Růstový spurt miminko 18dnů

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 08:35
Růstový spurt miminko 18dnů

Ahoj mám doma druhého syna 18dnů a v kojení jsem nováček. Bohužel u prvního syna jsem nekojila dlouho - pouze necelé 2 týdny. Takže o kojení toho moc nevím. Každopádně teď 2 den se mi přes den budí syn po necelé hodina s pláčem a dožadování se prsa (vždy zkouším na malíčku zda saje a má hlad jinak to u nej nepoznám) potom saje, ale dlouho to nevydrží myslím, že tak cca necelých 5minut možná ani to ne. A usne. Dám krknout a do postýlky. Toto se opakuje celý den. Někdy se začne rozčilovat už při kojeni. Přitom se neprohýbá nekroutí, takže usuzuji, že to bříško není. Večer se mi též budí častěji než se budil. Může to být spurt růstový? Jsem z toho už vyřízená. Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 28.04.18 08:46

Asi muze :think: zkus vydrzet, u nas to preslo po trech dnech zase do normalu a kojim stale (14 mesicu) pravda, ze nase byla uz starsi, tak kolem trech mesicu :nevim:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1219 příspěvků 28.04.18 08:53

Miminko muže sát malicek i bez hladu. Prostě jen sací reflex. Já bych to tipovala na bolest břicha, kroutit se u toho vyloženě nemusí. To příliš časté kojení to muže jen zhoršit, je lepší kojit déle (přední i zadní mléko), než po hodině po dobu 5ti minut. Zkus udělat větší odstup mezi kojením (alespoň 1,5 hodiny), nebude se mu tolik míchat v žaludku staré a nové mléko (to také způsobuje bolest nebo blinkání) a pokud mezitím bude plakat, tak houpat, houpat, utěšovat, asi to bude bříško.

U nás tohle ustoupilo až tak kolem toho 3. měsíce, ani se moc nekroutil, ale částo plakal. Bylo to stejné jako u tebe, ale Dr. mi říkala, že mimina mají prostě nezralou trávicí soustavu a bolí je každý “prd”, který prochází střevy.

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:01

@Petrusska007 i když prdi hezky? Já jsem v tomhle opravdu zmatená. Připadám si jako bych v životě dítě neměla, přitom už mám syna 4leteho, ale u mrnouska ještě teď nepoznám proč brečí :( fakt jsem už hotová

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:05

A další problém umím kojit pouze v leze 1) nevím jak v sedě ho nakojit a za 2) hlavně se bojím, že mu ublížím, jelikož má z porodu zlomenou klíční kost na levé straně tak mu nechci ublížit. Dostane se v poloze v ležel k zadnímu mléku? A on mi hlavně u kojeni děsně usina a to tak, ze ho nic nevzbudi ani v porodnici mi ho sestřička nedokázala vzbudit. Fakt jsem už zničena, ale kojit chci co nejdéle

Helileli
Závislačka 2970 příspěvků 28.04.18 09:15

Je to novorozenec, nesnaz se mu odměřovat intervaly, nebo bude brzo po kojení. Kojení jak si řekne. Pokud pije krátce, zkus ho trochu budit, prostřídat prsa, polechtat na bradě.
Poloha vleže nevadí, dbej na její správné provedení, tj. hlava podložená polstarem, neopírat se o ruku. Pokud nevíš jak na kojení v sedě, hodně by pomohl kojící polštář, ale můžeš si mimco podložit jakýmkoli větším polštářem či peřinou. Můžeš zajít za dětskou, aby ho převážila, jestli přibírá. Ale pokud má počůrané plinky, tak bych to nehrotila.

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 28.04.18 09:32
@Pucinka0 píše:
A další problém umím kojit pouze v leze 1) nevím jak v sedě ho nakojit a za 2) hlavně se bojím, že mu ublížím, jelikož má z porodu zlomenou klíční kost na levé straně tak mu nechci ublížit. Dostane se v poloze v ležel k zadnímu mléku? A on mi hlavně u kojeni děsně usina a to tak, ze ho nic nevzbudi ani v porodnici mi ho sestřička nedokázala vzbudit. Fakt jsem už zničena, ale kojit chci co nejdéle

Kojíš jak ti to vyhovuje, prsoum je jedno jak ležíš. Já měla taky asi po dvou týdnech krizi, kojila jsem snad nonstop a dítě přibrali za 10 dní skoro kilo. Jinak tu klíční kost už bude mít asi v pořádku ;) u novorozenců to srůstá rychle

Příspěvek upraven 28.04.18 v 09:33

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:33

@Helileli přibírá prave hezky to chvalila, ze je ukázkový. Počkej kojeni v leze dělám špatně? Hlavu podepřenou má mít kdo? Spodní ruku mám okolo malého hlavičky a vrchní přes nej. V porodnici nerikali, ten bych to dělala špatně 8o asi si myslíš, ze jsme blbka. I se tak cítím teda v tomhle blbym ptaní

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:38

@Helileli takto kojim akorát si tou jednou rukou nedržím prso, ale syna ta prdelku

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 28.04.18 09:40
@Pucinka0 píše:
@Helileli takto kojim akorát si tou jednou rukou nedržím prso, ale syna ta prdelku

Lež jak je tu pohodlné. Já kojila většinou v leže, uspávala jsem tak. Kojení v sedu když jsme byli venku.

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:43

@pikola začátkem května ho můžu pokládat nás levou stranu, ale ještě se na to musí kouknout dr. Bohužel i ja mám nějakou krizi. Díky bohu, ze staršího si na víkend vzala mamka, abych měla klid na mladšího. Snad brzo zase do těch miminkovských kolejí zajedu. :)

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:45

@pikola v leze mi to je pohodlné jen se v sedě budu muset taky naučit až někde bude potřeba. Těžko si někam lednu na lavičku :D :D :D

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 28.04.18 09:48
@Pucinka0 píše:
@pikola začátkem května ho můžu pokládat nás levou stranu, ale ještě se na to musí kouknout dr. Bohužel i ja mám nějakou krizi. Díky bohu, ze staršího si na víkend vzala mamka, abych měla klid na mladšího. Snad brzo zase do těch miminkovských kolejí zajedu. :)

Moje si zlomila klíční ve dvou letech a za týden už se normálně pohybovala. Čím menší tím jim to rychleji srůstá.
Při obtížnějším vybavení dítěte může při porodu dojít k nalomení nebo dokonce zlomení klíční kosti. Pro matku to většinou znamená jen opatrně zacházet s ručkou dítěte na postižené straně. V prvním týdnu dítě se zlomeným klíčkem nepokládáme na bříško. Poranění se velice rychle hojí. Do 2–3 týdnů je kost zdravá a pevná.

Pucinka0
Kecalka 305 příspěvků 28.04.18 09:52

@pikola děkuji za info :) tak nechápu proč dr říkala, ze se to hojí klasicky 3 týdny jako normální zlomenina. A co malá dělala, ze si ji zlomila? 8o

pikola
Neúnavná pisatelka 19282 příspěvků 28.04.18 09:54
@Pucinka0 píše:
@pikola děkuji za info :) tak nechápu proč dr říkala, ze se to hojí klasicky 3 týdny jako normální zlomenina. A co malá dělala, ze si ji zlomila? 8o

Spadla ze sedačky v sedu po zádech na rameno a malým dětem se zlomí klíční kost :roll: no bylo to veselý

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >