Zelená vdova v cizině

Anonymní
21.5.18 00:10

Zelená vdova v cizine

Ahoj, zajímal by mě Váš pohled.. manžel dostal nabídku práce v cizine (Rakousko), jedná se o malé město v Alpách., cca 5 tis obyvatel. Ja nebudu muset pracovat, moje kvalifikace by to stejně neumožňovala a ani nevím, co bych v tak malém městě dělala. Máme dítě 3 roky a jsme domluveni, že pokud se nám tam bude líbit, tak za rok zkusíme zkoušet další. Jsem v čr opravdu pracovně velmi vytížena- neměla jsem ani rod. dovolenou (díky okolnostem jsem hned musela do prace), tak si neumím představit byt zelená vdova v cizine. V tom malém městě je hodně sport vyžití, super škola pro děti, krásná příroda. Velké město 130 km po dálnici. Moji rodiče cca 6,5 hod vlakem. Zní to jako tak, ale nechci, abych byla v ráji smutná zelená vdova. Měl to někdo taky a jak jste to řešili, vyřešili, na co se zaměřit? Plánujeme přesun od ledna 19, takze ted uvazujem pro a proti.. manzel je fajn, až extra akcni - po praci chceme spolu sportovat. Taky mi jde o to me sociální vyloučení, protoze práci jednám s lidmi, mám odpovědnou a těžkou práci.. nikdy jsem se nemusím a a neměla čas zevlovat, tak se toho bojím… díky za postřehy.. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24958
21.5.18 00:25

První rok je to super, já teda byla bez dítěte a už jsem doma 7 let. Záleží jaká jsi nátura, ale on ten den rychle uteče, něco poplácáš doma, pak do školky a pak děláš co chceš a nebudeš s jazykem na vestě. Co nějaký jazykový kurz třeba? Seznámíš se a jazyk ti hodně pomůže. Já plánuju jít do práce až půjde do školy, jelikož práci a ještě školku by jsme časově nedali, nechci aby tam byla celý den nebo s někým cizím. Taky je čas se věnovat tomu co chceš a na co jsi neměla čas, co tě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
21.5.18 00:37

Já znám jenom černé vdovy. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3508
21.5.18 00:39

Mit tuhle moznost, sla bych do toho po hlave. Neni to naporad a podle me zmena prostredi cloveku hodne pomuze. Uz treba jen kvuli nejakymu pohledu na zivot. Budes tam mit deti a nejsi na konci sveta. Navic si myslim, ze pokud jsi zvykla byt akcni, tak si vzdycky zamestnani a vzpruhu najdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 00:53

@Azeretereza Prave ta změna ma byt na dlouho - manžel má 45 a pokud tam budeme ok, tak praci bude mít na neurčito (tedy klidné super práce na 20 let). Náklady na život včetně vysokých škol v cizine pro děti budou vysoké.. Takže to není o tom, byt a vydelat a vrátit se do čr a rovnou na důchod. Je to o tom - mít méně stresu v životě (oproti našim pracem v cr), děti do 18 let život jako z rakouských alpských seriálů.. jen si to dlouhodobě neumím představit..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 00:58

@pikola Dekuji. A ty jsi v cizine? Co chceš začít delat - pracovat? V té vesnici krom místních a turistu není nikdo cizí.. žádné kurzy nejsou.. No taky otázka, zda nebudem pořád jen auslendri..naše děti snad už ne. Má někdo zkušenosti s rakušany?

• Citovat
  • Nahlásit
3259
21.5.18 01:02

My jsme se stěhovali minulý rok v březnu do Německa. Pokud neumíš jazyk, tak se můžeš zabavit tím, že se ho naučíš. V případě jazykovky se člověk i seznámí s lidmi. Čím více umím německy (zatím teda moc ne - mám úroveň B1), tak je to lepší i s komunikací s maminkami ze školky. Přes děti - hlavně teda přes dceru, která si našla kamarády a kamarádky nemáme po čase problém s tím, že děti samotné nebo s maminkami chodí na návštěvy k nám nebo my k nim nebo třeba na hřiště. To spíše já těm mým dětem brzdím jejich sociální rozvoj. Jinak v městě, kde bydlím je třeba i celkem hodně čechů a slováků.

A v dnešní době skype a dalších sociální vymožeností člověk také není tak odříznutý od kamarádů a rodiny v ČR.

U mě teda když začaly děti v srpnu chodit do školky, tak jsem měla problém s prokrastinací - vůbec jsem neměla chuť se učit němčinu a nebo třeba doma uklízet nebo vařit. Ale já mám k prokrastinaci velké předpoklady celý život.

