Zelené ořechy - jak na ně??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1837
16.9.15 14:31

zelené ořechy - jak na ně??

Ahoj, omlouvám se asi za dementní dotaz, ale dostala jsem opravdu hodně vlašských ořechů ještě v zelené slupce, a jelikož jsme nikdy ořešák neměli, tak teď zkoumám, co s nimi - hledala jsem na netu, nic moc nenašla. Vyloupnout z té zelené slupky zkrátka ještě nejdou, povedlo se mi to u jednoho, ale další ještě nejdou.
Mám je nechat? Dojdou? Neshnijou??? díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
16.9.15 14:32

@Zlatuska je na ně moc brzo, nejsou zralý.. ale musíš je z toho dostat, jinak shnijou :zed: někdo je orval moc brzy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
16.9.15 14:33

Bééé :-( toho jsem se bála. Orvali je moc brzo, prý aby na ně nechodili sousedi. Dostat z toho teda nejdou normální mechanickou silou prostě NIJAK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1597
16.9.15 14:39

Jestli ta slupka neni napraskla, tak to se z ni dostava hodne tezko.Ale vem si rukavice nebo budes mit zlutozelene ruce a spatne se to umyva. My vzdycky orech otrepeme, to co spadne ve slupce jde dobre, protoze je uz naprasla. Obirat by me nenapadlo, jedine na orechovici. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
16.9.15 14:42

@Zlatuska jde to, ale je to boj na život a na smrt.. ta šlupka drží jak sviňa.. můžeš je zkusit dát na suché místo, lehce usušit, pak by to mohlo jít lépe. Ale hlídej, aby nezačala slupka hnít, jinak je po ořechách..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9652
16.9.15 14:44
@Zlatuska píše:
Bééé :-( toho jsem se bála. Orvali je moc brzo, prý aby na ně nechodili sousedi. Dostat z toho teda nejdou normální mechanickou silou prostě NIJAK.

To si ale moc nepomohli…Zeptej se jich, jak je dobývají. Tohle je prostě naprd :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12318
16.9.15 14:47

Počkala bych až šlupka trochu změkne, ale každý den bych je prohrábla ať se nazapařujou a nehnijí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
16.9.15 14:53

Jo :-( díky. vysypala jsem je na noviny, tak snad aspoň některý budou použitelný. on to totiž synovec otrhal letos nějak aktivně dřív. Nebudu řikat, která skupina obyvatelstva mu na tu zahradu leze, ale kvůli nim to otrhal. takže příští rok upozorníme ať teda nechá aspoň nějaký ty šlupky prasknout, než začne klátit :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32974
16.9.15 14:58
@Zlatuska píše:
Jo :-( díky. vysypala jsem je na noviny, tak snad aspoň některý budou použitelný. on to totiž synovec otrhal letos nějak aktivně dřív. Nebudu řikat, která skupina obyvatelstva mu na tu zahradu leze, ale kvůli nim to otrhal. takže příští rok upozorníme ať teda nechá aspoň nějaký ty šlupky prasknout, než začne klátit :-(

Nešlo by je trochu prosušit v troubě? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
16.9.15 15:07
:)
@Tinuvien píše:
Nešlo by je trochu prosušit v troubě? :think:

no, mam jich tu tolik, že minimálně na malým vzorku to zkusit můžu :D:D asi se budu u toho držet klasickýho postupu, jako když se suší ovoce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8782
16.9.15 15:08

Nebo zkus někde najít recept na nakládané ořechy. V práci jsme je dostali a byly naprosto úžasný. Naložený ve sladkém nálevu. Celé, včetně té zelené slupky. Jedly se komplet. I se skořápkou, která byla měkká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8782
16.9.15 15:09

http://www.toprecepty.cz/…zene-orechy/
Nejspíš to bude tento recept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9652
16.9.15 15:11

@lasička1 Na to je už pozdě. To se dělá s nezralými ořechy ještě s měkkou skořápkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
16.9.15 15:27

@Zlatuska Ahoj, bylo fakt teplé a suché léto takže na ořechy brzo rozhodně není. My už máme sklizeno a 90% z nich jsou krásně zralé :) Zbytek co nejde ze zelené šlupky dáváme tak na týden vyschnout, nebo sušíme v troubě :palec: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9652
16.9.15 15:31

@Dianela Jak kde. My máme ořechy taky ještě nedozrálé na stromech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat