Zavináč při těhotenské cukrovce?

Anonymní
30.3.21 20:08

Zavináč při cukrovce ?

Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Je vhodné jíst zavináč při těhotenské cukrovce? :) :D Hrozně moc ho miluju ale nikde jsem nenašla zda je vhodný :( :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30639
30.3.21 20:14
@Anonymní píše:
Dobrý den chtěla jsem se zeptat. Je vhodné jíst zavináč při těhotenské cukrovce? :) :D Hrozně moc ho miluju ale nikde jsem nenašla zda je vhodný :( :zed:

Zavináč je maso. Asi je naložený do sladkokysela. Nepojídala bych k němu dva chleby. Jen kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16142
30.3.21 20:19

Potřebuješ kontrolovat energetické hodnoty co jsou na obalu a počítat sacharidy co přes den sníš – třeba do kalorických tabulek, tam by mělo jít nastavit ty limity, co máš zrovna ty.

Příspěvek upraven 30.03.21 v 20:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
30.3.21 20:24

Předpokládám, že je naložený v octu a cukru, oboje nevhodné, takže bohužel :(
Já se při tehu cukrovce dost dopoval ancovickami ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
30.3.21 20:24

@Ou
A taky si hlídat přidaný cukr, tohle fakt nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13738
30.3.21 20:39
@Mediula píše:
Předpokládám, že je naložený v octu a cukru, oboje nevhodné, takže bohužel :(
Já se při tehu cukrovce dost dopoval ancovickami ;)

U většiny zavináčů, který jsem zatím kupoval /ve sklenici/, byly na etiketě uvedený umělý sladidla… Což mě dost sejří, zásadně si vybírám věci bez sacharinů a podobných sajrajtů, ale pro lidi s cukrovkou by to mohlo být plus… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2450
30.3.21 20:42

V rybě samotné moc cukru nebude (třeba Varmuža uvádí 1,2 g sacharidů/100 g), ocet nevadí. Trochu bych váhala nad tím, jestli v těhotenství jíst syrovou rybu, ale pokud tě tohle netrápí (někoho ano, někoho ne), tak bych si kousek bez nálevu na chuť dala. Bílkoviny z ryby zpomalí vstřebávání cukrů, takže by to glykémií moc pohnout nemuselo. Vyzkoušela bych kousek a změřila glykémii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
30.3.21 20:47
@bse.pedro píše:
U většiny zavináčů, který jsem zatím kupoval /ve sklenici/, byly na etiketě uvedený umělý sladidla… Což mě dost sejří, zásadně si vybírám věci bez sacharinů a podobných sajrajtů, ale pro lidi s cukrovkou by to mohlo být plus… :nevim: 8)

Při těhotenství se umělá sladidla nesmí. Doktorka mi dia výrobky výslovně zakázala.

Zakladatelko, podívej se na obsah sacharidů na obalu, spočítej si správně dávku a zkus to. Buď to projde nebo ne. To zjistíš, když se pak přeměříš glukometrem. Osobně bych to neriskovala, ale plně tvé chutě chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13738
30.3.21 20:55
@nozu píše:
Při těhotenství se umělá sladidla nesmí. Doktorka mi dia výrobky výslovně zakázala.Zakladatelko, podívej se na obsah sacharidů na obalu, spočítej si správně dávku a zkus to. Buď to projde nebo ne. To zjistíš, když se pak přeměříš glukometrem. Osobně bych to neriskovala, ale plně tvé chutě chápu.

No, ona spousta doktorů i „normálním“ cukrovkářům umělý sladidla moc nedoporučuje… :nevim: Někteří doporučujou radši občas malej kousek kvalitní tmavý čokolády, než ty diasajrajty… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16164
30.3.21 20:58
@Ou píše:
Potřebuješ kontrolovat energetické hodnoty co jsou na obalu a počítat sacharidy co přes den sníš – třeba do kalorických tabulek, tam by mělo jít nastavit ty limity, co máš zrovna ty.Příspěvek upraven 30.03.21 v 20:25

No tak tahle rada je úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16164
30.3.21 20:59

Zakladatelko koukni na složení, pokud je tam cukr nebo sladidla tak ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30639
30.3.21 21:18
@nozu píše:
Při těhotenství se umělá sladidla nesmí. Doktorka mi dia výrobky výslovně zakázala.Zakladatelko, podívej se na obsah sacharidů na obalu, spočítej si správně dávku a zkus to. Buď to projde nebo ne. To zjistíš, když se pak přeměříš glukometrem. Osobně bych to neriskovala, ale plně tvé chutě chápu.

Diavýrobky jsou sajrajt všeobecně, ne jen pro těhule. Místo cukru umělý a nahoněné tukem. Neboť je nositelem chuti. I pro cukrovkáře je vhodné jíst normální stravu a hlídat si přijaté sacharidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
30.3.21 21:23

@Russet Já s tebou plně souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
30.3.21 21:41

@bse.pedro
Tak to nevadí při klasické cukrovce, ale u tehotneske ano, není známý vliv na plod.
Můj názor je ale takový, že umělá sladidla nejsou vhodná pro nikoho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
30.3.21 21:42

@Jahru
Ocet vadí, pokud je tam kvasný lihový ocet (jiný asi těžko), tak obsahuje barvivo karamel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat