Zázvor 10+3tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:19
Zázvor 10+3tt

Dobrý den, včera sem cely den pila čaj se zazvorem a medem a dneska sem si přečetla jak je to škodlivé pro plod :(… Prý se může jen 4 g denně a já měla určitě víc :(. Mám se hodně bát nebo jeden den nic neudělá. Děkuju moc

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.12.17 22:27

@Veronika Kai
Hlavně je problém, že zázvor zvyšuje krevní tlak. Jeden den nevadí, ale už ho nepij. Nepij ani nic se šalvějí (některé průduškové směsi).

Veronika Kai
Stálice 76 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:45

Děkuju moc, už si ns to dám pozor. Bála sem se, že něco může být s miminkem, že sem mu ublížila :(… ale když sem nekrvacela nic, tak snad bude všechno v pořádku

veria
Generální žvanilka 23071 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:51

Tak mě teda zázvorový čaj doporučil přímo gynekolog, když jsem byla těhotná a měla těhotenské nevolnosti. :D

KristynaTita
Kecalka 377 příspěvků 06.12.17 22:55

@veria Ano, v pripade velkych nevolnosti jw dopoeucovan, pokud neni nutny, tak je radno se mu vyhybat.

veria
Generální žvanilka 23071 příspěvků 1 inzerát 06.12.17 22:59

Tak já myslim, že dát si občas jeden zázvorový čaj ničemu nevadí. Když se ho nevypijou litry denně…Vždyť se dělají i ty zázvorový lízátka přímo pro těhotný.

Jareach
Kecalka 102 příspěvků 06.12.17 23:11

V klidu, já jsem si na začátku dala sem tam i sušený zázvor. Než jsem zjistila, že se to nemá jíst. A nic se nestalo. Taky znám jednu, která pila ze začátku ovocné šťávy s čerstvým zázvorem skoro denně a taky bez problému. Riziko se zřejmě zvyšuje v závěru těhotenství.

simcaP
Kecalka 386 příspěvků 2 inzeráty 06.12.17 23:12

Myslim ze jeden hrnek zazvoroveho caje denne ti neublizi. jestli je to caj z cerstveho zazvoru tak bych byla opatrnejsi, nedelala ho tolik silny. vzdyt zazvor se pouziva na nevolnosti, nejen v tehotenstvi :)

Limi123
Závislačka 2641 příspěvků 06.12.17 23:15

Zazvorovy caj piju cela obe tehotenstvi, i ve vetsim mnozstvi. syn je zdravy, druhatko zatim take.

Navic zazvor skodlivy pro plod neni, ja mam tlak v poradku, tak v tom nevidim problem.

simcaP
Kecalka 386 příspěvků 2 inzeráty 06.12.17 23:24

Zazvor zahriva, prokrvuje, asi je to spis mysleno aby se moc neprokrvovala deloha a nevznikl potrat. aspon takhle jsem to pochopila ja. :nevim:

schvalne sem se koukla na net na zazvor a tlak a na jedne strance pisou ze tlak snizuje na druhe ze zase zvysuje. tak at si clovek vybere :zed:

Limi123
Závislačka 2641 příspěvků 06.12.17 23:34
@simcaP píše:
Zazvor zahriva, prokrvuje, asi je to spis mysleno aby se moc neprokrvovala deloha a nevznikl potrat. aspon takhle jsem to pochopila ja. :nevim:schvalne sem se koukla na net na zazvor a tlak a na jedne strance pisou ze tlak snizuje na druhe ze zase zvysuje. tak at si clovek vybere :zed:

Zazvor je v tehotenstvi doporucen, nic se nesmi prehanet. Jeden nebo dva zazvorove caje nejsou prehaneni Ja pila a piju denne i vetsi mnozstvi a vse ok.

Mína47
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 06.12.17 23:41

Určitě bych ho pila jen né ve velkém množství. To by si potom nemohla třeba ani černý čaj a nejlépe asi nic :pocitac:

Whitedog
Závislačka 2618 příspěvků 07.12.17 00:07

@Veronika Kai

Je to přesně tak, jak píše @simcaP - miminku nevadí, ale jde hlavně o riziko potratu.
Mně třeba zázvorový čaj s medem pomohl vyvolat porod, ale to už jsem byla 41 tt a bylo to žádoucí.

Jinak jde zejména o koncentraci zázvoru - v lízátkách pro těhotné je ho malé množství a zklidňuje žaludek. Ale při vyšší koncentraci, může právě způsobit nežádoucí prokrvení dělohy, stahy a potrat - takže opravdu opatrně. Pokud šlo o pytlíkový čaj, nemuselo by to extra vadit, tam je ho malé množství a je sušený. Ale čaj z čerstvého zázvoru - tak s tím opatrně a v těhotenství opravdu raději vynechat.

Netopirek
Echt Kelišová 7614 příspěvků 07.12.17 01:14

Já jsem si dělala zázvorový čaj normálně. Odvážila jsem si 4g-a že je to docela kus. Dělala si čaj z toho. Měla jsem ho doporučený na nevolnosti a časté nachlazení

eMa321
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 07.12.17 06:08

V úterý jsem to konzultovali s MUDr. Jsem ve 22. týdnu. Prý normální množství v čaji není žádný problém. Musela bych prý sníst fakt velké množství a pravidelně. @Whitedog Mužů se zeptat jak to víte, ze zrovna zázvorovy čaj vám pomohl vyvolat porod? Nemyslím to nijak zle, ale nevěřím ze to můžete vědět.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama