Kojit či přejít na UM ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mišule M.
Povídálka 15 příspěvků 05.05.18 07:31
Kojit či přejít na UM ?

Ahoj maminky, mám dotaz, týkají se kojení a UM. Třeba má některá z Vás stejné zkušenosti a poradí mi :-)Nevím si rady s mým 9měs. synkem :-( Trvá to již přes 2 měsíce…budí se v noci co 2 hodiny a uklidní ho jen prso… Ze začátku nechtěl jíst, ale to mu rostly zoubky, teď už má 3, takže tím to nebude. Přes den baští příkrmy, svačinky, no prostě všechno. Přes den už nekojím, nevyžaduje to. Pouze večer před spaním, bohužel i v noci a ráno. Myslím si, že to nebude hladem, protože jí fakt dost. Zkusila jsem mu dát sunar, ale odmítá ho-podle mě mu nechutná.
Kašičky před spaním taky nechce, vždy se oklepe a nakopává ho. Takže před spaním baští chleba a později ho jěště nakojím.
Přijde mi, že už je dost starý na to, aby vydržel spát vkuse delší dobu. Můj první syn (nyní 2,5roku) toto neměl…

Reklama

Reakce:

dickys
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 05.05.18 07:40

Podle mě Sunar nepomůže, budí se ze zvyku, ne z hladu. Já dceru v tomhle veku uz v noci nekojila, ale budila se stejně, řešila jsem to vodou z flašky nebo dudlíkem. Odstavila se sama ve 14 měsících a budí se mi v noci stále, někdy jenom třeba jednou dvakrát, jindy jede co 2 hodiny :nevim: Tak ji dám buď cucnout vody, nebo dudlík anebo ji otočím do polohy, ve který rada usíná. Už se taky těším, až bude spát jako člověk :lol:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 05.05.18 07:41

Je uplne normalni, ze se 9ti mesicni dite v noci budi, me malej nespi celou noc doted a ma pres dva roky. Je tu na to tema spousta diskuzi. Pokud kojis, tak koj, proc bys davala UM? Neni jednodussi dat prso nez muset vstat, jit do kuchyne pripravit UM? Pro me rozhodne, malyho mam v posteli, pokud se probudi, dam prso a spime dal.

KristynaTita
Kecalka 360 příspěvků 05.05.18 07:44

Rika se tomu separacni krize, pomuze společné spaní, ne UM :)

nenivolnynick
Kecalka 245 příspěvků 05.05.18 07:45

Normalni u 9m ditete… syn bude mit v cervnu dva, od roku nekojeny, bez sunaru a budi se taky, holt kazde ditko je jine… uz bych nezavadela sunar, to mi prijde fakt zbytecne a mozna ti to ani nepomuze…

Mišule M.
Povídálka 15 příspěvků 05.05.18 07:55

Zkoušela jsem mu dát čaj z lahvičky, když se v noci probudí, ale nechce ho. Dudlik taky ne. Uklidní ho až když je u mě v posteli a dostane prso :-)Pak usne, ale stejně se budí…Je to tak, každé dítě to má jinak. První syn spal dobře a spí doteď.
UM jsem právě zkoušela z toho důvodu, jestli mu třeba mé mléko nestačí nebo nemá hlad.

Jana206
Nadpozemská drbna 26003 příspěvků 05.05.18 07:56

Je to úplně normální, děti mají různá období, kdy se v noci budí a hladem to není. Spíš vývojovým obdobím, mozek zpracovává zážitky, které přes den nestihl. Dále je potom teorie, že nemůže navázat jednu fázi spánku na druhou.
Mě všechny děti poměrně dobře spí, toto období jsem řešila tak, že jsem odešla spát do jiné místnosti. U nás to naštěstí bylo bez řevu, dítě si chvilku požvatlalo a potom zase usnulo.

UM bych mu nedávala a kojení večer a ráno bych mu nebrala. V noci bych se to snažila eliminovat nebo odbourat tím, že bych šla spát jinam. Jedno kojení za noc bych u tak starého dítěte v klidu tolerovala. Kdyby se budil každou hodinu, to už ne. Za mě úplně ideální situace, pořád jsou zachovány výhody kojení, ale v případě nutnosti od dítěte můžeš na pár hodin odejít :) Pokud k tomuto dospěji u nejmenší dcerku, budu spokojená, ale v tomto je každé dítě jiné. Některé se chce dlouho převážně kojit, některé si eliminuje počet kojení pomalu s prvním příkrmem.

rubeola
Povídálka 29 příspěvků 05.05.18 07:57

@Mišule M. Mám to podobné. Dcera devět měsíců, přes den kojím třikrát a v noci už to ani nepočítám. Už to trvá tři měsíce, co se tak často budí. Spí se mnou v posteli a kojím v polospánku, takže vyspaná jsem. Ale co si budeme povídat, není to ideální. Není to jídlem, zvykla si na to, že když se v noci probudí, pomůže ji usnout prso. Změní se to asi časem..doufám :)

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 05.05.18 08:39

@Mišule M. U nas doma to same. Syn ma 9 a pul mesice. Flasku i dudel odmita. Zkousela jsem v noci uklidnovat i nosenim, hlazenim - nic. Jen prso u me v posteli a stejne se budi. Uz jsem vycerpana. A tky nevim, co s tim

Huk
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 05.05.18 08:53

Holky, asi vás nepotěším. Moje starší začala spát celou noc až teď po čtvrtých narozeninách. Nejdřív pomáhalo kojení, po odstavení dudlík, když jsme vzali dudlík, tak aspoň napít z flašky. Ještě ve třech letech mě volala v noci tak 2× minimálně. To se narodila mladší, takže jsem v noci vstávala k oběma a přebíhala z ložnice do dětského a zpátky. Pak se naštěstí větší naučila v polospánku přijít. Což trvalo asi rok, kdy u nás byla každou noc.
Roční kojím tak po 2-3 hodinách, ale spí se mnou, tak jen vysypu prso a spí se dál. Za ty čtyři a půl (skoro) roku, co máme děti jsem nespala celou noc ani jednou. Jo vlastně po císaři na pooperačním :mrgreen:

elibro
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.05.18 09:21

U nás to bylo v podobné době žízní, mlíko nějak nezabíralo. Zabrala sklenka s vodou. Ale klidně je možné, že je to jen období a potřebuje se tebou a kojením ujišťovat a uklidňovat. Tak bych si ho vzala do postele, ať je to vstávání co nejmíň bolestivé, a dopřála mu to. Vždyť je ještě mimino.

evulkanov
Ukecaná baba ;) 1784 příspěvků 05.05.18 09:24

@Huk mam jeste 6 leteho syna a 4 letou dceru. Odstavili se sami prave kolem 9-10 mesice a v noci se pak budili jednou a dostali flasku se Sunarem. Od 2 let spi celou noc. Ale treti syn ne a ne tu flasku prijmout a jsem jeho dudel v noci.. A pak prave rano po probuzeni (mezi 6-7 hod.), je za hodinu unaveny a chce spat…

Mišule M.
Povídálka 15 příspěvků 05.05.18 15:13

Nezbyde nic jiného než zatnout zuby, vydržet a doufat, že to brzy přejde :P :P
Jinak je to strašně hodné, spokojené a usměvavé dítko. Jen ty noci…Už jsem z toho vyčerpaná. Někdy to právě vzbudí i staršího syna, což je na prd.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Příběhy amerických vrahů: Ted Bundy byl chytrý hezoun. A také nekrofil a sadista

Minimálně třicet obětí za pouhopouhých pět let. To je statistika jednoho z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama