Zavřená školka -covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.11.21 15:54

Zavřená školka -covid

Ahoj, prosím o radu. Včera jsem dostala meil, že se naše školka zavírá z důvodu covid pozitivních učitelek. Dnes mám dovolenou, ale tu jsem měla plánovanou už dříve. Od zítřka co? Dovolená, nebo očr? Tu mi vystaví doktorka nebo snad školka? Prosím kdo má zkušenost, jak mám postupovat? Dcera je v pořádku, naposledy byla ve školce v úterý 2.11. pak byla se mnou doma, měla jsem dovolenou. Týká se jí nějaké omezení? Prosím anonym, chodí sem kolegyně. Moc děkuji a pěkný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25218
8.11.21 16:00

Zavolej doktorce a domluv se s ní na vystavení očr.
Když byly zavřený školy mimořádným opatřením, tak očr vydávala sociálka (na základě papíru od školy), tohle je spíš běžná karanténa, tu vystavuje praktik.

Co se týče vlastní karantény a testů, záleží, kdy ty učitelky byly pozitivní, příp. kdy měly příznaky. Trasuje se dva dny před pozitivním testem nebo dva dny před příchodem příznaků.
Tzn., pokud dcerka byla naposledy ve školce 2.11., tak pokud to u učitelek propuklo 3. nebo 4. jste mezi kontakty také - respektive je v nich tvoje dítko.
Pak je potřeba 5-7. den od kontaktu dojít na PCR test (dotrasuje hygiena, nebo může vydat ežádanku dět. doktorka, někteří doktoři se trochu cukají, tak uvidíš).
Když je negativní a dcera je bez příznaků, sedmým dnem končí karanténa, když pozitivní, dceři nastává izolace a tobě karanténa jako jejímu rizikovému kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 16:06

@Mar__tanka1983 ještě v pátek 5.11. se normálně vyučovalo. A meil jsem dostala včera. Pokud se trasuje 2 dny před, je z obliga. Děkuji za info :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
25933
8.11.21 16:11
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 ještě v pátek 5.11. se normálně vyučovalo. A meil jsem dostala včera. Pokud se trasuje 2 dny před, je z obliga. Děkuji za info :palec:

Pokud měla pozitivní test dneska, tak minimálně pátek se počítá. Vyzkoušeno ze školy. Pokud byla ve školce v úterý, tak by mohla být mimo, ale do školky asi stejně nebude moc, není tam dozor. Takže doktorku a vyřešit OČR s tím, že by se na ní nemusela vztahovat karanténa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
8.11.21 16:20
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 ještě v pátek 5.11. se normálně vyučovalo. A meil jsem dostala včera. Pokud se trasuje 2 dny před, je z obliga. Děkuji za info :palec:

Meil. To bude elektronická pošta mezi absolventy vysoké školy života co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25218
8.11.21 16:24
@Anonymní píše:

Záleží, aby učitelka nebyla nastydlá už od středy, měla tedy příznaky, ale až v pátek měla výsledek testu třeba…prostě uvidíš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34417
8.11.21 16:24
@Aspera píše:
Pokud měla pozitivní test dneska, tak minimálně pátek se počítá. Vyzkoušeno ze školy. Pokud byla ve školce v úterý, tak by mohla být mimo, ale do školky asi stejně nebude moc, není tam dozor. Takže doktorku a vyřešit OČR s tím, že by se na ní nemusela vztahovat karanténa.

no to nevím. U nás všechny třídy nechaly, i když vyšly pozitivní testy, zatím teda antigeny. Ale prý ani při potvrzení se nic dít nebude. Známá v úterý ve škole, večer příznaky, pozitivní test až v pátek a nikdo do karantény nejde, nevadí, že v úterý měla příznaky. Test v pátek, dva dny zpět ve škole nebyla a šlus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25933
8.11.21 16:31
@vokishka píše:
no to nevím. U nás všechny třídy nechaly, i když vyšly pozitivní testy, zatím teda antigeny. Ale prý ani při potvrzení se nic dít nebude. Známá v úterý ve škole, večer příznaky, pozitivní test až v pátek a nikdo do karantény nejde, nevadí, že v úterý měla příznaky. Test v pátek, dva dny zpět ve škole nebyla a šlus.

U nás v pátek naposledy ve škole, v pondělí příznaky, ve středu pozitivní test a od čtvrtka celá třída karanténa. A to ještě byla ta třída v pátek skoro celý den venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34417
8.11.21 16:33
@Aspera píše:
U nás v pátek naposledy ve škole, v pondělí příznaky, ve středu pozitivní test a od čtvrtka celá třída karanténa. A to ještě byla ta třída v pátek skoro celý den venku.

nechápu, podle čeho postupují. Měl by být nějaký stejný postup, ne že si to každý dělá kreativně podle svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 16:44

@vokishka No tohle mě upřímně hrozně rozčiluje. Člověk nemá kde zjistit informace, v TN stále a pořád to samé, místo aby informovali. Třeba to trasování je pro mě novinka. Kde jinde než ve sdělovacích prostředcích by se mělo lidem říkat co mají dělat když nastane ta daná situace..

• Citovat
  • Nahlásit
25933
8.11.21 16:47
@Anonymní píše:
@vokishka No tohle mě upřímně hrozně rozčiluje. Člověk nemá kde zjistit informace, v TN stále a pořád to samé, místo aby informovali. Třeba to trasování je pro mě novinka. Kde jinde než ve sdělovacích prostředcích by se mělo lidem říkat co mají dělat když nastane ta daná situace..

Nejlepší by bylo přesvědčit lidi, že je to pro jejich dobro a většina by se vytracovala sama. U nás teď padl do karantény syn a věděla jsem to během dvou hodin o pozitivního testu spolužáka. Takže jsme zrušili návštěvu u prarodičů a bylo. Čekat na hygienu tak tam děti stráví celou sobotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
9.11.21 07:23
@Anonymní píše:

Tak to bych si tedy nebyla moc jistá. Nám přišla SMS z hygieny v pátek ve 4 odpoledne, že se má kluk dostavit v sobotu na test. Prý byl v pondělí v kontaktu s nakaženým. A školka jede bez přerušení dál, protože polovina personálu je očkovaná a tak se jich karanténa netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4480
22.11.21 10:28

Tohle mi přišlo:

V případě, že žák v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí RT-PCR test, ukončí se
karanténní opatření po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

To znamená, že když se naposledy viděli 16.11.,tak karanténa konci 30.11.?

Děkuji za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat