Zavedení jaydess

5.5.21 00:03

Zavedení jaydess

:mavam: Ahoj, dnes jsem byla poprvé na tělísko Jaydess. Od mých 17 let jsem brala pilulky na které jsem poslední dobou hodně zapomínala. S přítelem jsme si řekli, že bych mohla zkusit něco jiného, cca půl roků jsem si o tom četla, různě se ptala kamarádek, snažila jsem se si vše zjistit. Je to hormonální tělísko na 3 roky. Dnešní zavedení mě velice bolelo, musela jsem si za den dát 4 ibalginy, které nepomohly. Po zavedení mě to strašně bolelo, nemohla jsem si ani sednout, ale už je to trochu lepší. Občas cítím v pod bříšku lehké
křeče, po zavedení nastaly i střevní potíže… Chci se tedy zeptat, zda by jste se mohly podělit o své zkušenosti s Jaydess. Jak to probíhalo po zavedení, jaká byla první menstruace a zda vám pak úplně vymizela… Případně i vedlejší účinky, jak to je s tampónama. Prosím podělte se o své zkušenosti. Případně i o to, na co si dát pozor. Díky moc. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62
5.5.21 01:04

Ahoj. Jaydess mám od prosince 2020. Zavedení bylo nepříjemné, ale myslim, že už druhý nebo třetí den jsem bolesti neměla. Menstruaci mám pravidelnou, je mnohem slabší, ale trvá více dní (spíš pak už jen špiním). Někdy mám bolesti podbřišku při ovulaci, někdy při menstruaci a někdy žádné bolesti. Prostě jak kdy :):lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
5.5.21 06:42

Já mám jinou značku, ale také hormonální. Zavedení bolelo jak čert, pak mě břicho bolelo asi týden a dalších 14 dní jsem tělísko cítila. Po zavedení jsem tak čtvrt roku krvácela neprevidelně. Po čase menstruace úplně vymizela a menstruaci mám na jeden den formou špinění. Teď to byl rok, co tělísko mám a vůbec o něm nevím. Tampony mi gynekolog říkal ať nepoužívám, že by se mohly přilepit na tkaničku tělíska. Ale já je ani používat nepotřebuji, vystačím se slipovkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
712
5.5.21 09:14

Moje zkušenost tě asi nepotěší.
Zavedení taky bolelo jako čert. Pár dní jsem proležela. Potom jsem špinila i mimo menstruaci. Pořád jsem musela mít minimálně slipovku. Při menstruaci strašná bolest kloubů. Používala jsem teda tampony normálně při menstruaci. Toto jsem vydržela zhruba rok. Po roce jsem gynekologovi řekla, ať mi tělísko vyndá. Navrhoval mi ještě, ať zkusím brát čtvrt roku HA, že by to mohlo zabrat. Trvala jsem na svém. Tělísko mi teda zkusil v ordinaci vyjmout, ale nešlo to. Musela jsem jít pod celkovou narkózu, aby mi to vyjmuli. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
5.5.21 10:50

Ahoj :) ja mam se zavedenim uplne stejne zkusenosti. Bolelo to silene. Cesta autem domu pro me byla peklo. Ale menstruace mi uplne vymizela takze jsem tampony/jine nemusela vubec resit. Ibcas mirne spineni ale na to stacila intimka 💪 :wink: teliska jsem mela 3 to prvni v 17ti a pak pravidelna vymena :) a jen dobre tkusenosti. Tak drzim palecky at :palec: :palec: mas vse ok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.5.21 11:23

@Martanka92 Já jsem vůbec nemohla spát, strašná bolest. Bolí mě to i při čůrání, cítím, jak mě to tam píchá… snědla jsem několik ibalginů, vůbec nepomohly… je mi mdlo… Tampóny jsem se začala bát používat, takže si je radši nedávám… Jak to probíhalo pri prvním sexu? Cítil partner něco nebo vy? Musela jste jít na zkracování? Pokud ano, taky to bolí, jako zavedení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
7.5.21 07:06

Na zkrácení jsem nešla, partner údajně občas šňůrky cítí, ale úplně minimálně a prý alespoň ví, že tam to tělísko je. Tak strašné bolesti jsem neměla, vlastně jsem ibalgin vůbec vzít nemusela a to si myslím, že mám hodně nízký práh bolesti. Už bolesti trošku ustoupily? Jestli ne, šla bych na gyndu ať se kouknou, jestli je vše v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.5.21 09:14

@Martanka92 Na gyndu jsem volala, říkala jsem, že mě to pri čůrání píchá, že mám křeče a že jsem si to zkoušela nahmatat a tělísko jsem cítila ani ne na půlku prstu, tak mi řekla, ze zkrátit mi to může až když nám to bude vadit při sexu a s těmi bolesti si mám zajít k obvodnímu lékaři…coz nechápu, ale okey.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
7.5.21 12:26

Mám teda Levosert, hormonalni. Zavedení mě bolelo trochu, potom vůbec. Kamarádka má jaydess a také ji to bolelo jak čert několik měsíců, jinak jí gyndar řekl že je na 5let. Tzv, v přívalovým letáku je na 3 roky oficiálně, ale chrání 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
7.5.21 19:27

Ahoj, já mám taky Jaydess. Od 31.3. Zavedení mě vůbec nebolelo, až jsem se divila. První dny jsem hodně špinila, teď už slaběji.
Od pár kamarádek jsem slyšela, že po tělísku byly nafouklé, zavodněné, protože jim zadržovalo vodu. Jiné zase, že to po měsíci musely vyndat kvůli bolesti a silnému špinění.
Myslím si, že ti časem tělísko sedne, jen tomu dát dostanek času🤞🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.5.21 21:21

Pohlavní styk po zavedení

Ahoj, kdy jste se vrhli na sex po zavedení tělíska? :D Jak dlouho jste tomu dali čas? :D ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
9.5.21 10:55

@blackousek třetí den po zavedení :). Ale bála jsem se, nakonec vše ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
245
9.5.21 11:32

Nitroděložní tělíska poskytují plnou ochranu ihned po zavedení. Dokonce se používají jako dodatečná ochrana podobně jako Postinor. Některé ženy ale tělísko nesnášejí, děloha se je potom snaží vypudit a v tom případě je neúčinné. To je nejčastější v prvním měsíci. Někdy se proto doporučuje první měsíc po zavedení používat ještě třeba kondomy nebo přerušovanou soulož, aby se při kontrole posunutí včas odhalilo. V oblasti sexu máš teď naprostou svobodu a bez jakýchkoli zábran se na něj můžeš vrhnout okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat