Zelená stolice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 02.08.09 18:59
Zelená stolice

Ahojte maminky,
syn plně kojený má už druhý týden nazelenalou stolici - spíš khaki. A docela to smrdí - sice ne tak moc jako u neteře co je na UM, ale je to znát :cry: Jinak mu nic není, hladová stolice to taky není, to on by se ozval :wink: Už týden nejím mléčné výrobky a nic. Kdyby to tedy bylo přebytkem laktózy v mé stravě, za jak dlouho by se to mělo teoreticky srovnat?
Zítra jdeme na očkování, tak se na to zeptám. Měla bych mudr žádat o nějaké laboratorní vyšetření? Jak se odebírají vzorky?

Přečtěte si článek: Zelená stolice u kojenců: Kdy značí potíže?

Reakce:
marin
Echt Kelišová 9216 příspěvků 03.08.09 13:12

Když tak požádej dr. o výtěr ze zadečku, výsledky jsou za dva dny a budeš mít jistotu, že to není nějaká bakterie.

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.08.09 13:30

Tak mudr řekla, že pokud nemá stolici častěji jak 2 x denně, což nemá a jinak mu nic není, že je to normální, prý nějaké to žluté barvivo reaguje se vzduchem a zezelená. Patologická zelená stolice prý obsahuje hlen, strašně smrdí a je častá. Ptala se, jestli jsem jí tu stolici přinesla ukázat. No nepřinesla, jsem nevěděla jak a kurnik, zase jsem se nezeptala. :oops:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.08.09 13:32

Taky jsem to řešila a našla jsem tuhle informaci:

dotaz: Můj 2 měsíční syn má takovou brčálově zelenou vodnatější stolici. Dětská doktorka říkala, že to může být ve spojitosti s tou menstruací? Tu už nemám a ta barva i konzistence stolice přetrvávají. Dělali mu samozřejmě výtěr a výsledek je negativní. Hylak mu moc nepomáhá. Tak nevím, čím to může být…:-(

odpověď: Ta zelená stolička může být ve vašem případě způsobená tím, že má dítě hodně předního mléka, tím pádem nadbytek laktózy - mléčného cukru. Takže zkus kojit co nejdéle z jednoho prsu a druhé nabídnout, ale příliš prsa nestřídat (jen v době, kdy je potřeba zvýšit laktaci). Zkus ze své stravy na čas vynechat mléko a mléčné výrobky - dítě může být citlivější na bílkovinu kravského mléka, které se v malém množství z tvé stravy do MM dostane. Pokud se situace zlepší, tak bude potřeba toto opatření zachovat a jen opatrně přidávat do své stravy třeba jogurty, trochu mléka. Vápník si pak budeš muset dodávat v tabletách

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 03.08.09 13:52

Milli dík, tohle jsem na netu taky už vyšťourala. Mudr dneska řekla, že tu bezmléčnou dietu držím zbytečně :o S tím předním mlíkem by na tom něco být mohlo, on někdy pije jen 10 minut, ale jindy zas půl hoďky. No za 3 týdny jdem na půlroční prohlídku, tak uvidíme, kdyžtak donesu mudře vzoreček :lol:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 03.08.09 14:00

Já jsem právě u nás vysledovala, že fakt střídám ty prsa, i když ještě nejsou prázdný. Jakmile jsem to začala hlídat a důsledne dodržovat, hned se to upravilo na klasický žlutý míchaný vajíčka.

AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 05.10.11 20:52
Zelená stolice u 2m miminka

ahojky…muj syn ma skoro dva mesice a uz delsi dobu..mozna i 14 dni ma zelenou stolici..je takova hlenovita brcalova..jednou jsem mu udelal rourku a jedno kakani mel po ty rource zase zlutejsi ale pak uz zase zeleny..jednou nekakal 4 dny a od ty doby tu zelenou stolici ma..nejdriv jsem si mysela ze je to kvuli tomu ze to mel dlouho ve strevech a pak kdyz uz kakal cca 5 krat denne tak jsem myslela ze kvuli tomu ze to tam ma zase moc kratce..no a ted jsem narazila na tuhle diskuzi..malyho kojim vetsinou z obou prsou cca 15-20 minut..nekdy pije z jednoho 10 minut a vyjimecne se stane ze se nakoji jen z jednoho a pije z nej dlouho…delam teda neco spatne??hladovej neni..vydrzi bez jidla i 5 hodin a v noci i dyl…na prdiky davam kapicky baby calm..myslite ze to muze byt i tema kapickama??asi jsem mu omylem na zacatku davala vyssi davku nez tech 10 kapek..tak poradte prosim..mam tedy kojit jen z jendoho prsa??

lenty
Závislačka 4300 příspěvků 1 inzerát 06.10.11 21:47

Ahojky,
mám 5ti měsíční holčičku. Před týdnem nás propustili z nemocnice a od soboty má malá průjem. Ve stoličce měla i hlen a bylo to zelené.V pondělí jsme byly u dr ta nám poradila ať koupíme probiotika a smektu a dáme jí to. Ale do teď skoro žádný efekt, dnes se mi to teda zdálo lepší, ale i tak nic moc. Volala jsem dr, zvedla to sestra a odbyla mě slovy, že když nemá teplotu tak to nic vážného nebude a že mám dbát na hydrataci. Tak nevím. Horší je, že mi malá nechce pít čaj. Do teď jsem jen kojila, ale jak jsme byly v té nemocnici tak jsem stresem o mlíko částečně přišla, takže teď jednou kojím, jednou dávám Nutrilon. Mohlo by to být i tím? To by, ale nebylo zelené, ne?

AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 07.10.11 20:22

no nas malej ma zelenou stolici uz minimalne dva tydny a je taky hlenovita a ridka ale mozna to bude tim prednim mlikem..vcera mel jednou zlutou..jinak porad zelena..ale prijde mi to divny..proto jsem sem napsala ale zatim mi nikdo neodpovedel..takze vim jen to co psaly v predchozich prispevcich:(((

Cosmic
Kelišová 6095 příspěvků 25.10.11 09:02

ahojky, taky nas trapi zelena… tak pul na pul denna ma zelenou, dr. rika, ze je to ok…

nasla jsem toto… trochu me to uklidnilo

http://www.bendovaiva.cz/…e-u-kojencu/

AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 10.11.11 21:11

nas to trapilo skoro mesic a pak to ze dne na den prestalo a pomohly nam i laktobacilky ale mozna ze by to bylo dobry i bez nich..zacinalo to byt lepsi uz kdyz jsme je zacli davat..uz je zase nedavam..je blby to davkovani v kapslich pro tak maly miminko a prislo mi ze po nich malo kakal..od ty doby ale co ma zase zluty hovinko kakame jednou denne..myslim ze se jen potrebbovalo upravit zazivani…asi to mliko rychle probehlo zazivacim ustrojim

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >