Zažloutlé zoubky u dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 23.03.19 09:17
zažloutlé zoubky u dcery

Dobrý den,

dcera brala 10 dní atb - penicilin, v době jeho užívání se začal dceři na zoubkách (3 roky a čtvrt) objevovat zažloutlý plak, četla jsme, že někdy po atb se to stává, ale že po penicilinu by nemělo, nicméně vždy měla krásně bílé zoubky a ted je má uplně zažloutlé, plus se ji objevily 2 kazy, zoubky čistéme, ale ten plak vůbec nemizí, je to hrozně vidět, jen když se usměje, prostě má žluté zoubky a ted ty kazy, bojim se, aby se z toho plaku neudělaly další, nechápu, že se to tak zničehonic objevilo, bez atb je už 3 týdny a nemizí to, objednala jsem ji k zubaři, ale dali mi termín až 15.5.

může to být z těch atb, protože nechápu jak by ji ty zoubky mohly zničehonic tak zežloutnout, zoubkám věnuji větší péči a ted tohle, fakt mě to děsí, nechci, aby ve 3 letech měla zkažené zuby, ty 2 kazy mě vyděsily, vždy ji pusinku kontroluji a nikdy tam nebyl známka porušení skloviny a z ničeho nic 2 a ještě najednou hlubší a to zažloutnutí, na všech zoubkách :zed:

Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 23.03.19 09:25

@PAN66 no říkají, že nemělo, ale znám několik případu v okolí, že se to stává, někomu to zmizí, jinému ne, neotálela bych s ošetřením, šla klidně dřív jako bolestivý případ, než se ji to prohloubí..sestřenky dcera takhle měla zničené zoubky taky, byla přecitlivělá na atb, po každé léčbě atb se ji objevil kaz a zuby uplně žluté, ji to nemizelo, naštěstí to byly mléčné, ted už má trvalé, ale i tak, po každých atb má na zubech fleky, naštěstí ji mizí..

ivašot.
Kelišová 7495 příspěvků 23.03.19 09:51

Oběma dětem se po penicilínu udělal ošklivý žlutý povlak na zubech. Dceři ho vyčistila zubařka, u syna jsem to už neřešila a tak cca do měsíce to zmizelo. Jen jsem se snažila čistit opravdu hodně poctivě.

marin
Echt Kelišová 9892 příspěvků 23.03.19 10:23

Dceři se po ATB Sumetrolim začaly kazit zuby, šlo to jeden za druhým, také to byly naštěstí první zuby. A má je zluté více než druhá dcera. Čištění zubů se věnuje více než druhá dcera, která je má krásně bílé. Pak se ukázalo, že má alergii na nějakou látku látku obsaženou v ATB, skončila kvůli tomu v nemocnici s horečkami přes 40 stupňů a vyrážkou. Nechtěli tomu věřit, že by to mohlo být z ATB. Naše dr. jí ještě chtěla přidat jednu dávku ATB, to jsme naštěstí řekli, že bez vyšetření ať jí nic nedává. Tak nás poslala do nemocnice, bylo to zrovna mezi vánočními svátky. Tam jí už nic nedali, jen kapačku (protože po týdnu horečky přes 40 stupňů už byla úplně zchvácená) a teplota zázračně zmizela. Ale pořád se jim to nezdálo, že by to mohlo být z těch ATB. Dělali všechny vyšetření, nic nezjistili a napsali pravděpodobně alergická reakce na ATB. Dr. v nemocnici říkal, že aby přesně zjistili, jaká látka jí vadí, by jí museli znovu ty ATB nasadit, ale to že riskovat nebude. ;)

Váš příspěvek
Reklama