Jinak dítěti je dobré začít pouštět pohádky nebo písničky v němčině. Naposlouchá si alespoň pasivně německou slovní zásobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.18 01:03

Jestli jsi akčnější typ, tak určitě doma na mateřské sedět nevydržíš. Takže bych začla jazykem, kurz nebo soukromé hodiny. Plus k tomu mateřské centrum nebo nějaký způsob práce. Pokud tam plánujete dlouhodobý pobyt, tak určitě se směřovat k nějakému pracovnímu zařazení jak to budeš cítit.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
3259
21.5.18 01:04

Jinak bych třeba nedoporučila odjet takto do zahraničí někomu, kdo má nebo někdy měl problémy s alkoholem nebo s depresemi nebo je hodně vázaný na kamarády a rodinu v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3259
21.5.18 01:06

Nevím jak to mají v Rakousku, ale v DE mi příjde dobré kvůli jazyku začít dělat nějakou dobrovolnickou činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12654
21.5.18 02:07

Jsem v zahranici, o dost dal ale zase ve velkem meste, kde je spousta moznosti vyziti a nasla jsem si kamaradky s detmi, mistni i „ceskoslovenske,“ ale jako jo, je to nekdy hodne osamele. Taky jsem se musela vzdat docela dobre prace v CR, sice jsem chvili pracovala i tady, ale musela jsem hodne „klesnout“ a jako uprimne, dost me to jeste zere, prijde mi, ze mne to stehovani stalo podstatne vic nez muze a kdyz nekdy nemame uplne dobre obdobi, tak mu to davam obcas sezrat…tak zalezi, jak by ses s tim umela poprat ty.
Ono se radi tezko, nekdy nevis, jak na takovou zmenu zareagujes, dokud to nezkusis…dobre tipy tady uz jsou, pokud neobsedis doma, neco tam urcite najdes, I v tak malem mestecku, aspon nejake dobrovolniceni, abys byla mezi lidmi…a s ditetem urcite nekoho na spolecne aktivity potkas, pokud te ta komunita prijme…coz nedokazu odhadnout.
Ja bych asi vyjela, ale nepalila za sebou mosty (pokud mate vlastni bydleni, tak neprodavat, ale pronajmout apod)…vratit se muzete vzdy, pokud to nepujde. Ale dejte si aspon 2 roky, to mi prijde takova doba, kdy clovek opravdu pozna, jaky ten „jiny“ zivot je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
21.5.18 02:36
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímal by mě Váš pohled.. manžel dostal nabídku práce v cizine (Rakousko), jedná se o malé město v Alpách., cca 5 tis obyvatel. Ja nebudu muset pracovat, moje kvalifikace by to stejně neumožňovala a ani nevím, co bych v tak malém městě dělala. Máme dítě 3 roky a jsme domluveni, že pokud se nám tam bude líbit, tak za rok zkusíme zkoušet další. Jsem v čr opravdu pracovně velmi vytížena- neměla jsem ani rod. dovolenou (díky okolnostem jsem hned musela do prace), tak si neumím představit byt zelená vdova v cizine. V tom malém městě je hodně sport vyžití, super škola pro děti, krásná příroda. Velké město 130 km po dálnici. Moji rodiče cca 6,5 hod vlakem. Zní to jako tak, ale nechci, abych byla v ráji smutná zelená vdova. Měl to někdo taky a jak jste to řešili, vyřešili, na co se zaměřit? Plánujeme přesun od ledna 19, takze ted uvazujem pro a proti.. manzel je fajn, až extra akcni - po praci chceme spolu sportovat. Taky mi jde o to me sociální vyloučení, protoze práci jednám s lidmi, mám odpovědnou a těžkou práci.. nikdy jsem se nemusím a a neměla čas zevlovat, tak se toho bojím… díky za postřehy.. :)

Každá zkušenost venku je podle mě moc dobrá. Jdi do toho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
21.5.18 03:50

Já jsem se v zahraničí bez práce realizovala v PTA školy. Fakt je, že to bylo velké město, mezinárodní škola a konaly se tam akce pro několik tisíc lidí, které organizačně byly velmi náročné a spousta „matek bez práce“ tak měla skoro celý úvazek dobrovolnické práce. Spousta žen se tu realizuje v dobrovolnictví - dětské domovy, zvířecí útulky, charita a tak. V malém městě to bude určitě složitější, ale předpokládám že ne nemožné. Zvlášť že se zdáč být akční a určitě by tě nějaká aktivita napadla samotnou, kdybys žádnou nenašla :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27589
21.5.18 05:19
@Anonymní píše:
@Azeretereza Prave ta změna ma byt na dlouho - manžel má 45 a pokud tam budeme ok, tak praci bude mít na neurčito (tedy klidné super práce na 20 let). Náklady na život včetně vysokých škol v cizine pro děti budou vysoké.. Takže to není o tom, byt a vydelat a vrátit se do čr a rovnou na důchod. Je to o tom - mít méně stresu v životě (oproti našim pracem v cr), děti do 18 let život jako z rakouských alpských seriálů.. jen si to dlouhodobě neumím představit..

Já bych si nemalovala pro děti ten život jako ze seriálu :nevim: Pokud jsi byla zvyklá na zápřah, v „ráji“ se ti pohoda asi brzo přejí. Zaměřila bych se tam aspoň na svoje vzdělání po jazykové stránce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4388
21.5.18 07:04

Ja bych nejela. Dlouhodobe prijit o kvalifikovanou praci by mi hodne vadilo. A skoncit jednou uplne bez duchodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama