Zažitky z pohovorů

Anonymní
17.1.21 19:23

Zažitky z pohovorů

Co zajímavého jste zažily na pohovoru? Účastnila jsem se pohovoru firmy, která otevírá novou pobočku a hledá zaměstnance na plný, krátký úvazek i brigádníky.
Při pohovoru, jsem se dozvěděla co vše musíme, služební cesty, zařídit prodejnu, zaškolení, a co druhý víkend pracovní. Na což jsem samozřejmě kývla, že s tím souhlasím, jinak bych měla smůlu s práci.
Ale když jsem se ptala na prac. dobu, plat, benefity. Neřekli ani slovo, tohle prý říkají těm co se dostanou do druhého kola. T
Tedy ty co se dostanou do 2 kola, se jim na základě platu na to třeba vykašlou a ty co neprošli by za ten plat klidně i pracovali.
Odpovídala jsem na krátký úvazek, ale při pohovoru bylo jasně řečeno, že hledají jen na plný, přitom i v nabídce měli napsáno, že stravenky dostanou jen ty co odpracují min. 3 hod. denně
A samozřejmě teď je pozice znova vyvěšená a hledají dál. Tak já myslela, že radši vezmu lidí, kteří se třeba pak projeví jako fajn lidé (když mají praxi apod..) a ne, že pohovorem neprojdou a hledám dál..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4416
17.1.21 19:54

To opakování inzerátů není jen u nových poboček, hledám práci a také se pořád točí ta samá místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
17.1.21 20:05

Jedna dáma se mě ptala na přesné datum narození. Šlo o firmu pracující se zdravotnickými daty. Reagovala jsem poměrně popuzeně, tak dodnes nevím, jestli se mi chtěla kouknout na zdravotní záznamy nebo sestavit horoskop. Nevím, která možnost je horší :D

Jinde jsem byla ujištěna, že práce z domova rozhodně ne, v žádném případě. Přitom to byla práce, která by z domu šla dělat naprosto v pohodě (administrativa, vyřizování objednávek, telefonování apod.). Zhruba měsíc poté nastal covidový lockdown. Občas na ně vzpomínám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
17.1.21 20:21

Mame v rodine vlastnika firmy. Je vyuceny tusim elektrikar. Nepracuje v oboru. Dulezity jak reditel zemekoule.
Jedne slecne na pohovoru rekl, ze sice vypada jak pi.., ale asi nebude uplna pi..
A pak ji zkousel z anglictiny, pritom sam neumi krome how do you do nic.
Cetl ceske vety a potom, co to prekladala, jenom kyval.
Nastesti tam pracovat nesla, slo o obchodaka, sekretarku a falturantku za 16 hrubeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
747
17.1.21 20:24
@Anonymní píše:
Co zajímavého jste zažily na pohovoru? Účastnila jsem se pohovoru firmy, která otevírá novou pobočku a hledá zaměstnance na plný, krátký úvazek i brigádníky.
Při pohovoru, jsem se dozvěděla co vše musíme, služební cesty, zařídit prodejnu, zaškolení, a co druhý víkend pracovní. Na což jsem samozřejmě kývla, že s tím souhlasím, jinak bych měla smůlu s práci.
Ale když jsem se ptala na prac. dobu, plat, benefity. Neřekli ani slovo, tohle prý říkají těm co se dostanou do druhého kola. T
Tedy ty co se dostanou do 2 kola, se jim na základě platu na to třeba vykašlou a ty co neprošli by za ten plat klidně i pracovali.
Odpovídala jsem na krátký úvazek, ale při pohovoru bylo jasně řečeno, že hledají jen na plný, přitom i v nabídce měli napsáno, že stravenky dostanou jen ty co odpracují min. 3 hod. denně
A samozřejmě teď je pozice znova vyvěšená a hledají dál. Tak já myslela, že radši vezmu lidí, kteří se třeba pak projeví jako fajn lidé (když mají praxi apod..) a ne, že pohovorem neprojdou a hledám dál..

Tohle je ale posledních patnáct let normálního :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 20:29

Já se hlásila na pracovní místo účetní, požadavky jsem splňovala. Přišla jsem na pohovor, došly dvě baby - jedna byla personalistka a druhá hlavní účetní. Jak se jmenovaly nevím, nepředstavily se. Hned na úvod jsem se dověděla, že je tam paní, která se to ani po 9 měsících nenaučila, hl. účetní nikoho zaučovat nebude (ani s programem), že z VŠ lezou jen samé nuly (mám VŠ), matky s dětmi jsou lůzy apod perličky. Na nic jsem se zeptat nesměla - nedostala jsem příležitost a i kdyby už během prvních pár minut mi bylo jasné, že i kdybych měla být bezdomovec, tak tuto práci určitě ne. Dali mi vyplnit „krátký“ test na 4 A4, kde bylo spoustu špeků a věcí které se běžně neúčtují. Neměla jsem k dispozici ani kalkulačku a ani účetní osnovu. Sedla si nade mnou hlavní účet jak dráb a sledovala jak to píšu. Neodešla ani na vteřinu - asi abych nikde nic neopsala. Když končil pohovor, tak jsem jí řekla, že si myslím, že obě víme, jak pohovor dopadl a že o místo opravdu zájem ani v nejmenším nemám. Peníze byly nabízené bídné. Inzerát byl přes personální agenturu, která chtěla zpětnou vazbu. Tu jsem jim poskytla. Byl to první pohovor, kde jsem měla sto chutí prásknout dveřma po pár minutách. Jen mi slušnost nedovolila to udělat.

• Citovat
  • Nahlásit
24904
17.1.21 20:33
@garnier píše:
Mame v rodine vlastnika firmy. Je vyuceny tusim elektrikar. Nepracuje v oboru. Dulezity jak reditel zemekoule.
Jedne slecne na pohovoru rekl, ze sice vypada jak pi.., ale asi nebude uplna pi..
A pak ji zkousel z anglictiny, pritom sam neumi krome how do you do nic.
Cetl ceske vety a potom, co to prekladala, jenom kyval.
Nastesti tam pracovat nesla, slo o obchodaka, sekretarku a falturantku za 16 hrubeho.

Ježiš toho pána znám, to je můj bývalý šéf :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24904
17.1.21 20:35

Já se tradičně setkávám s otázkou, co dělám s dětmi, když jsou nemocné…
Jednou jsem volala na jednu pozici, kde se mě paní 15 minut snažila přesvědčit, že s dětmi nemám šanci. Tak jsem jí řekla, jestli kromě toho jak to mám s dětmi chce taky vědět něco o mých dovednostech, nakonec jsem to vzdala a položila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5561
17.1.21 20:51

Také jsem se setkala s otázkami, jestli mám zařízené hlídání, pokud bude dítě nemocné. Jinak na jednom pohovoru vedoucí začal pomlouvat uklízečku, že nevytírá pořádně a pak začal i ostatní pracovníky. To mě dost odradilo a samozřejmě nenastoupila. K jednomu jsem ani nešla, jednalo se o Kik a pohovor na tři kola za úplně směšný prachy, pozice prodavačka :lol: To jsem nepochopila. Přesčasy a směny šílený

Příspěvek upraven 17.01.21 v 21:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
17.1.21 21:03

Některý vaše zážitky jsou fakt bomba 8o :mrgreen:
Já byla na pohovoru jako obchodní zástupce, dělám obchod 4 roky, na pozici vedoucího byl kluk sotva po škole, nad sebou měl manažera, tomu mohlo být tak kolem 35, ale můj vedoucí měl být ten klouček, který stěží vedl pohovor, byl rudý až za ušima, nebyl schopný se mi podívat do očí a ještě koktal :oops: a když mi pak řekl že praxe 4 roky neni moc měla jsem chuť mu jednu střelit a zeptat se kolik může ve svých 20 vědět o obchodničině on.
Na místo mě vybrali, ale já jsem ho odmítla, nějak jsem si to tam nedokázala představit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
17.1.21 21:05

Za me byl asi nejvetsi zazitek pohovor, ktery trval 5 hodin a to jsem na tom pohovoru byla sama! :mrgreen: A to jsem mela jeste pred tim osobnim setkanim u nich ve firme (tady v CR) uvodni pohovor pres telefon s personalistkou z Nemecka, ktera me vyzpovidavala asi 30 minut.
Domu jsem dosla totalne vycerpana a hladova :mrgreen: cely zazitek stal za to, nastesti me nechteli a mne odpadlo dilema, zda nastoupit do prostredi, kde jsem se necitila vubec prijemne.
Pohovor jak na reditele zemekoule, pritom slo o praci v logistice za 30k :mrgreen: skvelou praci jsem dostala jinde par dni potom a doted jsem vdecna, ze to tam nedopadlo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2361
17.1.21 21:11

A jak se případný zaměstnavatel dozví o tom, že máte děti? Já je do CV neuváděla a nikdo se na ně nikdy neptal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24904
17.1.21 21:12

@Jahru mě se zeptali, případně věděli. Tábor je malé město. V momentě, kdy se mě někdo zeptal, tak těžko řeknu, že je nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
17.1.21 21:16

@Jahru tak v určitém věku se tě někteří zeptaj. a je na tobě, jestli říct pravdu, lhát nebo je poslat rovně. o to víc si cením firem, co se neptají.
taky jsem zažila pohovor, kde jsem trpce litovala, že jsem se po dotazech na rodinu a dítě paní majitelky nezeptala, jestli je už v přechodu (věk by měla) a jak to snáší, jestli nemá menopauzální hysterii a jestli jí manžel - spolumajitel firmy nezanáší, to by pak bylo na pracovišti nepříjemně… ale člověk prostě není dost pohotovej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5879
17.1.21 21:23

Jednou jsem byla už ve 3. kole pohovoru na manažerskou pozici do jedné velikánské nadnárodní firmy a bylo tam už úplné konsilium, snad 8 lidí…a mimo jiné i nadřízený té pozice. Všichni byli fajn a sympatičtí, jen ten nadřízený se tvářil jak když nadloube volovi… No, nakonec začal luštit moje CV a zeptal se, jak je jako možné že jsem jsem podle CV strávila na magisterském oboru, který je na 5 let celých 7 let?!
Tak jsem mu vysvětlovala, že jsem od druhého ročníku při škole pracovala (na plný úvazek), proto bylo pro mě lepší si studium rozložit, jak pravidla umožňovala… No a on pořád, že to snad pracuje skoro každý a proč mi to teda jako trvalo 7 let…?!
Tak jsem to už nevydržela a řekla: „protože jsem asi blbá a líná!“ :lol:…no, nevybrali mě, no… :lol: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat