Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Ahoj,
v létě budu mít rok a půl starého chlapečka a zvažujem kam jet na dovolenou..
Syn je opravdu kvítko, neposedí, takže moc klidná dovča to nebude
rádi bysme někam, kde se bude moc vyřádit, kde tedy bude možnost nějakého využití pro takhle malé dítě a zároveň, aby tam, bylo něco i pro nás, ale toho moc nebude, jelikož nějaké zámky apod padají, s ním by nešla absolvovat prohlídka, nechce kočárek, všude chodit sám, utíká, nechce za ruku, má hysteráky, manželovi se s ním nikam nechce, ale já nechci být doma, napadlo mě, někam, kde je krásná příroda, kde toho dáblíka můžeme vypustit a zároveň si užít aspoň krásnou krajinu ![]()
nemáme auto, takže něco dostupného, odkud se dají dělat krátké výlety a něco ne moc daleko od Prahy, pre nedávno jsme s evrátili od známých z Moravy a cesta vlakem byl jeden velký horor, takový 3 hodinový hysterák :/
tak kam jezdíte vy s takhle malými živými dětmi? poradili byste i nějaký ne moc drahý penzionek v míste případně, kde by též bylo využití pro dítě?
Mam tip na vylet aspon - byli jsme na farme Sobehrdy. Sice vstupne drazsi, ale mnoho vyziti pro deti - krmeni zvirat, jizda na ponikovi, skakani na takovych velkych nafukovacich polstarich (to melo u syna velky uspech, je mu 19m), lanovy park, tubing, jsou tam houpaci site na relax, da se tam delat taborak a opekat si neco, velka vnitrni herna, venkovni piskoviste, vsude asfalt, kde muze ditko jezdit na motorce. Je to 30min od Prahy. Da se tam v pohode stravit cely den i s vlastnim jidlem (ale je tam i restaurace, ale jidlo drazsi, ale velke porce).
A pak si rodice hodne pochvaluji hotel Vista na Dolni Moravě. Taky velke vyziti pro deti, ale to je dal od Prahy.
Mozna bych ve Vasem pripade brala dovolenou tak, ze budete mit „zakladnu“ doma a vyjizdet kolem Prahy na vylety. Mame taky hodne zive dite a dovolenou v penzionu bychon si vubec neuzili. Muzete navstivit dostihy ve Velke Chuchli - jizda na ponicich, herna. Podivejte se na stranky velka-chuchle.cz
Interaktivni vystava Noemova archa v Narodnim muzeu - tam jsem nebyla, podivejte se na stranky, jestli by vyhovovalo.
Kluci sice byli hodní, vychovaní, ale taky hodně akční a musím říct, že o dovolené bych nemluvila. Byl to normálně přesun domácnosti do horších podmínek. A bez auta si to nedovedu představit vůbec. Opravdu jsem byla radši, když - jak bylo řečeno - byla základna doma (máme rd a velkou zahradu) a konaly se výlety do okolí. Prostě návrat dle potřeby domů. A klid a odpočinek právě ve známém prostředí na zahradě.
Loučeň vlakem, kdyz bude hezky tan venku park a labyrinty a kdyz hnusne tak zamek, maji i prohlidky uzpusobene pro deti nebo mistni nekuracka restaurace…
@Hanka1 píše:
Loučeň vlakem, kdyz bude hezky tan venku park a labyrinty a kdyz hnusne tak zamek, maji i prohlidky uzpusobene pro deti nebo mistni nekuracka restaurace…
Z Loucne jsme byli hodne zklamany, byli jsme tam v zari a katastrofa, park neupraveny, zadne ukazatele. Decka to tam vubec nebavilo a nemluve o predrazenem vstupnem, takze za me ne ![]()
@amka.82 píše:
Z Loucne jsme byli hodne zklamany, byli jsme tam v zari a katastrofa, park neupraveny, zadne ukazatele. Decka to tam vubec nebavilo a nemluve o predrazenem vstupnem, takze za me ne
No my jezdime na wellness do hotelu Maxmilian a park mame prolezly skrz naskrz a nikdy zadny problem, park byl vzdy upraveny a ukazatele k cemu? Neda se tam zabloudit…
v zari jsme tam nikdy nebyly, jezdime od kvetna do srpna, mozna ted o delsim vikendu bychom mohli na piknik od nich, jen to objdnat… ![]()
@Hanka1 píše:
No my jezdime na wellness do hotelu Maxmilian a park mame prolezly skrz naskrz a nikdy zadny problem, park byl vzdy upraveny a ukazatele k cemu? Neda se tam zabloudit…v zari jsme tam nikdy nebyly, jezdime od kvetna do srpna, mozna ted o delsim vikendu bychom mohli na piknik od nich, jen to objdnat…
Nam se tam vubec nelibilo, na netu krasne, ale jinak desny. O tom piknikovym kosi jsem taky premyslela, ale kdyz jsem to tam videla, tak me presla chut. ![]()
@amka.82 píše:
Nam se tam vubec nelibilo, na netu krasne, ale jinak desny. O tom piknikovym kosi jsem taky premyslela, ale kdyz jsem to tam videla, tak me presla chut.
Sto lidi, sto chuti
nechala bych to na zakladatelce, at si pripadne nazor udela sama… ![]()
@Hanka1 píše:
Sto lidi, sto chutinechala bych to na zakladatelce, at si pripadne nazor udela sama…
Samozrejme
![]()
My jezdíme s manžou a mimískem každý rok do Bibione.
Sice musíte chodit pomalu 3 km do moře, abyste si mohli aspoň trochu zaplavat, ale aspoň máte jistotu, že se vám dítě neutopí
![]()
@šárinka1111 píše:
My jezdíme s manžou a mimískem každý rok do Bibione.Sice musíte chodit pomalu 3 km do moře, abyste si mohli aspoň trochu zaplavat, ale aspoň máte jistotu, že se vám dítě neutopí
![]()
![]()
![]()
![]()
Což asi bez auta půjde dost těžko a busem sotva, kdyz nezvládne 3 hodiny ve vlaku…