Zázvor 10+3tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika Kai
Kecalka 112 příspěvků 06.12.17 22:19
Zázvor 10+3tt

Dobrý den, včera sem cely den pila čaj se zazvorem a medem a dneska sem si přečetla jak je to škodlivé pro plod :(… Prý se může jen 4 g denně a já měla určitě víc :(. Mám se hodně bát nebo jeden den nic neudělá. Děkuju moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 06.12.17 22:27

@Veronika Kai
Hlavně je problém, že zázvor zvyšuje krevní tlak. Jeden den nevadí, ale už ho nepij. Nepij ani nic se šalvějí (některé průduškové směsi).

Veronika Kai
Kecalka 112 příspěvků 06.12.17 22:45

Děkuju moc, už si ns to dám pozor. Bála sem se, že něco může být s miminkem, že sem mu ublížila :(… ale když sem nekrvacela nic, tak snad bude všechno v pořádku

veria
Generální žvanilka 24036 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:51

Tak mě teda zázvorový čaj doporučil přímo gynekolog, když jsem byla těhotná a měla těhotenské nevolnosti. :D

KristynaTita
Kecalka 461 příspěvků 06.12.17 22:55

@veria Ano, v pripade velkych nevolnosti jw dopoeucovan, pokud neni nutny, tak je radno se mu vyhybat.

veria
Generální žvanilka 24036 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:59

Tak já myslim, že dát si občas jeden zázvorový čaj ničemu nevadí. Když se ho nevypijou litry denně…Vždyť se dělají i ty zázvorový lízátka přímo pro těhotný.

Jareach
Kecalka 116 příspěvků 06.12.17 23:11

V klidu, já jsem si na začátku dala sem tam i sušený zázvor. Než jsem zjistila, že se to nemá jíst. A nic se nestalo. Taky znám jednu, která pila ze začátku ovocné šťávy s čerstvým zázvorem skoro denně a taky bez problému. Riziko se zřejmě zvyšuje v závěru těhotenství.

simcaP
Kecalka 419 příspěvků 06.12.17 23:12

Myslim ze jeden hrnek zazvoroveho caje denne ti neublizi. jestli je to caj z cerstveho zazvoru tak bych byla opatrnejsi, nedelala ho tolik silny. vzdyt zazvor se pouziva na nevolnosti, nejen v tehotenstvi :)

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 06.12.17 23:15

Zazvorovy caj piju cela obe tehotenstvi, i ve vetsim mnozstvi. syn je zdravy, druhatko zatim take.

Navic zazvor skodlivy pro plod neni, ja mam tlak v poradku, tak v tom nevidim problem.

simcaP
Kecalka 419 příspěvků 06.12.17 23:24

Zazvor zahriva, prokrvuje, asi je to spis mysleno aby se moc neprokrvovala deloha a nevznikl potrat. aspon takhle jsem to pochopila ja. :nevim:

schvalne sem se koukla na net na zazvor a tlak a na jedne strance pisou ze tlak snizuje na druhe ze zase zvysuje. tak at si clovek vybere :zed:

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 06.12.17 23:34
@simcaP píše:
Zazvor zahriva, prokrvuje, asi je to spis mysleno aby se moc neprokrvovala deloha a nevznikl potrat. aspon takhle jsem to pochopila ja. :nevim:schvalne sem se koukla na net na zazvor a tlak a na jedne strance pisou ze tlak snizuje na druhe ze zase zvysuje. tak at si clovek vybere :zed:

Zazvor je v tehotenstvi doporucen, nic se nesmi prehanet. Jeden nebo dva zazvorove caje nejsou prehaneni Ja pila a piju denne i vetsi mnozstvi a vse ok.

Mína47
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 06.12.17 23:41

Určitě bych ho pila jen né ve velkém množství. To by si potom nemohla třeba ani černý čaj a nejlépe asi nic :pocitac:

Whitedog
Závislačka 2662 příspěvků 07.12.17 00:07

@Veronika Kai

Je to přesně tak, jak píše @simcaP - miminku nevadí, ale jde hlavně o riziko potratu.
Mně třeba zázvorový čaj s medem pomohl vyvolat porod, ale to už jsem byla 41 tt a bylo to žádoucí.

Jinak jde zejména o koncentraci zázvoru - v lízátkách pro těhotné je ho malé množství a zklidňuje žaludek. Ale při vyšší koncentraci, může právě způsobit nežádoucí prokrvení dělohy, stahy a potrat - takže opravdu opatrně. Pokud šlo o pytlíkový čaj, nemuselo by to extra vadit, tam je ho malé množství a je sušený. Ale čaj z čerstvého zázvoru - tak s tím opatrně a v těhotenství opravdu raději vynechat.

Netopirek
Echt Kelišová 8239 příspěvků 07.12.17 01:14

Já jsem si dělala zázvorový čaj normálně. Odvážila jsem si 4g-a že je to docela kus. Dělala si čaj z toho. Měla jsem ho doporučený na nevolnosti a časté nachlazení

eMa321
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 07.12.17 06:08

V úterý jsem to konzultovali s MUDr. Jsem ve 22. týdnu. Prý normální množství v čaji není žádný problém. Musela bych prý sníst fakt velké množství a pravidelně. @Whitedog Mužů se zeptat jak to víte, ze zrovna zázvorovy čaj vám pomohl vyvolat porod? Nemyslím to nijak zle, ale nevěřím ze to můžete vědět.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >