Uz davno lezl, ale pri tom testu, ze se taha za ruce do sedu, tak mel furt hlavicku v zaklonu :nevim:. Ma skoro 2 roky a nevypada, ze by mu neco bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
903
30.4.20 11:11
@Mutlice
@Mutlice píše:
@Pocahonta díky za tip, zkusím to s ní probrat. vůbec jsem netušila, že se odblokování dělá u miminek…

Ono je také otázkou, zda to bude tvá fyzioterapeutka znát… Třeba já jsem o tom říkala své pediatře a ta to vůbec neznala (a ta má rozhled velmi dobrý). Není to, jako když tě např. chiropraktik odblokovává (já jsem proti tomu), osteopat používá strašně jemné techniky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 11:13

@Oriseka díky moc za tvoji zkušenost. ve svislé poloze ti chlapeček taky nedržel ani v těch 4 měsících? mám z toho fakt strach… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 11:14

@Pocahonta zkusím nějakého najít. stojí to za zkoušku určitě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
960
30.4.20 11:16
@debra.morgan píše:
musíš pořídit kvalitní nosítko, kde děcku nezničíš kyčle a záda, pak to bude v pořádku…minulu, lenka, fidella, martys, je toho spousta :palec:

mám od kamarádky půjčené caboo. to snad taky patří k těm dobrým… nevím… už jsme ho zkoušeli, ale moc mi to nešlo vázat a syn byl v té době malinký, tak jsem se bála. je fakt, že s těžším to bude asi ještě horší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama