Reklama

"Zdravá" (rychlovarná?) konvice

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 23.01.17 20:26
"Zdravá" (rychlovarná?) konvice

Ahoj děvčata,
rozbila se mi rychlovarná konvice a vybírám novou. Uvažuju ale o tom, že vypiju opravdu hodně čajů apod., tak mám obavy, co se z konvice do vody uvolňuje. V nejhorším bych vzala i klasickou konvici na sporák. Máte tipy na nějakou (momentálně :) ) zdravou rychlovarnou nebo jinou konvici? A mám trochu napjatý rozpočet - uvítám ale jakékoli nápady a zkušenosti :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 23.01.17 20:32

@ireeenka tak přemýšlím, co je na rychlovarce nezdravého :think: :nevim: co by se mohlo uvolňovat? máme teda kovovou, tak to je podle mě stejné jako klasická, jen je pod tím dnem spirála místo plynu nebo indukčky :nevim:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 23.01.17 20:34
@ixule píše:
@ireeenka tak přemýšlím, co je na rychlovarce nezdravého :think: :nevim: co by se mohlo uvolňovat? máme teda kovovou, tak to je podle mě stejné jako klasická, jen je pod tím dnem spirála místo plynu nebo indukčky :nevim:

Já měla dosud plastovou, takže předpokládám, že by mohla uvolňovat BPA, nebo cokoli jiného, co se do „čínského“ plastu dá semlít :think:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 23.01.17 20:34

Myslím, že každá nerezová konvice by měla být „zdravá“ ;)

Maja Z
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 23.01.17 20:48

@ireeenka my máme skleněnou, s plastovým madlem a víčkem, ta výhřevná plocha je pod sklem… to mi přijde jakože by se nic uvolňovat nemělo. Je modře podsvícená, a stála v Globusu asi 700 :-D

Ninca91
Stálice 97 příspěvků 23.01.17 20:52

@Maja Z jj přesně tu mám taky, jen máme dost tvrdou vodu, takže ji minimálně jednou měsíčně musím vyvařovat… V tom skle, je ten vodní kámen hned vidět :nevim: :lol:

Tris123
Kecalka 421 příspěvků 23.01.17 20:53

@Maja Z podobnou mají naši a to dno jim začalo reznout :? Nebo to jsou možná fleky od tvrdé vody, nevím…

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 21:00

Kup si nerezovou

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 23.01.17 21:01

Máme nějakou normální nerez, těch bych se nebála. sklo bude taky ok, ale u toho bych se já osobně bála prasknutí, nemělo by, jasný, ale vadný kusy se najdou všude.

Ninca91
Stálice 97 příspěvků 23.01.17 21:01

@Tris123 to bych videla na fleky od te tvrde vody, já si taky původně myslela, že rezne. Doporučuji vyvařit octem a konvice je zase jako nova

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 23.01.17 21:06

Myslim, ze vic ti jatra zadelaji trisloviny z caju, pokud jich vypijes fakt hodne nez nejaka konvice, zkus vybrat drazsi nerez.. to je jak kdybys resila, ze se neco muze uvolnovat z pekace kdyz peces, nebo z trubek ve kterych je voda.. jen to prirovnavam, aby jsi neplasila :))

LLenule111
Závislačka 3220 příspěvků 23.01.17 21:12

@ireeenka Spíše bych se bála těch čajů než rychlovarné samozřejmě nerezové konvice. Né plastovou! Jaké piješ čaje, pytlíkové nebo sypané? Víš že pytlíkové sáčky se bělí chlórem a ten pak mácháš ve vodě :? A další srač. y..stačí se podívat na testy čajů.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 23.01.17 21:18

@AndelaCerna @LLenule111
Z nerezu strach nemám, spíš je takový upatlaný a nelíbí se mi - ale zvykla bych si. Čaje střídám, když není čas, dám i sáčkový.
Pokud jde o třísloviny, asi budu muset zapracovat na včasném vytažení čaje z vody :andel: To je docela dobrá poznámka, díky. Pak nemám mít fialový kruhy pod očima 8)

samurajka
Kecalka 429 příspěvků 23.01.17 21:22

Máme konvici kovovou, plastovou bych asi nechtěla :think:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 23.01.17 21:40

Líbila by se mi nerezová s plastovým sloupcem - nevím, jak tam přesně funguje - může být nějak závadný?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama