Reklama

Velká prsa a malinké bradavky - kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 13:17
Velká prsa a malinké bradavky - kojení

Mám poměrně velká prsa (vel. E) a malé bradavky i malý dvorec. Bradavka sama o sobě má cca 4-5mm, celý dvorec tak 3 cm. Není vpáčená ani plochá, jen je neskutečné malá. Jsem teď těhotná, prsa se zvětšila a dvorec je tmavší, ale žádné zvětšení bradavky ani dvorce nenastalo. Když vidím kojící kamarádky, které mají bradavku klidně 1,5 cm velkou a vystouplou, tak si říkám, jak to budu dělat? :D Chtěla bych kojit, jde to vůbec s takto malými bradavkami? Mám si teď během těhotenství zajít za nějakou laktační poradkyní, pomůžou formovače?
Prosím o zachování anonymu, děkuji.

Přečtěte si článek: Kojení - Průvodce od A do Z

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 13:21

Velikost bradavky a dvorce je pro kojení uplně jedno. Mám také malinké a kojila jsem bez problému. Hlavně, že nejsou bradavky vpáčené. Dítě si ji časem „vycucne“ neboj :)
 T.

Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 27.04.18 13:22

Tak znát nějakou laktační poradkyni osobně není na škodu, ale řekla bych, že malé bradavky nejsou na závadu. Nestresuj se dopředu, že ti nepůjde kojit. Nech si ukázat správnou techniku a té se drž.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 13:25

Mám malá prsa i velmi malé bradavky a kojila jsem všechny své 3 děti dohromady 4 roky ;)

vertunka
Závislačka 4579 příspěvků 27.04.18 13:45
@Anonymní píše:
Mám malá prsa i velmi malé bradavky a kojila jsem všechny své 3 děti dohromady 4 roky ;)

Ja mam zas velka prsa a velke bradavky - dle LP uplne kojici ideal. A nekojila jsem ani jednu dceru (respektive prvni 3 mesice, druhou 6 tydnu).
Na velikosti opravdu nezalezi a je to velice individualni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 13:59

Mám nejenom malinkaté bradavky a dvorce (mnohem menší než vy), ale i vpáčené bradavky. Kojila jsem skoro dva a půl roku. Vše je o motivaci kojit. P. S.: Nyní už vpáčené bradavky nemám, syn je za ty dva roky a něco upravil do normálu :lol:

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 27.04.18 13:59

Mám podobný typ prsou. U nás v porodnici cpali téměř všem hned formovače a kloboučky, ty formovače byly k ničemu a dost nepohodlné, díky klouboučkům nám kojení šlo jakžtakž, ale po návratu domů jsem si hned pozvala laktační poradkyni a ta nás naučila na první pokus bez kloboučku. Díky tomu malá vypila mnohem rychleji větší dávku a spolykala méně vzduchu, takže jsem ráda, že jsme kloboučky odbourali. Ale jako první pomoc dobré, s kloboučkem by se dítě mělo přisát na jakoukoliv bradavku.

p0pokatepetl
Kecalka 116 příspěvků 27.04.18 14:09

Mne maly zrusil bradavku v prvom tyzdni, takze posobila vpacenym dojmom, len proste z nej hodne velky kus chybal :mrgreen: druhu si velmi rychlo vycucol do celkom velkej velkosti a v konecnom dosledku tu zrusenu „vpacenu“ ma omnoho radsej a lahsie sa k nej prisava ako k tej velkej :) je to o technike a psychike, drzim palce :kytka:

Myssicka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:15

Nenech si nacpat kloboučky, to bylo první, co mi v porodnici řekli, když se malá na sále přisála a na chvilku pustila. Mám větší prsa a tak jí to vyklouzlo. Koukala jsem jako blázen a řekla, že to snad nebude nutné. Samozřejmě vůbec nebylo :lol:. Mimčo má mít při správném kojení v puse i dvorec, jak se ti prsa zhruba třetí den nalejou, tak je to pro něj těžší, já si musela celý dvorec zploštit a nacpat jí ho do pusy, aby se chytla, ale dopadlo to a pak už to uměla sama. A bradavky se ti zvětší právě kojením, měla jsem malé a teď z nich mám dudlíky. Vůbec se tím nestresuj, uvidíš, že ses bála zbytečně

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 14:21

Měla jsem to podobně a malá bez kloboučku nepila, takže zaplať pán Buh za to. Uvidíš v porodnici, oni si to budou kontrolovat jestli pije nebo ne a když to nepujde, tak ti je taky nabídnou. Žádný strachy, ať tak nebo tak, pujde to :-)

TRG
Kecalka 404 příspěvků 27.04.18 14:32

Tak tohle je téma pro mě… Mám ten samý problém. Nebo jsem spíše měla. V porodnici si mysleli, že se malý špatně přisává kvůli malým bradavkám, a to jsem od půlky těhotenství nosila formovače. Ty na velikost neměly vůbec vliv. Nakonec se třetí den projevila infekce, tak proto asi na začátku pil špatně. Začala jsem odsávat elektrickou odsavačkou, doma jsem odbourala občas používané kloboučky… Zkusila jsem snad všechno, snažily se mi poradit 4 poradkyně a po 7 týdnech, kdy jsem nakojila max něco kolem 50 ml jsem to vzdala. Netuším, proč jsem se nerozkojila, nemyslím, že bych v porodnici nebo doma měla nervy, pila jsem i jedla v pohodě, malý sát uměl prý docela dobře, technika OK… prostě uvidíme, co bude příště, ale jestli jsou nějaké rady, jak na malé bradavky, tak si to ráda poslechnu. Na všechno ostatní se hledají rady lépe, ale na problém velká prsa + malé bradavky i dvorce, na to jsem toho moc nenašla. :D P. S. Proč je tu tolik anonymů? Já se trochu stydím, za to všechno, co píšu, ale že by to bylo tak osobní? ;)

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 27.04.18 15:56

Vubec se nestresuj. Tez mam velka prsa a male bradavky. Kojim uz treti miminko a jsou porsd stejne male. Predchozi deti jsem kojila 31 a 30 mesicu. Kdyz se narodila prvni, tak jsem poprosila na sale sestru at mi pomuze prilozit. Ta jen vyvalila oci na moje prsa a rekla, ze nevi, jestli to vubec pujde, kdyz jsou tak velky a ze mam rict laktacni az budu na sestinedeli a odesla :zed: Ja se nastvala, jak jako ze to nepujde, musi to jit, pririda mi nadelula prsa a dite, prece ho nenecha bez mlika. A prilozila jsem si ji sama. Slo to, mala se uz na sale pekne prisala. LP mi pak akorat poradila fotbalovku, ale doma jsem si kojila podle sebe a vse v pohode. Hlavne se pak nenech nejak vystresovat v porodnici :mavam: At ti vse dobre dopadne a at krasne kojis :hug: :mavam:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 27.04.18 21:36

Dite se neprisava na bradavku, ale na dvorec, velikost bradavky ehraje roli.

Michalka80
Kelišová 5081 příspěvků 28.04.18 09:39
@Mandarinka01 píše:
Dite se neprisava na bradavku, ale na dvorec, velikost bradavky ehraje roli.

No, ale proc mi laktacni p. rikala, ze mam sice velky prsa, ale maly bradavky a ze mi je mel partner vytahovat… :oops: jako zvladli jsme to kojeni i s malyma, ale proc to rikala… :think:

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 01.05.18 08:13

@Michalka80 Protoze je laktacni a laktacni. Nektera se neustale vzdelava, ma letitou praxi, naproti nim to jsou holciny, ktere si udelaji jakysi kurz a pk radi. Z vlastni zkusenosti, obcas taky pekny bludy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama