Zdrobněliny Alexander

22
4.12.20 19:01

Zdrobněliny Alexander

Ahoj holky, přemýšlíme nad jménem pro našeho kluka Alexander, ale pořád si lámu hlavu nad nějakými zdrobnělinami. Všude slýchám jen:
Alex, Lexa, Saša a nic dalšího… napadlo mě třeba, že se na něj dá ještě volat: Ali… ale tím jsem asi skončila. Napadají vás nějaká další oslovení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
213
4.12.20 19:10

Alexander má snad nejvíce různých variant. Alexis, Alek, Al… Nebála bych se používat ani Sander, Sandor, Sandy, Sandi. Já bych mu i v nějakých situacích dokázala říkat Šášo nebo Sašulíne, Šašulíne. Ale možná by ho to štvalo. Mě se to, ale líbí. Hezké jméno. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20190
4.12.20 19:14

Syn je Alexandr, rikame mu prostě Alexi, ve skolce mu rikaj spis Sašo, nekdy na nej zavoláme Lexi nebo mu rikam Xander, ale to fakt malokdy, on slyší na vsechno :D. Ja bych to zas zbytečně nekomolila :nevim: jednou sem slyšela volat babičku na vnuka, taky Alexandra, Alíku, to bylo jak na psa :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
793
4.12.20 19:16

Šaňo z maďarského Sándor. Ali zní strašně arabský, teda alespoň mně. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 19:27
@Anetcze píše:
Ahoj holky, přemýšlíme nad jménem pro našeho kluka Alexander, ale pořád si lámu hlavu nad nějakými zdrobnělinami. Všude slýchám jen:
Alex, Lexa, Saša a nic dalšího… napadlo mě třeba, že se na něj dá ještě volat: Ali… ale tím jsem asi skončila. Napadají vás nějaká další oslovení :)

Ali? Jako vážně? Ali Amiri :lol: :D ne promiň, nic ve zlém, jen jsem si představila, jak volá na hřišti nějaká maminka Aliiiiii :D

• Citovat
  • Nahlásit
767
4.12.20 19:33

Manžel je Alexandr. Rodiče mu říkali Sašenka. Já mu říkám Sašu, Sašule nebo normálně Sašo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8092
4.12.20 19:41

@Anetcze četla jsem, že zdrobnělina Alexandra je Aleš. Měla jsem spolužačku Alexandru a nechávala si říkat Oleša, Olina. Asi bych zapátrala mezi cizími osloveními, třeba ti něco padne do oka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
4.12.20 20:27

Hned dvě známé mají Alexe, ne Alexandra, ale když si odmyslis zdrobnelinu Saša, tak je to jinak stejný. Jedná volá nejčastěji Ali, Alíšku, Alinku, druhá Lexi, Lexo, Lexíku, Alexi. Já bych dala právě Alexe, protože nemám ráda variantu Saša. A Sašulíne mu prosimte neříkej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
4.12.20 20:42

U nás je to hlavně Saša nebo Alex, když zlobí, tak Alexandr, když je zlatíčko, tak Sašík. Ve školce mu říkají Sašenka. No a na plavání mu říkali Alíku, ale to jsem jim vysvětlila, že syn neštěká :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51659
4.12.20 20:48

Mi se libi Lexi, Lexiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18234
4.12.20 21:19
@Anonymní píše:
Ali? Jako vážně? Ali Amiri :lol: :D ne promiň, nic ve zlém, jen jsem si představila, jak volá na hřišti nějaká maminka Aliiiiii :D

Jako vážně, kamarádovi říkáme Ali a jeho maminka na něj na hřišti volá Ali. Přece na něj nebude volat Petře… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 21:49

My mu doma říkáme Saša, Sašík, Sašíček :D Ve škole mu učitelé říkají Saša a kamarádi také Saša nebo Alex. Na tréninku chce, aby mu říkali Alex ;) Ale těch možností je u Alexandra hodně. Máma měla spolužáka, kterému říkali Xandr a kolegu, kterému všichni říkali Šaňa ;) Ali bych mu tedy fakt neříkala ;)

• Citovat
  • Nahlásit
14
5.12.20 00:23
@Anetcze píše:
Alex, Lexa, Saša a nic dalšího… napadlo mě třeba, že se na něj dá ještě volat: Ali… ale tím jsem asi skončila. Napadají vás nějaká další oslovení :)

Myslím že jsi vyjmenovala asi všechny použitelné :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
5.12.20 12:53

Jee, taky mám Alexe. Babička mu říká Aliku, syn, Alicku a já s partnerem Alexi😂 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.12.20 10:38
@Anetcze píše:

Další zdrobněliny jsou Aleš, Xander, Sandro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat