Zástava dechu ve spánku

266
10.2.09 09:51

Zástava dechu ve spánku

Ahojky,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost se zástavou dechu ve spánku u miminka.Náš malý má 3 měsíce a poslední 3 týdny máme poplach xkrát skoro každou noc (alarm u hlídačky dechu). V polovině případů je bohužel malý opravdu bez dechu.Dle lékaře je vpořádku, vyšetření srdce je OK. Tyto stavy jsou prý normální. Jaké máte hlídačky dechu a skuenosti s nimi?http://www.vitalshop.cz/monitor-dechu-respisense/d-66882/.máte někdo toto? Děkuji Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
10.2.09 10:16

Katty, mě se teda zástava dechu (byť u malého miminka) nezdá normální. Ano, občas se to stává i naprosto zdravým dětem, ale skoro každou noc?
Moje rada zní: změň lékaře a malého nech pořádně vyšetřit.
Držím ti palce, aby tyhle zástavy dechu co nejdřív přestaly.
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
10.2.09 10:35

Katty a určitě je bez dechu? Taky se mi to zdá divné, ale musíš asi mít nervy na hadry. A jak ho probereš, stačí zatřepat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
10.2.09 10:56

No jestli nebude problém v tom monitoru. Já když jsem zvažovala, který monitor pořídím, tak o tomhle jsem taky uvažovala. Zjišťovala jsem si jaké kdo s ním má zkušenosti a dočetla jsem se, že má dosti falešných poplachů, záleží jak dobře se umístí. Nemohla by sis půjčit někde třeba NANY, abys vyloučila právě tuto možnost. Několik poplachů každou noc - tak to by mě už z nemocnice nedostali, to opravdu není normální. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
10.2.09 11:06

Chci si taky koupit pro malou monitor dechu a tak studuju všechny možné diskuse a co holky psaly tak jim třeba monito pískal každou noc kvůli baterkám! Prý se nemají používat nabíjecí baterky, ale ty „obyčejné“!
Zkus to nějak vysledovat!
Taky se mi nezdá, že by měl malý skoro každou noc zástavu a i kdyby tak mi to moc normální nepřipadá a asi bych změnila dr.!

• Nahlásit
  • Citovat
2047
10.2.09 12:08

Ahoj, hm, to se mi taky nezdá. Mě monitor ještě ani jednou nepípnul. Bud bude chyba u tvého a pokud máš někde možnost si zapujčit na zkoušku jiný, tak uvidíš, zda je s miminkem něco v nepořádku, nebo je chyba v monitoru. Jinak já mám Nanny monitor. Ale u monitoru dechu je životnost dva roky. Máte ho nový, nebo používaný? Mě už jeden odešel po dvojčatech, tak čekám kdy odejde i ten druhý :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
10.2.09 12:41

Ahoj,taky se mi to nezda navic x za noc.A mate ho dobre polozenej?Staci aby se malej posunul mimo dosah alespon u toho co mame my.Mame Nanny.A samozrejme zalezi jestli je novy nebo pouzivany.trosku budu nesouhlasit s kykouskem:zivotnost monitoru neni 2roky ale je to zaruka.jinak mi ho objednavali primo od vyrobce takze zaruka je delsi 48mesicu a servis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13498
10.2.09 13:02

Katty

teda me se taky nezda aby zastava byla normalni 8O
Jak vis ze jeho dech je opravdu zastaveny a jak maleho proberes?
Urcite bych zmenila lekare a sla na vysetreni jinam.
Jinak u monitoru zadne dobijeci baterky ale to sis urcite precetla v navodu,take zalezi jak mas polozenou matraci,nemela by byt v postylce „narvana“ ale mit kolem sebe trosku mista a dobre „sedet“.
No a urcite bych kontaktovala vyrobce a zadala bych vymenu na zkousku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.2.09 13:18

Nám se spouštěl několikrát za noc a nakonec jsme zjistili, že máme prostě moc tlustou matraci a blbě se přenášel signál…letěla do pryč a byl klid.

KaVi

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.2.09 14:41

Zdá se mi, jak už se tady psalo, že máš blbý monitor nebo že máš špatně umístěnou destičku. Spíš to první, sice se doporučuje dát u lehkých mimin monitor pod prostěradlo, ale pokud vám dřív nepípal a teď pípá, tak to tím asi nebude, protože vám mimi asi nezhublo a i přes matraci by ho měl monitor snímat víc. Spíš jestli ho třeba neukládáte nějak jinak, třeba do části postýlky, kde není. No a občas se monitor rozbije, taky se mi to jednou stalo, ale byla to spíš moje chyba.

Jinak monitor dechu nesmí pípat bez důvodu a pokud se vám zdá, že malý nedýchal (pozná se hlavně modráním), jeďte okamžitě do nějaké větší a lepší nemocnice, je třeba minimálně dvoudenní monitorace dechu na přístrojích a další vyšetření (srdeční vady, epilepsie, rozbor krve atd.).

Nepodceňovat, kritické období je mezi 2. - 4. měsícem života.

Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.2.09 14:46

Aha teď koukám, že vy máte Respisense, takže tím špatným umístěním to tedy asi nebude. Sama s ním zkušenosti nemám ani nikdo z mého okolí. Což neznamená, že jeho houkání je normální. Třeba se ozve někdo, kdo ho má nebo nevím, protože co já vím, tak v porodnicích používají Nanny nebo Babysensy. Takže těch zkušeností s ním asi moc nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
266
10.2.09 16:13

Zástava dechu ve spánku

Monitor máme Nanny.Tento typ jsme používali i u prvního dítka a vše OK,používali jsme ho do doby,než se z chlapečka stal noční cestovatel.
Miminko tak ještě necestuje, má 6,5kg, takže lehoučký moc není :) .Deska je myslím umístěná dobře.Ale to hlavní- opravdu nedýchá- nezvedá se mu bříško, není slyšet dech.Spí velmi dobře, několik hodin a opravdu tvrdě.Naštěstí s ním stačí jen pohnout,pak se zhluboka nadechne a zpět „naskočí“. Lékaře máme dobrého, je to navíc dětský kardiolog.Dle něj je to běžné, rodiče,kteří do monitoru neinvestují,tak ani neví,co se děje s jejich dítkem.A neřeší to.Samozřejmě prcka pořádně prohlédl, měli jsme i 24hodin Holtra.Vše Ok.Chtěla bych spíše zkušenosti od někoho, kdo tímto taky prošel.(do jakého věku tato spánková apnoe může trvat,co ten respisense atd.).Jinak děkuji za spoluúčast :wink: .Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.2.09 17:38

ahoj, je to v monitoru. pokud by mělo dítě několikrát za noc zástavu dechu, neřešila bys to tady na diskuzi. Díte, které nedýchá 20 vteřin (což je doba, po které se obvykle spíná monitor) je promodralé a je třeba jej okamžitě resuscitovat.přeji všem aby monitor nikdy nepípal. (mmch mame malinké ditko - nyní necela 3 kila - a monitor -babysense- pod normlani matrací naprosto ok)pa:)

• Nahlásit
  • Citovat
266
10.2.09 18:13

Zástava dechu ve spánku

Anonymní,
zajímají mě zkušenosti s krátkými apnoickými pauzami ve spánku u miminek.
To, co píšeš je tvoje zkušenost? (20vteřin a promodralé dítě?).Když budu mít promodralé dítě, nebudu sedět u počítače a ptát se.Katty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
10.2.09 18:22

A po jak dlouhé apnoické pauze vlastně začne monitor pískat?

Možná by se skutečně měl na dítě kouknout neurolog, při některých EPI záchvatech se nedýchá. Děje se to i při denním spánku, nebo jen v noci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama