Závislost na dudlání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 06.05.18 15:39
Závislost na dudlání

Zdravím zkušenější maminy, třeba mi poradíte.. :andel: ;)
Máme doma 14ti denní mimi a začínám mít pocit, že malá začíná být závislá na bradavce a dudlání.. :roll: Kolikrát mám pocit, že ji břísko nebolí (dáváme espumisan), je přebalená a přesto je protivná, dudlá si ruce a uklidní se jedině, když ji přiložím k prsu.. Ale hlad to není, párkrát cucne a pak jen dudlá a u toho usíná.. Občas tvrdě, ale občas jen aby se neřeklo, pak se zas probere a hledá bradavku.. Co s tím? Vím, že takto malá miminka mají velkou potřebu sání, ale dudlíky nám odmítá (i namočené v mléce). Pediatrička nám doporučila starý typ dudlíku ze žluté měkké gumy, ale ten taky nic a i mám pocit, že je na ni velký.. Nechci, aby si na dudlání bradavky vypěstovala závislost..,po­radíte? :think: Děkuji :kytka:

Reakce:

beruska9
Extra třída :D 10700 příspěvků 06.05.18 15:48

Prosim te, nestresuj se, zadnou zavislost si nevypestuje, ony se s ni deti uz totiz rodi ;) Nechala bych ji klidne dudlat, pokud nechce dudliky a nechces mit uplne ozuzulane bradavky, tak treba prst (svuj) a casem treba prejde na ten kulaty. Muj syn taky jiny typ nechtel, vsechny ty „suprchytre“ placate plival…byl. totalni zavislak az do prvniho zubu, pak to vyplivnul a bylo po zavislosti.

Janli
Kelišová 6017 příspěvků 9 inzerátů 06.05.18 15:48

Vítej do klubu :mrgreen:. Mám devíti měsíčního závisláka. Některé děti potřebují dudlat. Buď je to dudlík nebo ty. Můžeš ji zkoušet pouze kojit v pravidelných intervalech a pokud nepije, bradavku jí sebrat. U nás to ovšem neprošlo. Mám dítě, co nespí a dudlání bradavky bylo to jediné, co mě drželo od péče doc. Chocholouška.

Pipet
Generální žvanilka 24108 příspěvků 06.05.18 16:43

Zkusila bych více typů dudlíků, u nás frčel MAM. Vytrvale nabízet.
Je normální, že mimino chce dudlat.

vtipna
Kecalka 166 příspěvků 06.05.18 16:58

Tak to same my. Mala od narozeni nechce dudlik, ale ani mi to nevadi. A na prsu jsem ji mela temer cele 6nedeli. Byla jsem z toho na nervy, ale ted bych to asi brala jinak. Male je dmes 8mesicu a bez prsa neusne… :) Naucila jsem se ty chvile si uzivat. Zavisla snad nebude donekonecna :zed:

cookies321
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.05.18 17:25

V prvních dnech jsem myslela, že mi prsa upadnou od neustálého dudlání, následně jsem zjistila, že mě maličký prostě jen potřebuje, aby se cítil v bezpečí a byl klidný. Ani nevím, jak jsem to období přežila, protože to bylo takové, že ani na WC jsem si nemohla dojít, jedla jsem až když přišel partner z práce a houpal a skákal na gym. míči a maličký stejně plakal dokud jsem si ho nepřiložila k prsu. Teď maličkému jsou 4měsíce a zlepšilo se to, když začal objevovat svět. Ale i teď je den, kdy chce být neustále přisátý. Někdy mu stačí jen když ho vezmu do náruče a přiložím ho uchem k hrudníku a poslouchá srdce. Doktorka mi řekla, že mám přikládat k prsu kdykoliv si maličký řekne. Doporučila mi pořídit šátek a aby malý měl all inclusive.

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 06.05.18 17:27

Takto malá miminka jsem buď v leze připojila v posteli, za ně dala knížku nebo noťas. Anebo jsem měla kojící polštář, položila na gauči na klín na něj, připojila, nemusela držet mimino. Teda hlavně s tím prvním, u dalšího už jsem se nemohla takto flákat. Druhý syn měl dudlík, jako fajn, trochu ho to umlčelo. Jenže když mu bylo půl roku a odstěhovala jsem ho do pokojíčku, tak jsem pak třeba desetkrát za noc běhala vracet dudlík. Nějak to nic moc neulehčilo. První byl zas v tomto věku připojený v noci nonstop. Holt miminka.
Nicméně, ani na jednom to nezanechalo žádné následky, jsou samostatní, už jsou velcí a spí celou noc. Je to jen období, miminka jsou takto nastavena.

Zwetta
Kecalka 433 příspěvků 6 inzerátů 06.05.18 17:36

No dnes jsem koupila dudlík ze žluté gumy té nejmenší velikosti, tak uvidíme.., ale stejně si myslím, že ji tím opět neoblafneme.. :roll:
Mě jde spíš o to, že nechci aby byla přepitá, to by byl zase začarovaný kruh.. :zed:

Rive
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 06.05.18 18:21

Ale deti umi sat i nenutritivne.
Prvni cca tri mesice jsem mela syna na prsu skoro porad a ted ma 5 mesicu a uz nepotrebuje tak dudlat, takze ho jen vylozene kojim a je spoko.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >