Závist, že máme děti

Anonymní
29.12.19 11:13

Závist že máme děti

Ahoj. Musím anonymně a také přiznat že je to pro mě dost citlivé téma. Mám kamarádku která má šest dětí, další dvě které mají děti čtyři a my máme také čtyři. Už jsme si s nimi o tom povídala a mají podobnou zkušenost že některé maminky nebo snažilky jsou k plodným ženám dost nevybíravě hrubé. Velmi často poslouchám řeči typu : ty projdeš kolem trenek a máš děcko apod. Dnes jsem si zrovna přečetla v diskuzi na webu pro maminky že kde jaká čúza může mít děcek kolik chce a dotyčná nic. Když jsme se o dítě nemuseli snažit 5 let jakoby bylo moje těhotenství méně významné pro okolí a rodinu. Jakoby to bylo jen tak, samozřejmost. Mrzí mě ten až pohrdavý přístup a některé hrubé řeči. Jsou tu maminky které zažívají to samé? Jak reagujete? My to máme navíc i v rodině, bratrova žena dlouho nemohla otěhotnět.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23383
29.12.19 11:16

Já teda nikomu kdo má víc jak dvě děti nezávidím, spíš obdivuju protože mě by jeblo mít tolik dětí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1174
29.12.19 11:16

Přijde mi to dost často spíš naopak. Dost žen v mém okolí je s dítětem trochu mimo realitu, trochu víc :mrgreen:. A jakmile to lidi kolem nich nezajímá, chtějí mít i jiná témata k hovoru, udělají si nějaký vtípek, apod., tak jsou dost často dotčené a mají pocit, že jim asi děsně závidíme :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 11:17

Ne. Nemam tu zkusenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22026
29.12.19 11:20
@Anonymní píše:
Ahoj. Musím anonymně a také přiznat že je to pro mě dost citlivé téma. Mám kamarádku která má šest dětí, další dvě které mají děti čtyři a my máme také čtyři. Už jsme si s nimi o tom povídala a mají podobnou zkušenost že některé maminky nebo snažilky jsou k plodným ženám dost nevybíravě hrubé. Velmi často poslouchám řeči typu : ty projdeš kolem trenek a máš děcko apod. Dnes jsem si zrovna přečetla v diskuzi na webu pro maminky že kde jaká čúza může mít děcek kolik chce a dotyčná nic. Když jsme se o dítě nemuseli snažit 5 let jakoby bylo moje těhotenství méně významné pro okolí a rodinu. Jakoby to bylo jen tak, samozřejmost. Mrzí mě ten až pohrdavý přístup a některé hrubé řeči. Jsou tu maminky které zažívají to samé? Jak reagujete? My to máme navíc i v rodině, bratrova žena dlouho nemohla otěhotnět.
Že si vůbec takové řeči bereš… O mně si nejspíš mysleli, že jsem buď neplodná nebo trapná kariéristka, protože mám první a poslední dítě v 35. Nejsem ani jedno.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 11:20

No ja, ac sama detna, spis slycham blbe kecy na bezdetne, bud ze jsou sobecke nebo nerozumi nicemu. Matky vicero deti zase neuznavaji stiznosti matek jedinacku (1 dite=zadne dite, pockej, kdybys mela 3 jako ja, chachacha). Proste chtelo by to vic tolerance ze vsech stran ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13569
29.12.19 11:23

Chápu tak nějak obě strany. Máme jedno dítě(díky bohu za to) a druhé nám nejde. Z mého pohledu, vám můžu závidět, že vám děti tak jdou ale čtyři děti určitě nezávidím, já bych se zbláznila. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9578
29.12.19 11:24

Šest dětí už asi opravdu nikdo nezávidí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 11:25

@PaníKadrnožková s tím tedy rozhodně nemůžu souhlasit, mít jedno dítě mi připadalo úplně nejnáročnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13569
29.12.19 11:27

Ale taky se spíš setkávám s pocitem u matek více dětí že jako „já jsem matka, kdo je víc“ Chápu že je to velký rozdíl mít jedno nebo 4 ale na druhou stranu, ty ženy to tak chtěly a už věděly do čeho jdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
29.12.19 11:28

Ono se tezko vysvetluje jak ten neuspech boli. Muzu rict, ze ve me negaci pri neuspesnem snazeni vypestovalo az okoli. Nestalo se to tak, ze by tim, ze mi to neslo byli automaticky spatni ostatni. Kdyz zazijete umyslne narazky na to kdy budete mit deti vy napriklad den po propusteni z nemocnice po revizi neda se ten vztek a beznadej popsat. Kdyby lidi v sobe meli vice taktu a brali otazky na manzelstvi, plozeni deti a jiny jako intimni, tolik zen by nezapsklo. Kdyz bych si mela vybrat mezi neplodnosti a narazkama na trenky vyberu si trenky. A neni to mysleno ve zlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 11:28

@PaníKadrnožková přesně, já mám jedno dítě a jsem méněcenná, mám to na pohodu, neměla bych o něm ani vědět, jedno dítě žádný dítě… Když někdo zjistí že s jedním jsem měla psychické problémy po porodu a jakákoliv stížnost že jako co bych dělala mít dvě že bych to nezvládla a podobně… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
49136
29.12.19 11:29

Vidíš, mě zas za mé dlouhodobé snahy o dítě štvala ta nadřazenost některých (!!!) matek - nojo, ty máš čas na všecko… to víš, až budeš mít děti, tak pochopíš… ty to máš všecko jednodušší… to poznáš až s dětma… co ty můžeš vědět, když nemáš děti… na dovolený v partě jako bezdětný pár automaticky nejhorší pokoj, dovolená v práci, až co na mě zbyde.
A pak pocit, že když mě sejří něčí nevychovanej fracek a nenechám si ho skákat po hlavě, tak ho matce jako zoufalá neplodná závidím :mrgreen:
S jedním dítětem jsem opět věděla houby, jedno dítě - žádné dítě, atd.
Teď mám děti dvě a nemyslím, že by mě to mateřství semlelo natolik, abych měla potřebu bezdětným (ať už dobrovolně nebo ne) dávat tohle „já jsem matka a kdo je víc“ najevo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 11:31

Já jsem se spíš setkala s tím, že mi závidí 2 spolužačky ze základky (je nám 25), protože mám skvělýho manžela, vlastní byt, VŠ, fajn práci, pěkný auto a nemám děti. Ony si v 17 udělaly dítě, nedodělaly školu, tatínek pro dítě jaksi není a práce pořádná taky ne. Jsem pro ně kariéristka, nemám prý mateřské pudy a nevím co. Mě je tohle tak nějak fuk, spíš se nad tím bavím :nevim: vždycky na obou stranách budou lidé, co druhé skupině závidí. Já nezávidím dětným kamarádkám a už vůbec nikdy nebudu závidět těm, co mají víc jak 2 děti. :nevim: zas vím, že jsou ženy, které mě nezávidí a jsou šťastné, že jsou mladé maminky a že mají děti. Každý ať si svůj život jak chce, pro každého je důležitého něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.19 11:31

Holky to je teda hrozný, to jsem nevěděla že to máte takhle. Zase to vidím a chápu jinak. Mě by nikdy nenapadlo někoho ponižovat protože má jedno dítě, ani se povyšovat že máme čtyři.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama