Zdravé plavání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paoloska
Echt Kelišová 8135 příspěvků 02.02.18 14:06
zdravé plavání

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Ráda bych začala chodit pravidelně plavat. Jednak z rehabilitačních důvodů a i pro zpevnění těla. Bohužel nemůžu plavat s hlavou pod vodou. Vím, že to je špatně, že krční páteř trpí a tak mě napadl kompromis. Plavání ála paní Radová + cviky pro posilování krční páteře. Myslíte, že to pak bude mít nějaký smysl? Díky za názory :kytka:

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 2 inzeráty 02.02.18 14:30

Pokud bys mela plavat jen s hlavou nad vodou, tak radsi vubec. Na zpevneni hlubokych svalu zad a bricha doporucuju SM system. Nebo se naucit plavat normalne, pokud ti v tom teda nebrani nejaky zdravotni problem. Ale kazit si svaly spatnym plavanim a nasledne to spravovat cvicenim ponekud postrada smysl. Pokud muzes, doporucuju naucit se spravne plavat, je to skvely jak na telo, tak na psychiku, mne to na zada hodne pomohlo a hlava si u toho taky odpocinula.

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 02.02.18 14:35
@Paoloska píše:
Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Ráda bych začala chodit pravidelně plavat. Jednak z rehabilitačních důvodů a i pro zpevnění těla. Bohužel nemůžu plavat s hlavou pod vodou. Vím, že to je špatně, že krční páteř trpí a tak mě napadl kompromis. Plavání ála paní Radová + cviky pro posilování krční páteře. Myslíte, že to pak bude mít nějaký smysl? Díky za názory :kytka:

Já neplavu jen pod vodou, ale ani jako paní radová :nevim: Uplavu hodně a nevím, co je bolest zad.

Paoloska
Echt Kelišová 8135 příspěvků 02.02.18 14:35

@chaela Děkuji za odpověď. Bohužel s hlavou pod vodou opravdu plavat nemůžu a není to o tom se to naučit.
Co to je SM systém?

Paoloska
Echt Kelišová 8135 příspěvků 02.02.18 14:36

@Russet A jak teda plaveš?

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 02.02.18 14:40

@Paoloska
Prostě se nebojím namočit si vlasy. Bradu mám většinou pod vodou. Když se chci odpočinout, otočím se na záda. Přeplavu tak v pohodě Kristýnu u Hrádku.

axlpol
Závislačka 2741 příspěvků 79 inzerátů 02.02.18 14:44

@Paoloska jasně,varianta je-plavej převážně s plavacíma pomůckama(tj. s deskou).S deskou neplavou jen děti, ale používá se i při treninku. Takže doporučuju:

• desku v natažených rukou a kopat prsové nohy, kraulové nohy a vlnění
  • desku můžeš mít i pod sebou(jako když se opaluješ na břiše, bradu na založených rukou a kopej
  • vlnění je náročné, ale supr na bedra, břicho. Nohy k sobě, špičky mírně k sobě a vlnit jako mořská panna :lol:
  • plavání na zádech, opět s desku v natažených rukou nebo natažené ruce za hlavu, hlavu mírně ve vodě(leží na desce nebo na rukou) a kopat nebo vlnit

Plavat prsa s hlavou nad hladinou se mi moc nelíbí, když už, tak aspon ponořit půlku obličeje a vyfukovat pod vodu, tohle je přijatelná varianta.

Paoloska
Echt Kelišová 8135 příspěvků 02.02.18 14:48

@axlpol Super, moc děkuji :kytka:

axlpol
Závislačka 2741 příspěvků 79 inzerátů 02.02.18 14:49

…kdyby byl problém vody v uších, tak pomůže čepice. S čepicí a brýlema je plavání o hodně! komfortnější, neteče tolik voda přes obličej, neteče do uší a brýle chrání oči. Mě vadily těsnící gumičky, ale koupila jsem brýle bez gum-skořápky a drží daleko lépe.

PupuP
Zasloužilá kecalka 512 příspěvků 03.02.18 14:08

Ahoj, proč nemůžeš plavat s hlavou pod vodou? Možná by bylo dobré to upřesnit, aby ses vyhla určitým komentářům, že se bojíš nebo tak…
Jinak plavat prsa s hlavou nad vodou je podle mě ještě horší než neplavat vůbec… co třeba na zádech s destičkou pod hlavou? Znak je nejzdravější plavecký styl a takhle by to možná také šlo…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >