Zelená stolice po červeném zelí?

Anonymní
8.5.20 01:11

Zelena stolice po cervenem zeli?

Ahoj, dnes jsem po dlouhe dobe mela kacenu s cervenym zeli, normalne mivam s bilym, a ejhle byla jsem ted na wc a mela jsem zelenou stolici. Nejdriv mne to vydesilo ale pak sem si uvedomila ze kdyz jsem naposled mela cervene zeli ze ta stolice take byla dozelena. Na netu se pise o zelenych potravinach, barvivach, salmonele, rychlem travenim, jedla jsem ji nekdy pred 14h. Jinak mi nic jineho neni, stolice byla trosku mekkci ale to nekdy mivam a spise svetla vojenska barva. Nemate s cervenym zelim podobnou zkusenost? Prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
8.5.20 03:17
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14578
8.5.20 08:17

Žlučník… Klíč není zelí, ale tuk z kachny i když zelí coby nadýmavá a ne moc snadno stravitelná věc taky nepomůže. Zejména pokud k tomu byl k výtečnému obědu i alkohol.

Omez alkohol a omez na pár měsíců tučné, naopak přidej vlákninu (postupně se dostań na 30 g denně), hlídej si abys dostatečně pila a nezapomeň pohyb. A teda začni suplementovat rybí tku - tak 5 g epa/DHA denně.

Když to zvládneš udržet než se ti začne zaněcovat a bolet, tak to bude výrazně příjemnější + to bude mít spoustu dalšíche efektů jako lepší pleť, víc energie a tak.

A hlavně dokud tě to jen občas takhle zareaguje, tak to znamená že stačí omezit a přidat vlákninu, nemusíš jít na plnou žlučníkovou dietu, která je fakt otravná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14947
30.7.20 11:39

To nemusí být jen žlučník. Červené zelí je červené proto, že obsahuje barviva antokyany. A ty jsou červené v kyselém prostředí. V zásaditém prostředí jsou zelené.

Podobně mění barvu podle pH lakmus.

https://www.enviroexperiment.cz/…ator-ze-zeli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama