Usínaní 5 měsíční chlapeček

Anonymní
29.4.20 22:52

Usínaní 5 měsíční chlapeček

Ahoj. Mam prvni dite. Odmalicka je to klasicky rozmazlenec a jo daji se rozmazlit vidim to u nas. Vsem nam vyhovuje spolecne spani v posteli, prakticky cely den krome par pauz, kdy si vydrzi hrat sam ho chováme, hrajeme si atd. a ted ho nemuzu odlozit aniz by se nevztekal. No a usinani… naucila jsem si ho u prsa nebo houpani v naruci, jenze on si řvem diktuje, ze u toho houpani nemuzu sedet, ale musim stat a chodit. Proste kdyz si sednu klidne se probere a zacne rvat dokud si nestoupnu. No a kdyz mi teda usne a odlozim ho, vzbudi se a zase rve dokud ho nedodundam prsem. Je to usmevavy kluk, vesely a chytry, nevrly je jen kdyz chce spát. Ale zvlastni, ze dokaze rvat a rvat a rvat… takze nemam na vyber. Jo a taky se naucil poknouravat i kdyz se stavim na hlavu, aby byl spokojeny nic mu neni dobrý. Kdyz odchazim napr. od postylky a on nechce, jen vidi muj krok vzad a uz knourá a proste neprestane nebo kdyz si v postylce hraje a ja projdu kolem, spatri me a zacne knourat. Kdyz odpoledne spí, tak kdyz odejdu vzbudi se do pul hodky a je protivnej, kdyz usnu s nim tak chrape i 2h. Je mu 5 mesicu. Ja nemuzu videt jak place a udelam vsechno, ale prijde mi ze je to s nim horsi a horsi. Ja si treba myslim, ze zubiska, ale… :think: v noci ale spi prakticky neprerusovane, obcas si cucne prsu. Cca od 20-21h do 8-9h ráno, kdy se vzdy budi jen s usmevem. :think: mam prvni dite a nechci byt zla, ale potesi me, ze v tom nejsem sama s takovym smradátkem :D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6427
29.4.20 23:00

5 ti měsíční opravdu nemůže být rozmazlené! Prostě to takhle zrovna potřebuje.

Ale pozor na to „skáču hned jak zabrečí“. Postupně s věkem by mělo přijít i to, že neskočíš hned. Například sedím na záchodě, míchám něco co by se spálilo, atd., prostě aby se pomalinku naučil, že jsou situace, kdy nejde přijít hned. Plus se naučit rozeznávat druhy pláče, kdy je opravdu nešťastný a kdy si naopak vymrčuje. Ještě je na to brzo, ale přijde to a pak už nepůjde skákat „jen aby proboha nebrečel“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.4.20 23:06

@Lucie_Sx prave ze to poznam. Vetsinou si to proste vyvztekava a rozmazleny teda je, nikdo mi nevymluvi, ze se to nedá. Protoze jestli potrebuje houpat v naruci tak jestli budu stat nebo sedet mu muze byt fuk.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.4.20 23:09

Nestastny plac uz ani nepamatuju. Vetsinou jakmile ho zvednu zazracne prestane nebo se staci nahnout nad postylku a usmiva se. Kdyz opravdu place, tak kdyz je unaveny, to treba chapu.

• Nahlásit
  • Citovat
25730
29.4.20 23:30
@Anonymní píše:
Ahoj. Mam prvni dite. Odmalicka je to klasicky rozmazlenec a jo daji se rozmazlit vidim to u nas. Vsem nam vyhovuje spolecne spani v posteli, prakticky cely den krome par pauz, kdy si vydrzi hrat sam ho chováme, hrajeme si atd. a ted ho nemuzu odlozit aniz by se nevztekal. No a usinani… naucila jsem si ho u prsa nebo houpani v naruci, jenze on si řvem diktuje, ze u toho houpani nemuzu sedet, ale musim stat a chodit. Proste kdyz si sednu klidne se probere a zacne rvat dokud si nestoupnu. No a kdyz mi teda usne a odlozim ho, vzbudi se a zase rve dokud ho nedodundam prsem. Je to usmevavy kluk, vesely a chytry, nevrly je jen kdyz chce spát. Ale zvlastni, ze dokaze rvat a rvat a rvat… takze nemam na vyber. Jo a taky se naucil poknouravat i kdyz se stavim na hlavu, aby byl spokojeny nic mu neni dobrý. Kdyz odchazim napr. od postylky a on nechce, jen vidi muj krok vzad a uz knourá a proste neprestane nebo kdyz si v postylce hraje a ja projdu kolem, spatri me a zacne knourat. Kdyz odpoledne spí, tak kdyz odejdu vzbudi se do pul hodky a je protivnej, kdyz usnu s nim tak chrape i 2h. Je mu 5 mesicu. Ja nemuzu videt jak place a udelam vsechno, ale prijde mi ze je to s nim horsi a horsi. Ja si treba myslim, ze zubiska, ale… :think: v noci ale spi prakticky neprerusovane, obcas si cucne prsu. Cca od 20-21h do 8-9h ráno, kdy se vzdy budi jen s usmevem. :think: mam prvni dite a nechci byt zla, ale potesi me, ze v tom nejsem sama s takovym smradátkem :D

Máš miminko. Co jiného chceš dělat, než ho objímat, uspávat a kolébat v náručí? Rozmazlit se láskou a pozorností fakt nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25730
29.4.20 23:31
@Anonymní píše:
Nestastny plac uz ani nepamatuju. Vetsinou jakmile ho zvednu zazracne prestane nebo se staci nahnout nad postylku a usmiva se. Kdyz opravdu place, tak kdyz je unaveny, to treba chapu.

Ale on tě jinak než pláčem upozornit neumí. Nebo čekáš, že si napíše na půl roce kolkovanou žádost, abys mu věnovala pozornost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1390
29.4.20 23:38

Dobře sis načetla zdejší moudra, zavedla sis to takhle, tak nechápu, na co si stěžuješ :nevim:
Jo, ty chceš vědět, jestli je na tom někdo stejně :lol: JE, určitě tě někdo podpoří, že dělá stejný nesmysly :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6427
30.4.20 02:02
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx prave ze to poznam. Vetsinou si to proste vyvztekava a rozmazleny teda je, nikdo mi nevymluvi, ze se to nedá. Protoze jestli potrebuje houpat v naruci tak jestli budu stat nebo sedet mu muze byt fuk.

Jak vyvztekává? Já jsem psala, že rozdíly v pláči přijdou POZDĚJI!!
Teď je to malinké miminko, které neumí mluvit, tak všechna komunikace je pláčem. Logicky.
Mám pocit, že se panicky bojíš toho „hlavně nerozmazlit“, že tu rozmazlenost vidíš naprosto všude, i když tam není.

(a jasněže mu není fuk, jestil houpeš vsedě nebo vestoje. Rytmus je úplně jiný. Děti na to mají radar :-) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
490
30.4.20 02:09

Pokud jsi ve svym pristupu k miminku zvolila tuhle cestu (ktera mi prijde naprosto spravna a prirozena), tak s tim musis souznit a ne to delat proto, ze sis to nekde precetla. Vnimas svy 5mesicni bezmocny mimino jako manipulatora. Proste delej to, co ti prijde spravny a ne to, co prijde spravny nekomu jinymu.
Jinak ne, nejsi v tom sama. I nase rocni dite je stastne predevsim v nasi pritomnosti, kvuli ktere klidne zacne fnukat, protoze jeste nemlivi v souvetich, ale ja s nim kvuli tomu nebojuju.
Z toho, jak to formulujes mi „neco divny“ prijde na tvym chovani/vnimani reality, ne na synove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.4.20 08:08

Naše podobně staré dítě na tohle naštěstí naučené není, asi by mi upadly záda. Večer usíná samo v postýlce, jen položíme a odcházíme, případně se sami vracíme a pohladime, aby věděl, že tam jsme. Přes den usíná v postýlce, s tou musím klepat, nebo v kočárku… Mazlení, hraní a objimani si užijeme dost přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama