Reklama

Benedikt, pískavice, jestřebina, ricinus communis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 04.05.18 13:20
benedikt,pískavice,jestřebina,ricinus communis

Ahoj, můžou se tyto preparáty na zvýšení laktace brát dlouhodobě v kuse nebo jednou za čas je nutné dát pauzu? ps: myslíte, že pro dlouhodobé plné kojení je nezbytné spát s miminkem v jedné posteli nebo nosit v šátku?

Reklama

Reakce:

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 04.05.18 13:29

Ja beru uz rok piskavici, benedikt a moringu. Homeo nema smysl brat dele jak par dni.

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 04.05.18 13:32

@e008 a pociťuješ, že ti tyto bylinky zvyšují laktaci?

Eduarda
Kecalka 427 příspěvků 04.05.18 13:36

Já to všechno střídala, jen piskavici jsem jedla v kuse. K tomu jsem měla ještě TCM - naramek osmi perel (Nu ke ba zhen van, pokud si to pamatuju správně). Šátek jsem nikdy neměla a mimina v posteli jen uspavala. Kojila jsem starší 13 a dvojčata 11 měsíců, ale vždy ještě odsavala, protože holky většinou nevytahly celou dávku. Ať se daří a mlíko teče proudem :D e.

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 04.05.18 13:39

@Eduarda ten náramek je prosím na co

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 04.05.18 13:48

@aduska912 nevim, jestli zvysuje, ale pokazde kdyz zacnu vysazovat, laktace klesne.

Hoa Mai
Kelišová 5591 příspěvků 16 inzerátů 04.05.18 13:50

@aduska912 Mně pomohly první tři zmiňované u druhého dítěte při silném bojkotu kojení, brala jsem je ale asi jen měsíc, než se problém upravil. Pokud si ale dobře pamatuju, říkala mi lékárnice, že benedikt a pískavice se dlouhdobě brát může. No a jestřabina je v běžně dostupných kojočajích, u té bych vůbec nepochybovala, že je možné ji pít dlouhodobě. U prvního dítěte jsem se jí musela vyhýbat, protože se mi po ní moc nalévala prsa, takže za mě funguje :-D. Homeopatika jsem nezkoušela.
Co se týká šátku a společného spaní v posteli, nezbytné to určitě není, nicméně já si teda u sebe všimla, že se mi prsa v přítomnosti dítěte nalévají častěji, takže pokud máš problémy s kojením, mohlo by obojí mít pozitivní vliv na tvorbu mléka. Pokud je to ale proti tvému přesvědčení a společné spaní nebo nošení ti není příjemné, nedělej to, psychická pohoda je ještě důležitější.

Eduarda
Kecalka 427 příspěvků 04.05.18 14:56

Adusko, to je přípravek na zvýšení laktace z čínské medicíny. Dá se koupit na netu. E.

Charlie18
Kecalka 262 příspěvků 04.05.18 16:26

Já teda brala piskavici a benedikt 3× denně 3tablety 10 dní a zvýšení tvorby mléka bylo znatelné už po dvou dnech a účinek byl dlouhodobý.

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 04.05.18 20:57

@Eduarda můžu poprosit o konkrétní odkaz na ten náramek? jak dlouho jsi ho brala? myslíš že ti pomohl?

Eduarda
Kecalka 427 příspěvků 04.05.18 21:20

Brala jsem ho první 4 měsíce vždy jednou za měsíc. Na zboží mi pod „naramek osmi perel“ vyjelo spoustu odkazů, já ho i s piskavici kupovala přímo v obchůdku na Proseku. Přišlo mi, že fungoval víc než homeopatika…

aduska912
Kecalka 234 příspěvků 04.05.18 21:25

@Eduarda právě že píšou 3× denně 8 kuliček. kolik kuliček si prosím brala za ten měsíc? měla jsi ty černé kuličky nebo toto http://www. aktivni-zivot. online/gynekologie-a-tcm/naramek-osmi-perel/

Eduarda
Kecalka 427 příspěvků 05.05.18 08:10
@aduska912 píše:
@Eduarda právě že píšou 3× denně 8 kuliček. kolik kuliček si prosím brala za ten měsíc? měla jsi ty černé kuličky nebo toto http://www. aktivni-zivot. online/gynekologie-a-tcm/naramek-osmi-perel/

Ahoj Adusko, brala jsem ty tmavě hnědé, většinou 3×5 a vybrala jsem jednu krabičku za měsíc…
 E.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinářky potvrdily, že žádní sirotci neexistují, arabista jejich hledání nechápe

Reportérka České televize Markéta Kutilová odjela do Libanonu, aby zjistila,... číst dále >

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama