Zelená hora (Ždár n. S.)

1087
4.5.17 19:23

Zelena hora (Zdar n.S.)

Zdravim, treba mi nejaka dobre duse poradi :) s holkama jedu na tabor do obce Tri studne, jeden den budeme mit volny pro vylet. Koukala jsem, ze odtamtud jede bus do Zdaru n. S., rada bych se podivala na poutni kostel Zelena hora. Da se tam pesky s kocarem dostat? Nebo je to na auto? diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4074
4.5.17 19:30
@anivbl píše:
Zdravim, treba mi nejaka dobre duse poradi :) s holkama jedu na tabor do obce Tri studne, jeden den budeme mit volny pro vylet. Koukala jsem, ze odtamtud jede bus do Zdaru n. S., rada bych se podivala na poutni kostel Zelena hora. Da se tam pesky s kocarem dostat? Nebo je to na auto? diky :)

Ahoj, s kočárem se tam dá dostat v pohodě, ale po silnici. Jinak tam jsou schody. Pak se to dá seběhnout z kopce takovou „polňačkou“. :-) Ještě doporučuji ve Ždáru navštívit modelové kolejiště, to je super. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.5.17 19:34
@Saffiraa píše:
Ahoj, s kočárem se tam dá dostat v pohodě, ale po silnici. Jinak tam jsou schody. Pak se to dá seběhnout z kopce takovou „polňačkou“. :-) Ještě doporučuji ve Ždáru navštívit modelové kolejiště, to je super. :mavam:

super a jak je to asi daleko? asi radsi vezmu manducu pro mladsi, kdyby starsi nemohla, tak ji soupnu do golfek. A dik za tip na kolejiste, moje triletacka miluje vlaky a koleje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4074
4.5.17 19:46
@anivbl píše:
super a jak je to asi daleko? asi radsi vezmu manducu pro mladsi, kdyby starsi nemohla, tak ji soupnu do golfek. A dik za tip na kolejiste, moje triletacka miluje vlaky a koleje :)

No já tam šla od parkoviště a to bylo cca 800metrů, takže v pohodě. Ale je to na okraji města, takže nevím, kde vás vyhodí bus. Vláčky jsou v centru. Takže asi raději ten kočár…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
4.5.17 19:57

Tak si ještě zkoukni otevírací dobu, aby vám vyhovovala, protože jsou tam jen o víkendu myslím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.5.17 20:13
@dedrichov píše:
Tak si ještě zkoukni otevírací dobu, aby vám vyhovovala, protože jsou tam jen o víkendu myslím

myslis ty koleje? uz jsem koukala. Pobyt mame od soboty, to nas priveze manzel autem, tak nejdriv zajedem na masiny a pak tabornicit. To bych manzelovi nemohla udelat, ze by tam sla mala bez nej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 20:20

Jé, na Vysočině to miluju a ve Třech Studních je to moc pěkné, krásné lesy, rybníky a tak. :)

I když, zrovna na Zelené hoře jsem byla a zas tak moc mě to nezaujalo (jako ano, vím, že je to UNESCO…), je to kostel obklopený hřbitovem a pro děti tam asi nic moc atraktivního nebude. Ale vypadá hezky ze vzduchu, je jako hvězdička :).

Doporučuju zámek ve Žďáru, s muzeem, kdybyste měli ještě čas. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.5.17 20:25
@klamonožka píše:
Jé, na Vysočině to miluju a ve Třech Studních je to moc pěkné, krásné lesy, rybníky a tak. :)

I když, zrovna na Zelené hoře jsem byla a zas tak moc mě to nezaujalo (jako ano, vím, že je to UNESCO…), je to kostel obklopený hřbitovem a pro děti tam asi nic moc atraktivního nebude. Ale vypadá hezky ze vzduchu, je jako hvězdička :).

Doporučuju zámek ve Žďáru, s muzeem, kdybyste měli ještě čas. ;)

diky za tip. Ze Zeleny hory budu nadsena ja, miluju dejiny a hlavne ty vytvarneho umeni, chci se tam podivat uz od dob gymplu. Ja pujdu na prohlidku a holky se tam budou nekde batolit s babickou. I kdyz ta starsi uz zvlada prohlidky zamku, tak uvidime. Jak ja se tesim :) :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.5.17 20:30
@anivbl píše:
diky za tip. Ze Zeleny hory budu nadsena ja, miluju dejiny a hlavne ty vytvarneho umeni, chci se tam podivat uz od dob gymplu. Ja pujdu na prohlidku a holky se tam budou nekde batolit s babickou. I kdyz ta starsi uz zvlada prohlidky zamku, tak uvidime. Jak ja se tesim :) :) :)

Tak to jo :) Já jsem tam byla tak v 10 letech, takže to jsem to ještě nedocenila :)

Ten zámek s muzeem by měl být teď prý nějaký „interaktivnější“, než běžné zámky, tak uvidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
4.5.17 20:35
@anivbl píše:
diky za tip. Ze Zeleny hory budu nadsena ja, miluju dejiny a hlavne ty vytvarneho umeni, chci se tam podivat uz od dob gymplu. Ja pujdu na prohlidku a holky se tam budou nekde batolit s babickou. I kdyz ta starsi uz zvlada prohlidky zamku, tak uvidime. Jak ja se tesim :) :) :)

tak pro mne je to úžasné místo, okolní ambit děti naprosto uchvátil, ony se tam teda honily :oops:
A dole je opravdu krásný areál kláštera, jooo, to je asi myšlen ten zámek v jiném příspěvku, ale je to bývalý cisterciácký klášter.
Obvykle se stravujeme v restauraci vedle těch vláčků.
A až budete mít příště ještě více času, tak v Přísece u Jihlavy je úchvatně opravený zápaček a ve 3 patrech modely autíček, vlaků a hraček z dob (nejen) našeho dětství
Edit: zápaček :mrgreen: to nemůžu ani opravit v příspěvku zámeček to je :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
4.5.17 20:42
@dedrichov píše:
tak pro mne je to úžasné místo, okolní ambit děti naprosto uchvátil, ony se tam teda honily :oops:
A dole je opravdu krásný areál kláštera, jooo, to je asi myšlen ten zámek v jiném příspěvku, ale je to bývalý cisterciácký klášter.
Obvykle se stravujeme v restauraci vedle těch vláčků.
A až budete mít příště ještě více času, tak v Přísece u Jihlavy je úchvatně opravený zápaček a ve 3 patrech modely autíček, vlaků a hraček z dob (nejen) našeho dětství

ja jsem to chtela napsat tak, ze kostel si prohlidnu ja a deti si tam nekde budou hrat s babickou. Ale protoze starsi uz zvlada prohlidky zamku, tak kdyz bude chtit, muze jit se mnou na prohlidku kostela, ze si myslim, ze nikoho rusit nebude. Na zamek ve Zdaru se musim jeste podivat. Tak ted uz je to snad vic srozumitelne, omlouvam se, napsala jsem to vetsi zkratkou, nez bylo zahodno :) diky za tipy, jsem nadsena, ze mladsi uz povyrostla a zaciname cestovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
4.5.17 20:46
@anivbl píše:

jo, vím jak to myslíš. Tak ať vám vyjde aspoň slušné počasí a užijete si výlet. To já taky ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5227
4.5.17 22:22

Ahojky, od autobusového nádraží je to k Zelené hoře pořádný kus cesty. Cca 4,5 km přes město. Jezdí tam nějaké MHD, ale nikdy jsem to nezkusila a nejezdí moc často.

Vláčky jsou super, to určitě doporučuju:-).

Jinak kdybyste nejeli do Žďáru, okolí Tří studní je moc krásné, super je např. jít do Kadova, kde je nutní navštívit restauraci Klokočí na oběd a dále místní „palušu“, kde lze zakoupit nápoj Kadovánek:-). Ale to je spíš menší túra přírodou… Možná by tam jel nějaký bus. Jinak kolem Tří studní je krásně všude, zejména Blatiny a Samotín, to je úplná krása - na Blatinách nutno navštívit pražírnu kávy Hofr a dát si domácí buchty…

A vůbec, ať se Vám tam líbí, krásné místo na tábor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama