SOS!! Dítě vůbec nechce pít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Faris
Povídálka 45 příspěvků 04.05.18 12:05
SOS!! Dite vubec nechce pit.

Ahoj holky. Mam treti den menzes. Malej (4mes) odmita pit, nechutna mu to, ale vzdycky se nakonec prisaje. Dneska ale ne. Od rana nic nemel, naposledy jedl v 6. Dostala jsem do nej par lzicek caje. Vzdycky to nejak zaspi. Ale ted uz jsem nervozni, musi mit hlad.. :,( kdyz ho priblizim k prsu, doatane zachvat, jak kdybych ho vrazdila! Co s nim???

Reklama

Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 04.05.18 12:10

Co když odstříkáš a dáš z lahve? To taky nevypije?

Aduš8
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 04.05.18 12:14

A nedohání to přes noc v polospánku? Náš malý nechtěl přes den při kolikách a vždycky to dohnal v noci. Kolikrát jsem ho kojila naposledy v poledne a pak až večer kolem desáté..mezitím se vždycky přisál a hned odtrhnul.

Myssicka  04.05.18 12:19
@Faris píše:
Ahoj holky. Mam treti den menzes. Malej (4mes) odmita pit, nechutna mu to, ale vzdycky se nakonec prisaje. Dneska ale ne. Od rana nic nemel, naposledy jedl v 6. Dostala jsem do nej par lzicek caje. Vzdycky to nejak zaspi. Ale ted uz jsem nervozni, musi mit hlad.. :,( kdyz ho priblizim k prsu, doatane zachvat, jak kdybych ho vrazdila! Co s nim???

Předpokládám, že je jen kojený. Flašku s odstrikanym mlékem jsi mu někdy zkoušela dát? Kromě toho, že mléko teď jinak chutná mu především jinak voníš. Hlavně se uklidni, protože to zase přejde. Zkus odstříkané mléko do flašky nebo stříkačky, nebo lít po malíčku, jestli to je moc složité, např. nemáš čím odsávat, vyndej své triko, nebo noční košili klidně z koše na prádlo (pokud není k. o.) z doby před menzes a to mu dej před kojením pomuchlat, při kojení pod nos. Ty si udělej čaj, nejlépe pro kojící. A zkoušej to. Vím, že je to těžké, ale musíš být především v klidu a nenervovat se. On se zas napije. Kdybys chtěla přejít na um, tak to je také nová chuť pro něj, takže by si také musel zvykat, akorát to bývá jednodušší právě proto, že se maminka uklidní, že jí drobek neumře hlady a ten to vycítí a začne pít. Ale to by byla škoda.

s.y.p.t.a
Kecalka 482 příspěvků 04.05.18 12:21

Děti někdy vnímají při menstruaci změnu chuti mateřského mléka a pak bojkotují kojení. Zkusila bych častěji přikládat v noci, to bývají děti více ospalé, otupělé a většinou pijí lépe. Můžeš vyzkoušet i ve dne kojit v zatemnělé místnosti nebo změnit polohu, třeba fotbalovou, kdy dítě přikládáš k prsu zboku. Někdy se také lépe přisají. A pak nahaté tělíčko malého, třeba jen v plence, na nahé tělo své. Můžeš také zkusit odstříkat a krmit po prstu. No a pak trpělivost, ono bude za pár dní lépe.

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 04.05.18 12:31

Tak dej Nutrilon, svět se nezboří! hlavně se nenervuj, bude to ještě horší :kytka:

Icestar
Závislačka 4131 příspěvků 3 inzeráty 04.05.18 12:33

@Faris Nepanikař, pár dní se sníženým příjmem mléka dítě přežije bez újmy :kytka: Zase se rozpije, hlavně nestresuj

Aduš8
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 04.05.18 12:34

A hlavně, pokud máš menstruaci už třetí den, mělo by se to každým dnem vrátit do normálu, už ti klesne hladina hormonů, kvůli kterému to prckovi nechutná.

Hadumi
Extra třída :D 13094 příspěvků 04.05.18 12:36

Jo, zažila jsem to u syna (rostly tedy zuby), pil třeba 1-2× za 24 hod., trvalo to tak 3-4 dny, fungovalo aspo%n trochu, když jsem ho v noci budila. Lahev nechtěl.

S.Verka
Povídálka 48 příspěvků 04.05.18 13:40

Taky jsem s tím bojovala, byly to nervy :zed: zkoušela jsem co nejvíc kojit když malá spala, v polospanku pila docela dobře, později se mi osvědčilo i ji dát nějakou hračku do ruky, prohlížela si to a ani si nevšimla že má prso v puse :D tak se drž! :kytka:

S.Verka
Povídálka 48 příspěvků 04.05.18 13:42

Jo a sledovala jsem radši jestli ma dost počuranych plenek, aby nebyla dehydrovaná.

Faris
Povídálka 45 příspěvků 04.05.18 14:09

Holky, diky za uklidneni. Malej se napil konecne. Nahrala jsem si prsa, poradne promasirovala, at to aspon snadno tece, kdyz uz to nechutna.. rozdudala jsem ho dudlikem a pak mu ho vytrhla a strcila misto nej rychle do pusinky cecik:)) jak to teklo, tak se sice ksichtil, ale aspon se najedl..diky bohu. Uz jsem si rikala, ze kdyz to nepujde ted, dam mu sunar. Blby je, ze neumi pit z flasky. Tak bych mu ho dala lzickou. Ale snad to nebude nutny..ted konecne usnul v klidu s plnym briskem a ne vycerpanej rvanim. Ufff…

Aduš8
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 04.05.18 14:13

@Faris :palec: :palec: :palec:

S.Verka
Povídálka 48 příspěvků 04.05.18 15:53

@Faris super! :) Tak ať je ten bojkot brzy u konce! :mavam:

lovethelife
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 04.05.18 17:47

@Faris resim ted podobny problem, akorar ze dcera (4m) ma horecky a prujmy, tak jsem celkem silela, kdyz nechtela pit… Ale co se mi vzdycky osvedci, tak kojeni v polospanku, to pije vzdy a nebo doslova hned jak se probudi. Zadne prebalovani nic, rovnou prso. A nekdy se chce kojit jen v leze. Vim, je to o nervy, ale chce to vydrzet. Priroda to vsechno ma perfektne vymysleny, urcite se par dnu bojkotu nic nestane. Drzim palecky :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama